Linux

Atbswp Makro Kaydedici (GUI) Kullanarak Fare ve Klavye Olaylarını Kaydetme ve Oynatma


Atbswp fare ve klavye olaylarını kaydetmek ve bir düğmeyi tıklatarak veya komut dosyası olarak kaydedip çalıştırmak zorunda kalmadan istediğiniz kadar çoğaltmak (oynatmak) için kullanılabilen yeni bir grafik yardımcı programdır (Python3). Atbswp üzerinde röle.

Uygulama Wayland desteği "yakında" ile hem Windows hem de Linux üzerinde Xorg ile çalışan sadece Windows TinyTask yardımcı programının açık kaynaklı bir klonudur.

ATBSWP Fare ve Klavye Eylemlerini Kaydedin ve Oynatın

Bu, örneğin bazı demoları otomatikleştirmek veya aynı öğelerin tekrar tekrar tıklanmasını gerektiren uzun görevleri gerçekleştirmek için yararlı olabilir. Tekrarlı yazmayı (metin genişletme) otomatikleştirmek istiyorsanız, bunun yerine AutoKey'i öneririm.

Atbswp özellikleri:

  • Fare hareketini / tıklamalarını ve isteğe bağlı klavye tuşlarını kaydedin ve oynatın
  • Yakalamayı (makro) bir komut dosyası olarak kaydedin ve Atbswp'den bağımsız olarak çalıştırın
  • Kayıt ve oynatmayı başlatmak için kısayol tuşlarını kullanabilir
  • Bir yakalamanın belirli sayıda veya süresiz olarak tekrarlanmasını sağlar

Fare ve klavye işlemlerinizi kaydetmek ve istek üzerine otomatik olarak oynatmak için Atbswp nasıl kullanılır

Sana bir kısa video demosu Atbswp makro kaydediciden, fare hareketinizi ve tıklamalarınızı ve klavye tuşuna basmak için nasıl kullanılacağını açıklayacağım:

Bu videoda tıklayarak başlayacağım Start/Stop Capture Atbswp'de bazı fare ve klavye eylemlerini gerçekleştirin. Sonra Atbswp'deki yakalamayı durdurarak durduruyorum Start/Stop Capture ve sonunda tıklıyorum Play Atbswp'nin kaydettiği klavye ve fare eylemlerini oynatmasına izin vermek için.

Atbswp klavye ve fare makro kaydedicisini bu şekilde kullanabilirsiniz.

1. Fare ve klavye olaylarını yakalamaya başlayın

Fare hareketinizi ve tıklamalarınızı ve klavye tuşuna basmayı yakalamaya başlamak için Start/Stop Capture buton.

2. Yakalamayı durdurun

Daha sonra oynatmak için ihtiyacınız olan her şeyi yakalamayı bitirdiğinizde, Start/Stop Capture düğmesine basın.

3. Yakalamanızı çalıştırın (oynatın)

Kaydettiğiniz fare ve klavye olaylarını yürütmek için Play buton.

İsteğe bağlı: Yakalamayı ileride kullanmak üzere kaydedin

Yakalamayı ileride kullanmak üzere diske kaydetmek için Atbswp'ye yükleyebilir ve tekrar kaydetmek zorunda kalmadan oynatabilirsiniz. Save buton.

İsteğe bağlı: Yakalamayı (makro) komut dosyası olarak kaydedin

Kaydedilen fare ve klavye olaylarını, daha sonra Atbswp'den bağımsız olarak çalıştırabileceğiniz bağımsız bir komut dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Bu, Compile to executable buton. Kaydettikten sonra dosyayı yürütülebilir yapın (ör. chmod +x capture.pyc) ve bir terminalde çalıştırın (./capture.pyc kaydettiğiniz klasörde capture.pyc) veya dosyayı çift tıklatarak (dosya yöneticiniz buna izin veriyorsa).

Atbswp'i İndirin / Yükleyin

Atbswp makro kaydedici proje sayfasında Fedora, Debian (ve Ubuntu gibi Debian tabanlı Linux dağıtımları) ve Microsoft Windows için kurulum talimatları vardır.

Atbswp GitHub proje sayfasındaki Debian (ve Ubuntu) kurulum talimatları doğru değil, çünkü Python 3 ikili dosyasına "python" (Python 2 için değil) değil, "python3" denir ve "gereksinimleri.txt" dosyası aslında "gereksinimler-dev.txt" olmalıdır. Atbswp kurulum talimatlarında belirtilmeyen apt aracılığıyla yüklenmesi gereken bazı bağımlılıklar da vardır: git (Atbswp kodunu Git'ten almak için), python3-pip ( pip3 / python3 -m pip command), python3-setuptools (pip3 için gereklidir), python3-wheel (pip3 bu olmadan bazı paketleri yükleyemez), python3-dev ve python3-tk (Bunlar kurulu olmayan bir Debian sisteminde bir hata aldım).

Bunlar Atbswp'yi Git'ten indirmek ve Debian / Ubuntu ve Linux Mint, Pop! _OS, Zorin OS, vb.Gibi diğer Linux dağıtımlarında çalıştırmak için sabit talimatlardır.

sudo apt install git python3-dev python3-tk python3-setuptools python3-wheel python3-pip python3-wxgtk4.0

git clone https://github.com/RMPR/atbswp.git

cd atbswp

python3 -m pip install -r requirements-dev.txt

python3 atbswp/atbswp.py

Atbswp'yi her başlatmak istediğinizde bir terminal açmanız, Atbswp Git deposunu klonladığınız klasöre gitmeniz ve çalıştırmanız gerekir. python3 atbswp/atbswp.py orada, ör. (ana dizininizde Atbswp'yi klonladığınızı varsayarsak):

cd ~/atbswp

python3 atbswp/atbswp.py

Veya (örneğin MenuLibre gibi bir uygulama kullanarak) ile yeni bir uygulamalar menü girişi oluşturabilirsiniz. python3 /path/to/atbswp/atbswp.py (yerine atbswp/atbswp.py) olarak Exec Komut.

Daha Fazla Göster
Kapalı