Teknoloji

Finansal katılımdaki boşluğu doldurmaya çalışan 3 fintech şirketi (Hindistan)


Hindistan, bir Mali hizmetler kesintisine karşı hazırlanıyor ve aşağıda Hindistan'ın enine ve enine kadar olan kitleler için çeşitli mali hizmetlere erişimdeki boşlukları kapatmayı hedefleyen fintech şirketleri yer alıyor:

Baharat para

baharat para finansal servis

Spice Digital'in bir parçası olan Spice Money. Şirketin temel amacı, Spice mini ATM, fatura ödeme seçenekleri, normal şarj ve mPoS hizmetleri sağlayarak, parayla ilgili işlemleri zemin seviyesinden kolaylaştırmak için Spice Money'i başlatmaktır. Harat Bharat’taki derin varlığından dolayı yarı kentsel ve kırsal Hindistan’daki toplam 150.000 Müşteri Hizmet Noktasının (CSP) yaklaşık% 85’ine sahiptir.

BIMARU bölgesinde, Bihar, Jharkhand, Madhya Pradesh, Rajasthan, Chhattisgarh ve Uttar Pradesh eyaletlerini içeren yoğun ayak izleri; Hindistan’ın nüfusunun% 65’ini Bu nedenle, geniş Spicemoney temsilcisi netwrok'un yardımıyla Hindistan'daki finansal hizmetler arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı oluyor.

Oxigen Hizmetleri

Oxigen Cüzdanı

Oxigen, banka hesabından Nakit Giriş / Nakit Çekimi, NFC (Tap Pay), Kart Ödemeleri (Rupay, Visa, Master Card, Maestro), Bharat'lı ticari ödeme servislerini kolaylaştırmak için Aadhaar ile entegre şubesiz bankacılık hizmetleri sunmaktadır. QR, Bhim UPI, Aadhaar Pay, Nakit Kartları kullanarak Nakit @ PoS. Geleneksel servisler arasında, Telekom için Şarjlar, İnternet verileri ve DTH Ön Ödemeli, Faturalı Şarjlar, Para Transferi, Seyahat (IRCTC Demiryolları / Havayolları / Otobüs) Biletleri, Sinema Biletleri, Fatura Ödeme, Hediye kartları ve katma değerli hizmetler ağı dahil 1.00.000 perakendeci sırayla bu hizmetleri son müşterilere sunmaktadır.

EbixCash

EbixCash

EbixCash, Hindistan'ın önde gelen Finansal Borsalarından biri olarak ortaya çıkıyor. 260.000'den fazla fiziksel dağıtım noktasını bir Omni kanallı çevrimiçi dijital platformda birleştiren ‘Phygital’ stratejisiyle (dijital arka uçla fiziksel deneyim).

EbixCash, dijital ödeme çözümleri, para transferi hizmetleri (yurtiçi ve yurtdışı), seyahat, sigorta ve kurumsal ve teşvik edici çözümler konusunda liderliği içeren bir Enterprise Financial Exchange portföyü oluşturdu.

Not: Makalenin ve bilgilerin yer aldığı Value360india.com ve h2smedia yukarıda belirtilenlerin hiçbirinden sorumlu değildir.