Linux

Düzeltme Çıkışı Düzeltme (X Yanıt Vermiyor) İletişim Kutusu Donuyor GNOME Kabuğu 3.34


GNOME Shell kuvveti cevap vermiyor

Aldın mıUygulama / oyun yanıt vermiyor. Uygulamayı tümüyle bırakması veya devam etmesi için kısa bir süre beklemeyi seçebilirsiniz.“Bir oyunu veya Xorg ile GNOME 3.34'te başlaması uzun süren bir uygulamayı çalıştırmaya çalışırken, bu durum GNOME Kabuğunun tepesinde titreyen bazı ekranlarla tepkisizleşmesine / donmasına neden oluyor? Bu makale bu sorun için çok basit bir geçici çözüm sunuyor? .

Bilgisayarımda çok sık oyun oynamıyorum, ancak bugün Ubuntu 19.10 Eoan Ermine masaüstünde CS: GO oynayarak rahatlamak istedim (GNOME Shell 3.34 ile). Bu yüzden Steam'i kullanarak oyunu başlattım ve GNOME Shell dondu.

Olduğunu biliyorum bir böcek GNOME 3.34'te bazı oyunların ve diğer programların başlaması çok uzun sürecek (“X yanıt vermiyor” şeklinde bir diyalog göstererek), Xorg ile GNOME Kabuğunu donduracaktı, ama ben şimdiye kadar düzelttiğini düşündüm. Görünüşe göre (u / Newbit13’e göre Reddit hakkında), bu Fedora 31'de düzeltildi, ancak GNOME 3.34 kullanan Ubuntu 19.10 (Eoan Ermine) gibi Linux dağıtımları hala var.

Neyse ki bunu düzeltmek için birkaç geçici çözüm vardır. Başlamak için uzun zaman alan bir uygulamayı veya oyunu başlatırken GNOME Shell'in donmasını önlemenin en kolay yolu, Zorla bırakmayı devre dışı bırak veya bekle düğmesini devre dışı bırak. Bu uzantı, “Uygulama / oyun yanıt vermiyor” (Zorla Çık ve Bekle düğmeleriyle) açılır penceresinin görüntülenmesini engeller ve GNOME 3.34 kullanarak herhangi bir Linux dağıtımı için bu sorunu düzeltir. Evet, bunu çözmek için gereken her şey bu.

Bu eklentiyi yüklemek için GNOME Kabuğunu izleyin. tarayıcı entegrasyon talimatları Eğer yapmadıysanız, o zaman Disable force-quit or wait button sayfadaki GNOME Uzantıları web sitesi. Sonra, tıklayın OFF Eklenti adının sağ tarafına geçmek için ON ve uzantıyı yükleyin.

Bazı durumlarda uzantı düzgün kurulur ancak kurulumdan hemen sonra devre dışı bırakılır. Sayfasını yenileyerek uzantının etkin olup olmadığını iki kez kontrol edin ve anahtarın olarak ayarlandığından emin olun. ON.

Bu uzantıyı yükledikten sonra, bir programın başlatılması ne kadar sürerse sürsün, artık Çıkmaya Zorla iletişim kutusu gösterilmemelidir ve başlatmaya çalıştığınız oyun ya da uygulama GNOME Kabuğunu dondurmadan ve ekran titremesi olmadan açılmalıdır. .

Başka bir geçici çözüm (user mooninite1 tarafından sağlanan) GitLab'da) oyunu veya uygulamayı başlatmak ve ardından derhal faaliyetlere genel bakış açmak (Süper tuşunu veya kısayolunu kullanarak), bu da kapanma / bekle iletişim kutusunun GNOME Kabuğu'nu kilitlemesini durduracak.

Bu makalede de ilginizi çekebilir: Gnome / GDM3 İle Çıkış Yaptıktan Sonra Düzeltme Giriş Yapamıyor

Daha Fazla Göster
Kapalı