Linux

GNOME Gece Işığı Açıldığında GTK Temasını Karanlık Varyant Olarak Değiştirin


GNOME Shell Gece Lambası

Gece Işığı özelliği GNOME 3.24 ile tanıtıldı ve ekranınızın akşamları daha sıcak bir renge dönüşmesi, daha iyi uyumanıza ve göz yorgunluğunu önlemenize yardımcı olmak için kullanılır.

GNOME Gece Işığı seçeneğini Settings -> Displays -> Night Light – Gün batımı / güneşin doğuş saatlerine göre otomatik olarak çalışmasını seçebilir veya manuel zamanlamaya göre etkinleştirebilir ve ayrıca renk sıcaklığını da kontrol edebilirsiniz.

Gece Işığı devreye girdiğinde kullandığınız GTK temasının karanlık varyantına otomatik olarak geçmek için Gece Işığı işlevselliğini genişletmek istiyorsanız, sadece bunu yapan bir GNOME Kabuk uzantısı var.. Gece Işığı kapatıldığında (siz veya GNOME Ayarlarında belirlediğiniz zamanlamaya göre), tema normal GTK tema varyantına geri döndürülür.

Uzatma denir
Gece tema değiştiricive onu kullanarak bir kombine Gece Işığı ve Yaşadığınız bölge için gün batımı / gün doğumu saatlerine göre otomatik olarak ayarlanan Karanlık Mod. Bütün bu uzantı yapar. Herhangi bir ayar yoktur veya uzantıyı kurmak ve GNOME Gece Işığı seçeneğini etkinleştirmekten başka yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Bu uzantı GNOME Shell 3.28 veya daha yenisini gerektirir.

Bu eklentinin çalışabilmesi için GNOME masaüstünde kullanmakta olduğunuz GTK temasının bir -dark değişken Yaru ve Yaru-dark Örneğin. Bu GNOME Shell eklentisiyle çalıştığı bilinen temalar arasında Adwaita (varsayılan GNOME teması), Arc, Materia, HightContrast ve Yaru (varsayılan Ubuntu 18.10+ teması) bulunmaktadır.

Night Theme Switcher'ın GNOME Shell temasını (örneğin, GNOME Shell panelinden erişilen panel ve menüler) değiştirmediğini unutmayın. Bu nedenle en iyi sonuçları elde etmek için koyu bir GNOME Shell teması kullanın. Ubuntu 19.10 kullanıyorsanız, buraya bakın GNOME Shell menülerini ve Yaru Shell temasıyla diyalogları nasıl karanlıklayın.

Night Theme Switcher'ı yüklemek için, GNOME Kabuğunu izleyin tarayıcı entegrasyon talimatları Eğer yapmadıysanız, o zaman Gece Teması Switcher sayfası GNOME Uzantıları web sitesinde. Sonra, tıklayın OFF Eklenti adının sağ tarafına geçmek için ON ve uzantıyı yükleyin.

Daha Fazla Göster
Kapalı