Linux

Adwaita Renk Varyantları: GNOME’un 12 Renkte Varsayılan Teması (Açık ve Koyu GTK3, GTK2 ve GNOME Kabuğu)


Fedora 32 üzerinde Adwaita Renk Varyantları menekşe

Adwaita Renk Çeşitleri varsayılan GNOME teması Adwaita’yı 12 renkte içeren bir tema paketidir.

Paket, GNOME 3.36 için sadece vurgu renginin değiştirildiği en yeni Adwaita yenilemesini içerir: gri, kırmızı, turuncu, sarı, çimen, yeşil, deniz mavisi, camgöbeği, indigo, menekşe, macenta ve pembe.

Tüm bu renk varyantları hem Adwaita ışık hem de Adwaita karanlık için kullanılabilir ve GTK3, GTK2 ve GNOME Kabuğunu destekler (böylece hem açık hem de karanlık varyantlarda seçtiğiniz renkte bir Adwaita GNOME Shell teması elde edersiniz). Paket, en azından şimdilik, eşleşen bir simge teması içermiyor.

Ayrıca bir Adwaita Renk Varyantları var senaryo Adwaita’yı yukarıda bahsettiğim 12 rengi kullanarak oluşturabilir, temaları yükleyebilir, sıkıştırılmış bir arşiv oluşturabilir, vb.

Bunlar Adwaita Color Variants GTK3 temalarının birkaç ekran görüntüsü:

Adwaita Renk Varyantlarında ekran görüntülerinin (GTK2 teması dahil) tam bir listesini bulabilirsiniz komut dosyası proje sayfası.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Adwaita Renk Varyantlarını İndirin

GNOME 3.36 için Adwaita yenilemesine dayandığından, Adwaita Renk Varyantları eski GNOME sürümlerinde düzgün çalışmayabilir. Bu yüzden bunu sadece GNOME 3.36 ile kullanın (örneğin Fedora 32, Ubuntu 20.04, Pop! _OS 20.04, vb.).
Adwaita Renk Varyantları Gnome-look.org sayfasında, her renk varyantı için ayrı arşivler bulabilirsiniz. Ayrıca tüm Adwaita Renk Varyantları temalarını içeren bir arşiv var (dosya listesinin altına yakın, Adwaita-all.tar.gz).

Bu temaları oluşturmak için kullanılan komut dosyası indirilebilir GitHub çıkışlı.

Bu temaları yüklemek için temayı çıkarın .tar.gz arşivleyin ve ayıklanan klasörü ~/.themes mevcut kullanıcınız için veya /usr/share/themes (root olarak) tüm kullanıcılar için. Daha önce hiç tema yüklemediyseniz, ~/.themes mevcut olmayabilir, bu nedenle bu klasörü oluşturun.

Daha sonra uygulamaları ve GNOME Kabuğu temasını değiştirmek için GNOME Tweaks’i kullanabilirsiniz ( Appearance sekmesi). GTK veya GNOME Kabuğu temasının nasıl değiştirileceği hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

h / t: u / sabarabalesch açık R / Fedora

Daha Fazla Göster
Kapalı