Linux

Bulut Depolama Senkronizasyon Programı Rclone 1.51 SugarSync ve Bellek Arka Uçları, Async Dağı Okumaları Ekler


Rclone logosu

En son Rclone 1.51.0 sürümü yeni bellek ve SugarSync arka uçları ekler, async mount okumaları% 20 hızlanma ve çok daha fazlasını sağlar.

Rclone Amazon Drive ve S3, Google Drive / Fotoğraflar ve Cloud Storage, Dropbox, Nextcloud, Microsoft OneDrive, DigitalOcean Spaces, pCloud, Mega, Yandex Disk gibi bulut depolama hizmetlerine dosya ve klasörleri senkronize etmek için ücretsiz ve açık kaynaklı bir komut satırı programıdır. ve diğerleri (WebDAV ve SFTP ile de desteklenir). Linux, macOS, * BSD, Solaris ve Windows için kullanılabilir.

Araç, şifreleme, önbellek ve birleştirme (UnionFS'ye benzer) arka uçlar, yerleşik deneysel Web tabanlı GUI (sürüm 1.49'a eklenmiştir), yerel diske çok iş parçacıklı indirmeler sunar, dosyalardaki zaman damgalarını korur ve kısmi senkronizasyon desteğine sahiptir tüm dosya temelinde. Linux, macOS ve Windows üzerinde çalışan Rclone Browser (güncellenmiş çatal) dahil Rclone'un yönetimini kolaylaştıran bazı üçüncü taraf GUI programları vardır.

Rclone ayrıca isteğe bağlı FUSE montaj desteği sağlar; bu, desteklenen uzaktan kumandaları (bulut depolama sistemleri) herhangi bir dosya sistemi olarak monte etmek için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ne kadar kolay olduğunu görün OneDrive'ı burada Rclone kullanarak Linux'a bağlayın (hem İşletme hem de Kişisel hesaplar için destekle).

En son Rclone sürüm 1.51.0, 2 yeni arka uç ekler: SugarSync ve bellek.

SugarSync arka ucu, Rclone'un SugarSyncAndroid, iOS, macOS ve Windows gibi çeşitli işletim sistemlerinden dosya yedekleme, erişim, senkronizasyon ve paylaşım için dosyaların bilgisayarlar ve diğer cihazlar arasında dosyaların aktif senkronizasyonunu sağlayan bir bulut hizmeti. Resmi SugarSync Linux istemcisi yoktur, bu nedenle bu hizmet için destek ekleyen Rclone, bu hizmeti kullananların Linux üzerindeki dosyalarına kolayca erişmesini sağlar.

Yeni SugarSync Rclone uzaktan kumandası, kurulum sırasında sizden e-posta ve şifrenizi isteyecektir, ancak Rclone bunları saklamamaktadır, sadece ilk jetonu almaları gerekir.

Bellek arka ucuna bu bir RAM arka ucu olduğu için denir. Bir kova tabanlı uzaktan kumanda gibi davranır (örneğin s3) ve hiçbir parametresi yoktur, böylece onu :memory: uzak ad.

Bu bir RAM arka ucu olduğundan, veriler kalıcı değildir, bu nedenle “test için veya bir rclone sunucusu veya rclone montajı ile” yararlıdır. Örneğin:

rclone mount :memory: /mnt/tmp
rclone serve webdav :memory:
rclone serve sftp :memory:

Bu yeni Rclone sürümünde, bağlar için eşzamansız okumalar etkinleştirildi ve sonuç% 20 hızlanma. mesaj ver “Artık vfs 'sıra dışı' okumalarla başa çıkabildiğine göre, yerel diskteki verimde yaklaşık% 20'lik bir artış için zaman uyumsuz okuma özelliğini etkinleştirebiliyoruz.”

Bundan bahsetmişken, Google Drive'ı Linux'a bağlamak için Rclone yerine Google Drive OCamlFUSE kullanmanız durumunda, bunu nasıl hızlandıracağınızla ilgili bir makale.

Rclone 1.51.0'da başka birçok değişiklik var, ancak birkaçını daha belirtmek gerekirse:

 • Tüm arka uçları --backend-encoding parametresi – bu, özel karakterlerin kodlamasının ayarlanmasını veya devre dışı bırakılmasını sağlar
 • Ekle --max-duration aktarım oturumunun maksimum süresini denetlemek için işaret
 • Ekle --password-command dinamik yapılandırma şifresine izin vermek için
 • rcd (bu Rclone'u çalıştırır, böylece yalnızca uzaktan kumanda komutlarını dinler): webgui'yi hareket ettirin ve tarayıcıyı devre dışı bırakma seçeneği ekleyin
 • VFS:
  • Bir hızlandırma için okumalar için yalnızca bir karma hesaplayın
  • Önbelleğe alınmamış dosyalar için ReadAt'ın ardışık olmayan okumalarla daha iyi çalışmasını sağlama
  • Önbellek kullanılırken çeşitli dosya yeniden adlandırma düzeltmeleri
 • Jottacloud: Resmi müşteri tarafından kullanılan yeni kimlik doğrulama yöntemini kullanın
 • SFTP: Ekle --sftp-skip-links sembolik bağlantıları ve normal olmayan dosyaları atlamak için
 • Değişiklik günlüğünü tamamla

İndir Rclone

İndirme sayfası, Linux için ikili dosyalar (genel ikili dosyalar, Debian için Debian / Ubuntu ve Debian ailesinden diğerleri ve RedHat / Fedora / openSUSE için RPM dahil), macOS ve * BSD'nin yanı sıra Rclone ve her şeyi hazırla. Ayrıca Rclone belgelerini de okumak istersiniz.

Daha Fazla Göster
Kapalı