WEB TEKNOLOJİ

2019 İlk 3 Raporlama Yazılımı | Ağ Wrangler


Des Nnochiri tarafından

Raporlama yazılımı, bir Business Intelligence veya BI paketinin bir parçasıdır ve erken veri işlemede analiz için kullanılır. Self-servis raporlama yazılımının amacı, uygulamaya konabilecek etkileşimli bilgilerin sunulmasına yardımcı olmaktır. Self servis raporlama yazılımı, kullanıcının veri kaynaklarını bağlamasına, veri çıkarmasına ve grafikler, tablolar ve elektronik tablolar da dahil olmak üzere çeşitli görselleştirme formatlarında sunmasına olanak tanır. Bu görselleştirmeler daha sonra etkileşimli olarak paylaşılabilen ve kullanılabilen ve statik, yazdırılabilir formatlara aktarılabilen dinamik web sayfaları olarak operasyonel raporlar oluşturmak için kullanılabilir.

Self-servis raporlama yazılımının kullanımı çeşitlidir. İşlem yapılabilir bilgilere çevrilen veriler, performansın analiz edilmesinde ve farklı işletme işletme ve yönetim sektörlerinden toplanan çeşitli veri türlerinin yönetilmesinde yararlıdır ve bu da daha iyi karar vermeyi teşvik eder.

Microsoft Power BI

Birçok düşünün Microsoft Power BI İş Zekası süitleri alanında birinci sınıf olmak. Bu paket, sınırlı bir ücretsiz sürüm olarak sunulmaktadır ve 1GB depolama alanı ve günlük bir yenileme döngüsünün yanı sıra, 10 GB depolama ve saatlik veri yenileme döngüsüyle kullanıcı başına aylık 9,99 ABD doları olan Profesyonel sürümle birlikte gelir.

Sezgisel bir kullanıcı arayüzü, paketi kullanımı kolaylaştırır ve çoğu kullanıcı için tanıdık gelecektir. Güç analitiği, olağanüstü veri görselleştirme araçları ve geniş veri bağlantısının birleşimi, çalışılması gereken güçlü bir Business Intelligence paketidir. Power BI, kullanıcıların MailChimp ve Salesforce gibi üçüncü taraf araçlarını veritabanına bağlamasına olanak tanıyan çok sayıda veri konektörüne sahiptir.

Microsoft Power BI'ın, büyük miktarda veri kümesiyle çalışan veri bilimcileri için daha yararlı olabileceği unutulmamalıdır; web kullanıcı arayüzü Günlük kullanıcıların yeteneklerinin ötesine koyarak yayınlamak. Olağanüstü veri görselleştirmeleri ve mükemmel bağlanabilirlik arıyorsanız ve kullanıcı arayüzünden ayrı bir veri hazırlama aracı kullanmanın sakıncası yoksa, Microsoft Power BI gerçekten güçlü bir araçtır.

Google Analytics

En popüler self servis raporlama araçlarından biri, Google Analytics, kullanmakta serbesttir ve kullanıcılarına çok çeşitli araçlar sunar. Şık bir mobil ve web analitik aracı arayan herhangi bir işletme için en uygun çözümdür. Google Analytics, e-ticaret ve içerik pazarlaması amacıyla kullanmak isteyenler için muhtemelen en faydalı olanıdır. Ziyaretçinin web sitenize ulaşmak için attığı yolu, sitede bir kez nasıl davrandıklarını ve alışveriş yapıp yapmadıklarını veya alışveriş sepetini boş bırakıp bırakmadıklarını bulmakta kullanılabilir.

Google Analytics’in premium sürümü 24 saat veya daha uzun bir veri yenileme döngüsü, birçok farklı görselleştirme seçeneği ve Google AdWords, Google Sayfalar ve diğer bazı Google hizmetleri için bağlayıcılar sunar. Google Analytics’in işletme kullanıcıları arasındaki popülaritesi, iki pazar lideri olan Microsoft Power BI ve Tableau Desktop’ın Google Analytics’le bağlantı kurması anlamına geliyor. Başka bir deyişle, Google Analytics’i Google Analytics’in kendi teklifine göre daha yüksek bir standartta görseller oluşturmak için diğer raporlama araçlarıyla birlikte kullanabilirsiniz.

Google Analytics, çalışanlara dağıtılmadan önce biraz kendi kendine çalışma gerektiriyor. Eğitim konusunda yardım sağlama konusunda Google, tam ortasında buluşmuyor, ancak neyse ki var. YouTube'da sayısız eğitim videosu ve LinkedIn vb. kullanılabilir. Zamanında biraz yatırım yaparak, Google Analytics işletmenizin gelişmesine gerçekten yardımcı olabilir, bu nedenle doğru self-servis raporlama aracını seçerken seçeneklerinizi ararken göz önünde bulundurmanız gereken bir şey.

Sisense

Sisense orada hane halkına potansiyel bir meydan okumadır. Marka ismini verdiği gibi, self-servis raporlama yazılım paketi sadece özel fiyat teklifi ile fiyatlandırılır. Bununla birlikte, bilmedikleri kişiler Sisense'in neler yapabileceğinin farkında olduğu için bu bir engel oluşturmamalıdır.

Çip içi işleme (bellek içi işlemenin aksine) gibi olağanüstü işlevsellik sağlamak, doğal dil komutları Skype gibi üçüncü taraf uygulamalarda ve olağanüstü bir görselleştirme derinliğinde kullanılabilen Sisense, kesinlikle büyük bir buluşun eşiğinde. Çevrimiçi eğitim ve iyi bir blog ile iyi organize edilmiş bir destek, yazılıma hakim olmak isteyenler için mevcuttur ve şirket sürekli olarak iyileştirmeler yapmak için çalışmaktadır.

Tecrübeli bir analist, Sisense ile çalışmak için bir esinti bulmalıdır, ancak piyasadaki en prestijli ürünleri bile zorlayan bazı ilginç özellikler sunar. Sezgisel kullanıcı arayüzü, analitik araçlarına aşina olanlar için kullanımı kolaylaştırır. Sisense, diğer analitik çözümleri ve uygulamaları ile iyi çalışır ve e-ticaret, Facebook, QuickBooks ve PayPal dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan veri çekebilir ve bu da e-ticarette kullanımı harikadır. Sisense'in en güçlü satış noktası, analistlerin beklediklerinden daha fazlasını keşfetmelerine yardımcı olabilecek görselleştirmeleri gibi görünüyor.