Linux

Kullanım Espanso Metin, Zaman Ve Verimlilik Artışı (Linux, Windows, macOS)Kurtarmak İçin Expander


Espanso

Espanso Pas yazılmış ücretsiz ve açık kaynak metin expander, Linux, Windows ve macOS için kullanılabilir. Yapılandırma tabanlı bir dosya kullanır, herhangi bir grafik kullanıcı arabirimi (Windows ve macOS üzerinde en az bir tepsi simgesi vardır). Çoğu uygulama, özel komut dosyaları, kod parçacıkları desteği, Emoji, ve ekstra paketleri ile uzatılabilir.

Linux üzerinde uygulama sadece X11 üzerinde çalışır. Wayland destekleyen gelecekte bir olasılık olduğunu geliştirici diyor, ama bir süre alacaktır (yapabilirsiniz parça bu hata Wayland destekleniyorsa) görmek için.

Metin expander önceden tanımlanmış (kısa) bir anahtar kelime yazdığınızda algılayan bir araçtır, ve başka bir şey ile değiştirir. Bu verimliliği artırmak, hızlı bir şekilde sık, kod parçacıkları, ve daha fazla, neredeyse herhangi bir uygulama yazın uzun ifadeler ekleyerek olabilir. Bu senin sayende yazarak, üzerinde-geniş, ve bu yüzden sistemi ekleme parçaları bir sürü kaydedebilirsiniz.

Bu https://www.linuxuprising.com kısa bir anahtar kelime genişletmek için Espanso kullanıyorum bir demo:

Espanso metin genişleme demo gif

Espanso metin genişletici özellikleri:

 • Windows üzerinde çalışır, macOS ve Linux
 • Neredeyse herhangi bir program ile çalışır
 • Dosya tabanlı yapılandırma (YAML sözdizimi)
 • Uygulama destekler-özel maçlar
 • Aynı maç genişletmek için birden çok tetikleyici destekler
 • Simge ile çalışır
 • Resimler (resim ile bir kısaltma yerine)çalışır
 • Tarih genişleme desteği
 • (Herhangi bir dilde yazılmış)özel komut desteği
 • Shell destek komutları
 • (Bir maçta geçerli pano içeriğini kullanabilirsiniz)pano destek
 • Paketleri ile genişletilebilir
 • Paket Yöneticisi ve dahili hub Espanso işlevselliğini genişletmek için ek paketlerini yüklemek için
 • / Metin genişleme kapatmak için kısayol ile hızlı bir şekilde çift basarak ALT anahtar (Option MacOS) üzerinde; bir masaüstü bildirimi Espanso duraklatıldı / unpaused görüntülenir

Espanso birçok durumda yararlı olabilir. Örneğin, değiştirmek için kullanın :addr tam adresinizi, ya da yardımıyla, yaygın olarak yanlış yazılan İngilizce sözcükler yerine mispell-TR yükleyebileceğiniz paketi kullanarak espanso install misspell-en --external ardından espanso restartve diğer basit kısaltmaları.

Ayrıca daha gelişmiş yollar, her yerde genişletilmiş metin konumlandırılmış imleci ile bir etiket eklemek gibi kullanabilirsiniz (bkz. İmleç İpuçlarıörneğin bir ortasında

etiket. Ayrıca diyebilirsiniz dış komut herhangi bir dilde yazılmış ve bir maçta komut çıktısı kullanın. Ya da, onun için teşekkürler kabuk uzantısıBash boru desteği ile bir maçta bazı komutlar çıkışını kullanabilirsiniz.

Gelecekte, Espanso kullanıcılar kullanmak zorunda olmayacak, ancak Qt ile yazılmış bir çapraz platform grafik kullanıcı arayüzü ile gelecekbu yüzden bir GUI olmadan kullanmaya devam etmek mümkün olacak. Nisan sonunda yarısı bitti ve tahmini kalan süre sonra tekrar 6 ay 2 olduğunu GUI geliştirici kaydetti.

Diğer planlanan özellikler, ama daha düşük bir önceliğe sahip, Android, Espanso Sync için Espanso var (- cloud sync dahili cihazlar arasında senkronize Espanso yapılandırmaları; eşitleme sembolik bağlantılar kullanıyor zaten mümkünve geliştirilmiş Espanso bir Hub (bu Espanso genişletmek için ek paketleri yüklemek için kullanılır).

Ulaşım sağlar, Otomatik anahtar ile hızlı karşılaştırma

Bazılarınız Espanso ulaşım sağlar, Otomatik anahtar karşılaştırır nasıl merak edebilir, (ve daha fazla) metin genişleme destekleyen Linux masaüstü otomasyonu için bir GUI aracı. Bazı açılardan benzer olsa da, bu iki uygulama arasında çok az bir fark vardır.

Bariz farklar ile başlayalım. Espanso çapraz platform, bu yüzden Linux, Windows ve macOS (aynı yapılandırma kullanabilirsiniz. sembolik bağlantıları ile senkronizeulaşım sağlar, Otomatik anahtar Linux üzerinde çalışır iken). Ayrıca, Espanso şu anda ulaşım sağlar, Otomatik anahtar (mevcut ya da GTK veya Qt kullanarak) bir grafik kullanıcı arayüzü var bir GUI ile birlikte gelir, gelmez.

Espanso (ve komutları kabuk) herhangi bir dilde yazılmış özel komut dosyaları desteklerken ulaşım sağlar, Otomatik anahtar sadece Python ile yazılmış özel komut dosyaları destekler, başka bir fark yoktur. Başka bir fark paketleriyle Espanso genişletme imkanı vardır. Espanso de ulaşım sağlar, Otomatik anahtar mevcut değil, maç içinde imleci sağlayan imleç ipuçları özelliği gibi bazı küçük ekstra özelliklere sahiptir, ya da (muhtemelen de Python API için teşekkürler ulaşım sağlar, Otomatik anahtar kullanarak bunu yapabilirsiniz)-görüntülere maçlar genişletilmesi için yerleşik destek, ama kodu kendiniz yazmak gerekir.

Ulaşım sağlar, Otomatik anahtar da Espanso üzerinde bazı avantajları vardır. Espanso şu anda eksik olan bir metin genişleme tetiklemek için sadece bir kısaltma kullanma yeteneği gibi, aynı zamanda standart bir özellik. Ayrıca, ulaşım sağlar, Otomatik anahtar fare tıklaması otomatik (etkinleştir veya kapat windows gibi farklı bir masaüstü için bir anahtar, bir pencere var veya odak, vb için bekleyin.) masaüstü ve windows işleyebilirsiniz, Espanso olmayan bir şey.

Ben hangisinin daha iyi olduğunu bilmiyorum. Metin expander ne istediğinize bağlı. eğer metin genişleme daha fazla yapmak istiyorsan. Kullanma durumu / senin için hangisi en iyisi siz karar verin.

İndir Espanso Metin Expander

Espanso Windows için bir yükleyici olarak indirebilir ve Homebrew üzerinde macOS için kullanılabilir.

Linux uygulama, Linux dağıtımları, Linux Nane, Pop dahil olmak üzere tabanlı Debian ve Ubuntu için Ek mağaza ve DEB paketi mevcut._OS, Zorin OS, Elementary OS, vb. Ayrıca AUR Arch Linux ve Manjaro için (son kararlı, önceden derlenmiş ikili ve en son Gıt ana şube) mevcut paketleri vardır.

De yükleme için kullanılabilir genel bir Linux ikili var, ama bunu kullanırsanız el bağımlılıkları yüklemek Zorundasınız.

Linux üzerinde Espanso yüklemek için gereken tüm bilgileri ile kullanılabilir Linux sayfa Yüklemek.

Espanso yükledikten sonra, kontrol onun Başlarken kılavuzu, ve daha gelişmiş kullanım için kullanılabilir Maçlar (Espanso tarafından gerçekleştirilen kısaltmaları tanımlamak maç). Ayrıca bazı ek paketleri yüklemek isteyebilirsiniz Espanso Hub.