Linux

DXVK, Kırılganlık ve Güvenilmezlik Nedeniyle Bakım Moduna Giriyor


DXVK'ye benziyor, Direct3D 11 ve 10 için Vulkan tabanlı çeviri katmanı bakım moduna giriyor. Bu, özelliğin eksiksiz ve hatasız olduğu düşünülmez çünkü yazılım bakım moduna girdiğinde olduğu gibi, ancak ana geliştirici DXVK'nin “kırılgan, güvenilmez ve sinir bozucu bir bakım kabusu” olduğunu düşündüğü için.

DXVK Overwatch Linux
Linux'ta çalışan Overwatch, kısmen DXVK’ye teşekkürler


DXVK Direct3D 10/11 için, Wine kullanarak Linux'ta 3B uygulamaların çalıştırılmasını sağlayan Vulkan tabanlı bir çeviri katmanıdır. (Wine ile birlikte) Linux üzerinde çalışan birçok Microsoft Windows oyununun ve bunun önemli bir bölümünü yapan şey budur Proton, Valve'da Windows oyunlarının Linux'ta oynanmasına izin veren Wine tabanlı uyumluluk aracı.

Ana DXVK geliştiricisi olan Philip Rebohle çekme isteğine yorum yap GitHub’da DXVK’ınDXVK kırılgan, güvenilmez ve sinir bozucu bir bakım kabusu oldu“, ekleme:

1.4.x sürümlerinin çoğu yeniden üretemediğim ve bu nedenle hata ayıklama ve düzeltme yapamadığım önemli gerilemelere neden oldu.

(…) Bu sorunların çoğu hala çözülmedi ve onları nasıl izleyeceğimi bile bilemiyorum, tek başıma tamir etmeyi bıraksam bile, “düzeltilenler” başka türlü yararlı değişiklikleri geri alarak düzeltildi çünkü basitçe anlamadım hiç sorun değil.

Herhangi bir aktif gelişme bu tür bir kod tabanının karışıklığıyla yapmak, bunu daha da kötüleştirecektir ve keşke hattı daha önce çizebilseydim.

DXVK'ye bazı faydalı Vulkan uzantıları eklemek ve daha sonra D9VK'yi (DXVK arka ucunu kullanarak bir Direct3D9'dan Vulkan katmanına eklemek) eklemek için hala çalışmalar var, ancak diğer her şey yalnızca hata düzeltme olacaktır.

Bir çözüm, Philip'e donanımla destek olmak ve / veya Valve'a yardım için başka bir geliştirici kiralamak olabilir, ancak bu karmaşık bir iş olduğu için bu kolay bir iş değildir. Bunun nasıl geliştiğine ve size bildirmenize dikkat edeceğim.

Daha Fazla Göster
Kapalı