Linux

DXVK 1.5 Çıktı, Şimdi D9VK'yi İçeriyor (D3D9 Desteği)


DXVK Bugün 1.5 piyasaya sürüldü ve bu sürümle başlayarak, D9VK şimdi DXVK'nin bir parçası. Yeni sürüm ayrıca HUD geliştirmeleri ve hata düzeltmeleri de getiriyor.

Vulkan tabanlı bir Direct3D çeviri katmanı olan DXVK, bu sürümdeki D3D11 ve D3D10'u destekledi, ancak D9VK ile birleştirildiğinde, DXVK artık kutudan çıkan Direct3D 9 (D3D9) desteğine sahip. Bu, DXVK'nın, Direct3D 9'u doğrudan kullanan, D9VK'yı ayrı ayrı kullanmak zorunda kalmadan, doğrudan 3D uygulamaların ve oyunların (Wine yoluyla) çalıştırılmasına olanak tanıdığı anlamına gelir.

DXVK 1.5 ayrıca, en son D9VK 0.40.1 sürümünün üstüne bazı D9VK düzeltmelerini de getiriyor, örneğin durum bloklarındaki bellek ve kaynak sızıntılarında bazı düzeltmeler, silme ve aygıt sıfırlama ve Dark Souls'ta bazı sürücülerle birlikte olan siyah ekran sorunu için bir düzeltme : Die Edition hazırlayın.

DXVK HUD Overwatch
Tam DXVK 1.5 HUD Overwatch'da çeşitli bilgileri gösteren

HUD bu sürümde bazı gelişmeler de gördü:

  • HUD'un genel görünümü iyileştirildi ve bazı gliflerin yanlış yerleştirilmesiyle ilgili bir sorun çözüldü.
  • Bellek ayırma istatistikleri artık video belleği ile sistem belleği ayırma işlemlerini ayırt etmeyi sağlayan Vulkan bellek yığını başına ayrılmış bellek miktarını gösteriyor.
  • Geçerli arama işleminin tamamlanmasından önce beraberlik çağrısı ve sıraya gönderme istatistiklerinin güncellenmesi ve yanlış sayılara yol açması sorunu giderildi.
  • Çağrı çekme ve kuyruk gönderme istatistikleri artık daha okunaklı hale getirmek için her 0,5 saniyede bir güncelleniyor.

Ve son olarak, DXVK 1.5 ayrıca Atelier Ryza, Crysis 3, Fifa 19, Halo MCC ve Star Citizen gibi oyunlar için hata düzeltmeleri ve geliştirmeler içeriyor.

DXVK GitHub'dan indirilebilir; önceden derlenmiş ikili dosyalar üzerinde kullanılabilir durumdadır. bültenleri sayfası, ancak kullanımı daha kolaydır (ve çoğu kullanıcı bunu kullanmaktan yararlanabilir). Lutris Windows oyunlarınızı Linux'ta çalıştırmak ve bu uygulamalardan kullanmak istediğiniz DXVK sürümünü ayarlamanız yeterli. Hakkında daha fazla okuyabilirsiniz Lutris ve DXVK İşte. Lutris'te yeniyseniz, bu hızlı başlangıç ​​kılavuzuna bakın.

Daha Fazla Göster
Kapalı