Linux

2.2.0 Linux e-kitap Okuyucu Foliate Çizgi roman Görüntülemek İçin Kütüphane, kitap Bulma Ve Destek Ekler


Foliate e-kitap okuyucu

Foliate Linux e-kitap okuyucu daha fazla kitap biçimleri, çizgi roman arşiv, kitap bulma içeren yeni bir kitaplık görünümü () dahil olmak üzere, ve diğer çeşitli geliştirmeler desteği ile güncellendi.

Foliate Linux için ücretsiz ve açık kaynak kodlu GTK e-kitap okuyucu. LUAPOOL1 ve epub.js ile oluşturulmuş, e-kitap okuyucu kullanıcılar birden fazla düzenleri: tek sütun, iki sütun, ya da sürekli kaydırma kullanarak kitap okuma dosyaları görüntülemek sağlar.

Bunun üzerine, dipnotlar açıp (Eşittir kullanarak, Wikipedia ve çörek daha fazla) kelime aramak-Aralık, marings ve parlaklık, özel temalar, klavye kısayolları ve Dokunmatik Yüzey hareketleri gibi yetenek capter işaretleri, yer imleri ve ek açıklamaları, özelleştirilebilir yazı tipi, çizgi ile ilerleme kaydırıcı okuma vardır. Uygulama ayrıca eSpeak NG ve Festival kullanarak temel metin okuma destekler.

Foliate çizgi roman
Foliate 2.2.0 çizgi roman okuma

2.2.0 en son Foliate yeni kitap biçimleri, FictionBook dahil () için destek ekler.fb2, .fb2.zip), çizgi roman arşivi (.cbr, .cbz, .cbt, .cb7), düz metin (.txt) ve paketten EPUB dosyaları.

Daha önce, uygulama sadece EPUB destekli.epub, .epub3), Kindle (.azw, .azw3) ve Mobipocket (.mobi) kitap biçimleri.

Flatpack ve DEB yüklü Foliate 2.0 kullanarak çizgi roman açmayı denedim burada not etmek istiyorum, ve Flatpak comics açabildi, ama DEB başarısız oldu.

Foliate kütüphane görünümü
Foliate Kütüphane görünümü

Yeni sürüm aynı zamanda son kitap ve okuma ilerlemeyi gösteren bir kitaplık görünümü getiriyor, ya da ızgara veya liste görünümünde. Ayrıca yeni kütüphane meta verileri tarafından kitap arama mümkündür.

Kütüphane görünümü başka bir önemli yeni özellik ile birlikte geliyor: e-kitap bulma. Bu (Açık Yayın Dağıtım Sistemi)OPDS kullanılarak yapılırAtom ve HTTP tabanlı elektronik yayınlar için sendikasyon biçimi. OPDS şartname ortaklar Internet Archive, O’Reilly Media, Feedbooks, OLPC ve diğerleri vardır.

Foliate kitap bulma (Kataloglar)

Sonuç olarak, şimdi Foliate yeni kitap bulma özelliğini kullanarak ücretsiz e-kitap göz atın ve indirmek mümkün olacak. Bu hamburger menüsü (mevcut) yeni Kütüphane açılışı, Katalogları sekmesine geçiş yapılabilir.

Foliate Katalog kategoriler

Bu destek kaynaklar için, Foliate içinde (zaten mevcut) Feedbooks gibi, bu Yeni Sürümler, Personel Alır, En Çok Satanlar vb gibi kategoriler tarafından kitaplara göz atabilirsiniz. Ayrıca URLs Foliate kataloglar yeni OPDS eklemek mümkündür.

Bazı özellikler hala bu yeni kitap bulma özelliği, sayfa ve arama gibi eksik.

Foliate 2.2.0 bahsetmemiz diğer değişiklikler:

 • Uygulama şimdi dosya konumları izlemek için İzci kullanın
 • Şimdi daha küçük ekranlarda deneyimi yapmak için bile libhandy kullanır
 • Maksimum sayfa genişliği ayarlamak için Seçenek
 • “Otomatik” düzeni sayfa genişliği geniş olduğunda dört sütun gösterir
 • Döndürme ve ters geliştirilmiş resim görüntüleyici, yeni kısayollar ve yeteneği görüntüleri
 • Resim görüntüleyici devre dışı bırakmak için Seçenek, ya da çift, orta ya da sağ tıklatın görüntüleri açmak için
 • -İçin-gelişmiş metin okuma ayarları UI
 • Metin ayarlamak için yeteneği konuşma sesli kitap diline bağlı
 • JSON ithalat açıklamalar
 • Ek açıklamalar arama
 • Kitapta göründükleri gibi açıklamalar artık aynı düzende sıralanır
 • Şimdi izin ver “Güvenli olmayan İçerik” sadece JavaScript sağlar; dış içerik artık yüklenecek. Bu önemli bir güvenlik düzeltme
 • Y … işler şimdi kum havuzu vardır
 • Dikey ve sağa için geliştirilmiş destek kitapları bıraktı
 • StarDict sözlükleri (destek yeni isteğe bağlı bağımlılık sdcv gerektirir)
 • Bazı temalar altında sabit otomatik gizleme başlık çubuğu

İndir Foliate

En son Foliate yüklü olabilir FlatHub ve Ek Deposu. Uygulama içinde kullanılabilir depoları birkaç Linux dağıtımları için, henüz çoğu durumda son versiyon olmadı. Ayrıca inşa edebilirsiniz Foliate kaynaktan.

Ayrıca Foliate bölüm elde edene kadar (aşağı kaydırma) uygulama ana sayfasında indirmek için kullanılabilir (ve bir PPA) Foliate 2.2 DEB paketi var, Ubuntu, temel ve Linux dağıtımları, Linux Nane, Pop gibi çalışması gerekir._OS, Elementary OS, Zorin OS, vb. Sadece Ubuntu 20.04 olsa (ve herhangi bir sorunları yoktu) test ettim.