Teknoloji

Kişisel ve ticari gereksinimler için en iyi 10 dijital İmza çözümü


Bir esinti gibi tüm elektronik imzalama gereksinimlerinizi yerine getirmenize yardımcı olabilecek en iyi 10 dijital imza çözümüyle karşınızdayız.

Bugünlerde her şey açıkça belli oluyor. İşletmeler söz konusu olduğunda, kağıtsız hale gelmek, satışları artıracak üretkenliği artırmak, insanlık tarihinde asla uygun olmayan evrak işlerini engellemek için anahtar olabilir. Tıpkı diğer şeylerde olduğu gibi, bugünlerde imzalar da kağıtsızdır ve dijital İmzalar aracılığıyla kağıtsız imzalar elde edilmektedir. Dijital İmzalar söz konusu olduğunda, bunlar ana kalem ve kağıt imzalardan farklıdır. Dijital İmzayı şimdiye kadar sorunsuz ve güvenli bir şey haline getirmek için sahne arkasında yapılan birçok şey var. Dijital İmza hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Neden şirketler dijital imza kullanmaya başlamalı?

Herhangi bir belgeyi imzalamanın geleneksel yolu, kullanım ve depolama sırasında işletmelerde ciddi kayıplara neden olabilecek riskleri içeren kalem ve sert kağıt kullanmaktır. Riskleri kontrol etmek için birçok şirket dijital imza çözümlerini kullanmaya başladı.

Dijital imza çözümleri, üçüncü şahıs yetkilendirme kimlik doğrulaması yoluyla çevrimiçi kimlik doğrulamasını etkili bir şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olur ve her bir bireyin kimliğini tanımlamasını ve kimliğini tanımlamasını sağlar. Güvenlik, gizlilik, orijinallik, kurcalamaya karşı dayanıklılık ve reddedilmeyen işlevler vardır. Çevrimiçi olarak iletilen bilgiler güvenli bir şekilde korunur ve iletilir.

Kim olduğunuza veya işletmenizin büyüklüğüne bağlı olarak, piyasada bulunan ücretsiz veya ücretli dijital imza çözümlerine gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra, sisteminizi ve diğer hususları da göz önünde bulundurarak, tüm ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak en uygun dijital imza çözümüne başvurmalısınız. Sistemlerinizle doğru entegrasyon ve gelişmiş güvenlik, dijital imza çözümü seçerken her zaman göz önünde bulundurmanız gereken iki şeydir. Dijital İmza teknik özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Zoho Burcu

En iyi 10 dijital imza çözüm listemizdeki birincisi, dünya çapında bir çok küçük ve büyük şirket tarafından işlerini yürütmek için kullandıkları son derece takdir edilen Zoho suite ekosisteminin bir parçası olan Zoho Sign. Diğer Zoho suite uygulamaları gibi, Zoho Sign da GPDR düzenlemeleri de dahil olmak üzere her ülkedeki en son hükümet düzenlemeleriyle kendisini haberdar etmeye çalıştığı için sizi hiçbir şekilde hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Zoho İşaretine gelince bu sadece buzdağının görünen kısmı. Esnek iş akışları ve yüksek düzeyde veri entegrasyonu ve doğrulama, tüm görevlerinizi yerine getirmeniz için basit bir arayüzle güvenlik konusunda endişeleri geçmişte bırakıyor. Üçüncü taraf hizmetlerle entegrasyon hakkında konuşurken, kuruluşunuza özgü diğer hizmetlerle API düzeyinde entegrasyonun yanı sıra, Zoho Sign'ı popüler günlük uygulamaların çoğu ile sorunsuzca kullanabilirsiniz. Zoho Sign’ın dijital imzaları dünya çapında geçerlidir, ancak yasallık kılavuzundaki sadece ilk 70 ülkeyi kapsamaktadır.

Zoho Sign dijital imza üstü

Hatta kendinizinkini bile oluşturabilirsiniz şablonları Aynı tür belge ile birkaç kez çalışmak için faydalı olabilecek Zoho İşaretine; SignForms Verileri güvenli bir şekilde toplamak için. İOS ve Android uygulamaları, tıpkı diğer Zoho ürünleri gibi, görevlerinizi yerine getirmeniz için size mobil uyumlu bir arayüz sunarak, başkalarının yaptığınız projelerdeki ilerlemeler hakkında sürekli uyarılar ve bildirimler göndermenin yanı sıra işinizi de kolaylaştıracak taşıma. Küçük bir işletme veya işletme sahibi olsanız da, Zoho Sign her zaman sizin için mükemmel bir çözüme sahiptir. Kağıtsız kalmayı planlıyorsanız, tüm imzalama gereksinimleriniz için, Zoho Sign'ın sunduğu basitlik ve bütünlük için denemeye değer.

DocuSign dijital imza çözümü

En iyi dijital imza çözümleri listemizdeki bir diğer nihai nokta ise kişisel ve kurumsal kullanım söz konusu olduğunda en popüler dijital imza çözümlerinden biri olan DocuSign. Büyük bir pazar tabanı olan DocuSign, işinizi daha da kolaylaştıracak bir dizi üçüncü taraf aracıyla, başvurabileceğiniz en kolay dijital imza çözümlerinden biridir. Google Drive gibi bazı genel üçüncü taraf çözümleriyle entegrasyonun yanı sıra, DocuSign'da, eskileri de dahil olmak üzere erişebildiğiniz sistemlerle entegrasyon için birkaç API vardır.

Docusign e imzası

Söylemeye gerek yok, mobil uygulamalar dijital imzalarla uğraşırken işinizi daha da kolaylaştırabilir. Güvenlik ilk önceliğiniz ise DocuSign, başvurabileceğiniz en iyisidir ve tüm e-imzalama işleminin saklanması ve uygulanması için bazı ABD ve Avrupa kuruluşlarından birinci sınıf güvenlik sertifikalarına sahiptir. DocuSign, tüm dijital imza gereksinimleriniz için kapsamlı bir çözüm olabilir ve bu nedenle, planların maliyeti biraz daha yüksektir. Ancak DocuSign bir denemeye değer.

Adobe Burcu

Bir sonraki, yazılım devi Adobe'nin bir ürünü olan Adobe Sign. Diğer Adobe yazılım çözümleri gibi, Adobe Sign da başvurabileceğiniz güvenilir bir dijital imza çözümüdür. Kişisel veya iş gereksinimleriniz için dijital imza çözümü arıyorsanız, Adobe Sign işi sizin için halledebilir. Dijital imza çözümleri söz konusu olduğunda, önemli bir özellik olan entegrasyon hakkında konuşmak. Adobe Sign, Google Drive, Dropbox, vb. Gibi birçok bulut servisiyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Adobe Burcu

Adobe Sign'ın avantajlarından bahseden servis uygulaması Android ve iOS için kullanılabilir ve bu da işinizi yolunda halletmenize yardımcı olabilir. Salesforce ve SharePoint entegrasyonunu arıyorsunuz! Peki, Adobe Sign sizi hiçbir şekilde hayal kırıklığına uğratmayacak. Adobe Sign ile ilgili hoşuma gitmeyen şeyler, her bir yükseltmeyle ilgili maliyet ve özelleştirme seçeneklerinin olmaması. Bununla birlikte, kullanıcı arayüzü yeterince iyidir ve bu yüzden Adobe Sign’a bir denemenizi tavsiye ederim.

DocHub dijital imza çözümü

Herkes kapsamlı bir dijital imza çözümü aramıyor. DocHub oyuna geldiğinde o zaman. Çok uygun bir fiyata sahip olan DocHub, sezgisel bir kullanıcı arabiriminde paketlenmiş dijital imza çözümünün en gerekli işlevlerini sunar. Tüm özelliklere arabirim içerisinde kolayca erişilebilir ve ayrıca açıklama eklemenin bonus işlevinin yanı sıra, PDF belgelerini imzalamak için DocHub bile kullanılabilir. DocHub'ın Chrome uzantısı, DocHub'a ve şık işlevsellikler kümesine anında erişmenizi sağlar.

dochub dijital imza

DocHub'ın diğer iyi özelliklerinden bahsederken, size Google Drive'da belgeleri imzalamak için kullanışlı bir pencere sunmak için sorunsuz bir şekilde Google Drive ile de bütünleşir. Bireysel ve kurumsal gereksinimleriniz için dijital imza aracı arıyorsanız, DocHub harika bir araçtır. Ancak özel marka arıyorsanız, burası DocHub’ın bulunmadığı alandır. Ancak cep dostu bir ücretle aldığınız şey, hiç görmezden gelemeyeceğiniz bir şeydir.

Şimdi imzala

En iyi dijital imza çözümleri listemde bir sonraki, iyi bir üne sahip dijital imza çözümlerinden biri olan SignNow. Dünyanın dört bir yanındaki lider şirketler tarafından kullanılan SignNow, dijital bir imza söz konusu olduğunda en iyi kurumsal çözüm olabilir. SignNow'un kullanıcı arayüzü hakkında konuşurken, şimdiye kadarkilerin en iyilerinden biridir. İlk kullanımda kullanmaya başladığınızda kendinizi evinizde hissedebilirsiniz. Tüm araçlar kullanışlıdır ve her birini tek bir tıklama ile kullanırsınız.

Signnow Dijital imza çevrimiçi

En iyi dijital imza çözümlerinden biri olan SignNow, birden fazla belge ile çalışmayı kolaylaştırır ve imzalanan belgeleri doğrudan ilginç olan SignNow arabiriminde bile arşivleyebilirsiniz. SignNow mobil uygulamaları hareket halindeyken işinizi halletmenize yardımcı olabilir ve SignNow ile kullanılabilen API'ler, SignNow'u SharePoint gibi farklı üçüncü taraf hizmetleriyle entegre etmek için kullanılabilir. SignNow ayrıca telefon veya e-posta için desteği olmayan ücretsiz bir sürüme sahiptir. SignNow, güvenilir olduğu ve denemeye değer olduğu dünya çapında binlerce lider firma tarafından kullanılmaya değer.

PandaDoc

Sıradaki, belgeleri elektronik olarak imzalama işlevinin yanı sıra kapsamlı bir dizi çözüm sunan PandaDoc. Dijital imza çözümü, PandaDoc'a gelince buzdağının sadece görünen kısmı. Ellerinizi PandaDoc'a yerleştirin ve belgelerin tam denetim geçmişini bulabileceğiniz, iş akışlarını otomatik hale getirebileceğiniz ve daha fazlasını yapabileceğiniz PandaDoc ekosisteminin tadını çıkarabilirsiniz. PandaDoc, kısaca tanımlamamı isterseniz, işletmeler için eksiksiz bir CRM çözümüdür. Tıpkı çoğu diğer dijital imza veya CRM çözümleri gibi, mobil uygulamalar da nerede olursanız olun işinizi yapmanıza yardımcı olacak şekilde kullanılabilir.

PandaDoc en iyi dijital imza

Yasal bağlayıcılı ve kullanımı kolay arayüzü olan imzalar, PandaDoc'u değirmen dijital imzasının çoğundan ya da sadece CRM çözümlerinden farklı kılan iki şeydir. PandaDoc, PandaDoc'u arkadaşlarınıza ve iş arkadaşlarınıza her yönlendirdiğinizde, hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanmanıza yardımcı olabilecek bir tavsiye programına sahiptir. PandaDoc'un üçüncü taraf hizmetlerle iyi entegrasyon seçeneklerine sahip olmasına rağmen, piyasadaki diğer üçüncü dijital imza çözümleri kadar iyi değil. SalesForce ve SharePoint entegrasyonunun eksikliği çoğu kullanıcı için çok önemli olabilir. Ancak, bu sizin için önemli değilse, PandaDoc'u denemenizi tavsiye ederim.

SignEasy

Şirket gereksinimleriniz için en uygun çözümü arıyorsanız, SignEasy sizin çayınızdır. Bekle, bir saniye bekle! SignEasy'nin kurumsal dostu olmasını sağlayan bazı şık özellikleri vardır, ancak kişisel gereksinimleriniz için bile kullanabilirsiniz. SignEasy, ekrandaki tüm araçlarla minimalist bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, böylece bunları zahmetsizce kullanabilirsiniz. SignEasy, kurumsal gereksinimler için en iyisi olmak için anahtar neden olan birden fazla imzalayıcı eklemeyi desteklemektedir. İmzaladıktan sonra, belge e-posta yoluyla gönderilebilir, yerel olarak veya bazı bulut depolama hizmetlerinde vb. Saklanabilir.

SignEasy

SignEasy, birden fazla platformda kullanılabilen SignEasy mobil uygulamalarına sahip mobil cihazlarda kullanılabilir ve Google Drive, Dropbox vb. Gibi en yaygın üçüncü taraf hizmetlerle entegrasyon, imzalanan dokümanları bulutta veya mengenede saklamayı çok kolaylaştırır. versa. İmzalar hakkında konuşurken, sıfırdan imzalar oluşturabilir veya zaten erişiminiz olan eski bir imza kullanabilirsiniz. Ancak imzaların geçerlilik süreci saydam değildir, bu da bazı kullanıcıların üzerinde düşünmelerine neden olabilir. SalesForce ve SalesPoint ile entegrasyon eksikliği de çoğu kullanıcı için bir fırsat kırıcı olabilir.

HelloSign

Dijital imza çözümleriyle birlikte gelen ve HelloSign'ı kullanmanız gereken karmaşıklığı kimse karşılayamaz. Kolay ve harika bir kullanıcı arayüzü ile, yeni başlayanlar bile HelloSign'ı hiçbir sorunla karşılaşmadan kaldırabilir. HelloSign'ın minimalist kullanıcı arayüzü, belgeleri imzalarken ihtiyaç duyacağınız her şeyle birlikte gelir. Google Dokümanlar üzerinde çalışıyorsanız, HelloSign ayrıca Google Dokümanlar'dan gelen dokümanları imzalamanız ve oldukça kullanışlı görünen bir e-posta olarak göndermenizde yararlı olabilecek bir Google Dokümanlar eklentisine sahiptir.

HelloSign dijital imza

HelloSign yüksek fiyatlı olmasına rağmen, özellikler gerçekten çekici. Diğer pek çok popüler dijital imza çözümünde olduğu gibi, HelloSign da bir şablon oluştururken zorluk çekmekten kaçınarak birçok zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilecek bir dizi şablonla doludur. Söylemeye gerek yok, HelloSign kurumsal kullanıcılar için bile harika bir dijital imza çözümüdür. Özel markalaşmayla, marka değerinizi HelloSign ile artırabilirsiniz. Bir belge her değiştirildiğinde veya imzalandığında, ilişkili kullanıcılar da aynı şekilde bilgilendirilebilir. Google Dokümanlar eklentisinin yanı sıra çok sayıda uzantıyla, HelloSign'ı bazı üçüncü taraf hizmetlerle bile kullanabilirsiniz ve hatta farklı ülkelerin dijital imza yasalarına bile uyar. Tüm bunlar HelloSign'ı mutlaka denemek için yapar.

İmzalanabilir-dijital imza

Esnek ödeme seçeneğine sahip bir dijital imza çözümü arıyorsanız, sadece Signable'a gidin. Temel olarak Avrupa pazarlarının ve şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılayan Avrupa ülkelerinde müşteri tabanına sahip bir iş yapıyorsanız Signable'ı seçebilirsiniz. İmzalanabilir Avrupa Birliği yasalarına uyar, yani hiçbir zaman bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Signable'ın Avrupa ülkelerinde tanınmış müşterileri vardır. Özellikle Avrupa ülkeleri için optimize edilmiş olmasına rağmen, Signable diğer ülkelerde de kullanılabilir.

İşaretlenebilir

Şimdi Signable'ın diğer yönlerine gelelim. Diğer önde gelen dijital imza sağlayıcıları gibi, Signable'ın kullanımı çok kolaydır ve hiçbir sorunla karşılaşmadan sorunsuz bir şekilde yeni bir kullanıcı oluşturabilirsiniz. İmzalanan belgelerin listesini kütüphanede kolayca görebilir ve yeni kullanıcılar oluşturabilir, kendi markanızı oluşturabilir, şirket profilini tek bir çatı altında değiştirebilirsiniz. Ödemelere gelince, sadece uzun vadeli bir plan yapmadan önce İmzalanmayı denemek istiyorsanız, başvurabileceğiniz bazı aylık planlar bile var.

RightSignature

Birçok kullanıcı tarafından yapılan bir dizi olumlu inceleme ile RightSignature, gidebileceğiniz bir oyundur. RightSignature, çoğu kullanıcının erişebildiği birçok üçüncü taraf hizmetiyle entegrasyonu destekleyen makul fiyatlı bir dijital imza çözümüdür. RightSignature, web sayfasının orta kısmındaki gösterge tablosu ile raporlama arasında geçiş yapabildiğiniz ve sağ taraftaki en son tüm etkinlik işaretlerini ve yapılan diğer değişiklikleri görebileceğiniz yeni bir etkinlik bölmesi arasında geçiş yapabileceğiniz kapsamlı bir kullanıcı arabirimi sunar. belgelerle.

çevrimiçi dijital imza imzası

Görevler, hangisi sizin için uygunsa, RightSignature Android ve iOS uygulamasıyla her zaman ve her yerde yanınızda taşınabilir. RightSignature'da bulunmayan tek şey, SharePoint ile entegrasyondur; bu, birçok kullanıcı için tersine çevrilebilir, ancak herkes için geri çevrilemez. İşi kolaylaştırmak için, RightSignature zamandan tasarruf etmek veya marka değerinizi artırmak için kullanılabilecek harika bir şablonlar kataloğu ile birlikte gelir ve bunların her biri RightSignature'ın iş planlarıyla elde edilebilir.

Hepsi dijital imza çözümleri Burada bahsettiğim dünya çapındaki kullanıcılar tarafından güvenilmektedir ve bu nedenle, yatırımınızı düşünmeye devam ederek hizmetlerden herhangi birine gidebilirsiniz. Ancak evet, mevcut sistemlerinizle uyumlu olup olmayacağını öğrenmek için web sitelerinin her birinden geçerken biraz zaman ayırın, çünkü bu günün sonunda önemli olacaktır. İle Hindistan Hükümeti geliyor Her gün yeni dijital girişimlerle, işinizle ilgili her açıdan dijital olmak, yapabileceğiniz en iyi şey olabilir. Dijital imzaların tahrif edilmesi zor ve hükümetin dijital Hindistan hamlelerine paralel olarak imzalar için dijital platforma geçişiniz kesinlikle işiniz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacak.

Dahası, Dijital İmzalar tıpkı bizim elimizdeki gibi ve dünya genelinde mahkemedeki tüm ticari ve kişisel işlemler / kanıtlar için kesinlikle yasal. Altında Hindistan'da geçerlidir. Bilgi Teknolojileri Kanunu 2000. Bununla birlikte, bu tür hizmetleri sunan herhangi bir üçüncü tarafın, Global ve Ulusal Ticaret Yasasında Elektronik İmzalara uyması gerekir (ESIGN) ABD'de geçerli olmak. Aynı şekilde, farklı ülkelerin dijital imza kullanımını yasallaştırmak için kendi yasaları vardır. Bu nedenle, herhangi bir Dijital imza hizmetini seçmek üzereseniz, önce belgeleri dijital olarak imzalamanın ülkenizde desteklediğinden veya geçerli olduğundan emin olun.

Bu yüzden tüm 10 dijital imza çözümleri hakkındaydı. Listedeki adını hak eden başka bir dijital imza çözümü biliyor musunuz? Aşağıdaki aynı yorum yapmaktan çekinmeyin.