Linux

Deklanşör Kodlayıcı Özellikli Ses / Video Dosya İndirme


Deklanşör Kodlayıcı

Deklanşör Kodlayıcı son zamanlarda Windows ve Linux için hazır olan macOS için ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir medya dosya indirme.

Aracı birçok biçimleri, DVD’leri, web video indirmek için resim, video ve ses dosyalarını dönüştürebilirsiniz, ve aynı zamanda bazı temel video düzenleme özelliklere sahiptir, video dosyaları, ses değiştirme, kesme ve önizleme ile video kırpma ve daha fazlası gibi.

Deklanşör Kodlayıcı başlık altında çeşitli araçlar ile birlikte Java kullanır, 7za, MKVToolNix bu KROMATOGRAFİSİ, FFmpeg, ExifTool, MKVMerge (bölüm) gibi, Mediaınfo, DVDAuthor, youtube-dl ve daha fazlası.

Özellikler:

  • Dönüştürme olmadan: yeniden kodlama, ses, geri sarın Yerine, Uyum, Birleştirme, (bir video için altyazı oluşturmak) Altyazı, Video ekler Kesme
  • Ses dönüştürme: WAV, WAV, FLAC, MP3, AAC, AC3, OPUS, OGG
  • Düzenleme kodekler: DNxHD, DNxHR, Apple Emülasyonu, QT Animasyon, Sıkıştırılmamış YUV
  • 265 çıktı: H. 264, DV PAL, XDCAM HD422, AVC-100 İçi, XAVC, HAP, H. 264, VP9, GİRİŞ, OGV, H. 264, Xvid, MP4, MPEG
  • Arşivleme Kodek: FFV1
  • Görüntü oluşturma: JPEG, PNG, TİF, TGA, DPX, BPM, ICO, WEBP
  • Yanık & Rip: DVD, Blu-ray, DVD RİP
  • Analiz: Ses yüksekliği ve Gerçek Tepe, Ses normalleştirme, Kesme algılama, Siyah algılama
  • İndir web video kullanarak youtube-dl


Bu çeşitli seçenekler ile, en gel menu “fonksiyon Seçin” açılan mevcut tüm öğelerdir. Bu açılan H. 264 seçerken örneğin-aşağı menü (Çıkış kodlayıcılar altında), video ölçek seçin, daha fazla video ve ses bitrate, ürün değiştirme veya video kesme, filigran olarak resim ekleme, altyazı ekleme, renk düzeltme, kuvvet titreşim / satır taraması gerçekleştirmek, (5.1 yüksek örneğin) H. 264 profili ve.

Ekstra medya (sağ tıklayın -> Bilgi) bilgi dosyası, kullanılan ses ve video kodlayıcılar, bitrate, vb gibi gösteren vardır. görev bittiğinde Perde Kodlayıcı kapatın veya bilgisayarı kapatma yeteneği.

Özellikleri Bu bolluk başlangıçta Deklanşör Kodlayıcı kullanmak zor olduğu izlenimini verebilir, ama bu hiç de böyle değil.

Size bir örnek vereyim. Yüksek 4.2 ayarlanmış profil ile H. 264 video Kodek kullanarak MP4 video dönüştürmek ve video kırpma istiyorsun diyelim.

Bunu yapmak için, dosya yöneticisi bir video sürükleme ve Deklanşör Kodlayıcı pencere üzerine bırakarak başlayın, ya da kullanım Browse bir video eklemek için pencerenin sol üst düğmesi kullanılabilir taraftaki köşe.

Sonra gelen Choose function açılan menü aşağı ilerlemek H.264 (altında ilk. Output codecs). Şimdi Deklanşör Kodlayıcı pencerenin sağ tarafında görünen yeni bir panel bazı yeni seçenekler göreceksiniz. Oradan, eğer video kırpmak isterseniz, tıklayın Crop onay kutusu:

Deklanşör Kodlayıcı kırpma

Yeni bir pencere istediğiniz boyuta video kırpma için fareyi kullanabilirsiniz açılır. Eğer önceden bunu değiştirmek isterseniz, sabit boyutlu oranı değeri kaldırın Manual mode kutusu ve bir oranı seçmek mümkün olacak Pre-settings açılır. İşiniz bittiğinde, tıklayın OK düğme. Ayrıca altında önceden tanımlanmış bir değer seçme alternatif var Scaleve eğer o boyuta video kırpma ve uyum istiyorsanız seçin.

Sonraki, H. 264 profili değiştirmek isterseniz, Genişlet Advanced features Deklanşör Kodlayıcı Kenar Çubuğu öğesi için kutuyu işaretleyin Force profile to seçeneğini, sonra da kullanmak istediğiniz profili değiştir:

Deklanşör Kodlayıcı gelişmiş

Yapmak istediğiniz video ayarları ile işiniz bittiğinde, tıklayın Start function düğmesi ve Deklanşör Kodlayıcı yeni video kodlama başlayacak.

Linux Ayaklanması ile ilgili:

Ayrıca kontrol tavsiye ederim El frenibüyük açık kaynak kodlu bir video dönüştürücüsü.

Karşıdan Çekim Kodlayıcı

Deklanşör Kodlayıcı (yükleyici ve taşınabilir sürüm), Windows için indirmek için, Java TOTEM, macOS ve Linux dahil olmak üzere ikincisi ile kullanılabilir. Windows ve macOS indirme bağış bağlantısını açın. Ancak, indirmek için bağışlamak ve bu Uygulamayı kullanmak zorunda değilsin. İndirme bağış olmadan başlar bile.

Linux üzerinde uygulama (çalıştırılabilir hale, sonra çift çalıştırmak için dosyayı tıklatın), ve Debian / Ubuntu DEB paketi herhangi bir Linux dağıtımı üzerinde çalışması gereken bir Appİmage olarak kullanılabilir. Hem ikili Çekim Kodlayıcıyı çalıştırmak için gereken, FFmpeg, TOTEM dahil her şey vardır.

Ayrıca bir şey AUR paketi bu Arch Linux / Manjaro kullanıcıları Deklanşör Kodlayıcı yüklemek için kullanabilirsiniz.

Kaynak kodu mevcuttur GitHub.