Linux

Etkileşimli Wireshark Tabanlı Terminal Kullanıcı Arabirimi Termshark 2.1 Konuşmalarıyla Çıktı Görünüm Daha


Termshark Wireshark etkileşimli terminal arabirimi

Termshark, Go'da yazılmış TShark için etkileşimli Wireshark benzeri bir terminal arabirimi, en yaygın konuşma türleri için bir konuşma görünümü, komut satırında birden çok canlı yakalama / arabirim, varsayılan olarak extcap arabirimleri desteği ve daha fazlası.

Wireshark Linux, macOS, BSD, Solaris ve diğer Unix benzeri işletim sistemleri ve Microsoft Windows için popüler bir ücretsiz ve açık kaynak ağ protokolü analizörüdür. Wireshark'ın bir GUI'si vardır ve komut satırından kullanmak isteyenler için, Wireshark'ın paketleri yakalamak ve görüntülemek için terminal odaklı bir versiyonu olan TShark vardır. TShark'ın etkileşimli bir kullanıcı arayüzü yok.

Burada Şartlar Harcı devreye giriyor. Termshark, Wireshark kullanıcı arayüzünden esinlenerek TShark için etkileşimli bir terminal kullanıcı arayüzüdür (TUI).. Özellikleri şunları içerir:

  • Pcap dosyalarını okuma veya canlı arayüzleri koklama (tshark'a izin verilen yerlerde)
  • Wireshark'ın görüntü filtrelerini kullanarak pcap'ları veya canlı yakalamaları filtreleyin
  • TCP ve UDP akışlarını yeniden bir araya getirin ve inceleyin
  • Ağ ileti dizilerini protokole göre görüntüleme
  • Paket aralıklarını terminalden panoya kopyala
  • Hem açık hem de koyu terminallerle çalışır (Bkz. Toggle Dark Mode uygulamadaki öğe Misc Menü)
  • Linux, macOS, FreeBSD, Android (Termux) ve Windows için platformlar arası (Go ile yazılmış)

Şartlar paylaşımı görüşmeleri görünümü
Termshark 2.1.1 ileti dizisi görünümü

Termshar 2.1 (2.1.1.) İle ilgili yenilikler:

Ayrıca, kaçırmanız durumunda, önceki Termshark sürümü (2.0.3) Wireshark kullanarak varsayılan olarak liste görünümünde renklendirilmiş paketler için destek sunmuştur colorfilter kuralları ve TShark için destek -t paket listesi görünümünde zaman damgası biçimini belirtme seçeneği.

Şunlar da hoşunuza gidebilir: bandwhich Linux ve macOS'ta Ağınızı Kaplayan Neyin Olduğunu Gösterir

Termshark indir

Yukarıdaki düğmedeki indirme bağlantısını izleyerek Linux için kaynak kodunu veya ikili dosyaları (armv6 ve x64), FreeBSD, macOS ve Microsoft Windows'u indirebileceğiniz Termshark GitHub sürümleri sekmesine ulaşacaksınız.

İkili dosyayı içeren indirilen arşivi çıkartın ve geçerli klasörden çalıştırın veya PATH'nizde bir yere kurun, örneğin /usr/local/bin.

İhtiyacın olacak tshark / wireshark-cli (paket adı, kullandığınız Linux dağıtımına bağlıdır) kullanmak için Termshark ile aynı sistemde yüklü!

Termshark (daha fazla bilgi için Debhar / Ubuntu'ya tshark ve Fedora'ya wireshark-cli kurulumu dahil olmak üzere, TShark ve Termshark'ı süper kullanıcı ayrıcalıkları olmadan çalıştırabilmeniz için kullanıcınızı Wireshark grubuna nasıl ekleyeceğiniz dahil) ve hızlı bir başlangıç ​​kılavuzu, bkz. TShark İçin Bir Terminal Kullanıcı Arabirimi (Wireshark) Termshark ile Ağ Trafiğini Analiz Etme

Ayrıca, Koşullar Kullanıcı Kılavuzu.

Daha Fazla Göster
Kapalı