Teknoloji

Neden 2019'da orta sınıf akıllı telefonlar amiral gemisi telefonlardan daha iyidir?


Akıllı telefonlar bugünlerde çeşitli fiyatlarda mevcut ve bazıları nispeten daha yüksek fiyatlarla mevcut ve biz onlara bayrak gemileri diyoruz. Çoğu üretici, yılda yalnızca bir veya iki bayrak gemisi üretmektedir ve temel olarak en son SoC ile birlikte harika bir kamera modülü, süper bir AMOLED ekran, iyi pil, olağanüstü bir tasarım ve her şeyin en son haliyle gelir. Eh, bu şeyler temel olarak 2019 yılında bir amiral gemisi olarak özetliyor. Açıkçası, temelde fiyat nedeniyle herkes bayrak gemilerine gitmiyor ve çoğu insan günlük kullanım için gereksiz yere yüksek özelliklere bile ihtiyaç duymuyor. Ancak yine de, farklı üreticilerin binlerce bayrak gemisini satmaktadır.

Muhtemelen orada, bugün veya gelecek yılda bir amiral gemisi almak için paranız olabilir. Ancak, birinci sınıf bir akıllı telefona amiral gemisi veya daha iyisi gitmek ister misiniz? Bu büyük bir soru! Açıkçası, nihai karar sizin tarafınızdan alınacak, ancak neden 2019'da bir amiral gemisi akıllı telefona gitmemeniz ve premium orta sınıf bir akıllı telefon ya da sadece orta sınıf bir telefon için daha iyi olmanız gerektiğine dair birkaç noktaya geldim. günlük ihtiyaçlarınız. Ancak, yeni akıllı telefonlar satın alma alışkanlığınız varsa ve en son amiral gemiyi kullanma sizin için bir tür bağımlılıksa, o zaman gerçeği söylediğim için yanlış anlamayın.

Neden 2019’da orta sınıf akıllı telefonlar amiral gemisi telefonlardan daha iyidir?

Amiral gemisi akıllı telefonlar mutlaka daha uzun sürmez

Günümüzde mevcut olan çoğu orta sınıf akıllı telefonlar, yaklaşık Rs. 10,000 ila 20,000 ve çoğu kullanıcı tarafından bir veya iki yıl boyunca kullanılabilir, ancak her yıl yeni bir tane arayabilecek bazı kullanımlar bile vardır. Bayrak gemileri hakkında konuşmak, çoğu Rs'nin üzerindeki fiyatlarla mevcuttur. 35,000, Xiaomi'nin en son Poco F1'i gibi birkaç kişi hariç, ancak bu daha uzun süre kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor. Biliyorum, yeni amiral gemisi akıllı telefonlar da tıpkı orta menzilli olanlar gibi hızlı. Ancak, orta sınıf akıllı telefonlar gibi, bayrak gemileri de zaman içinde durgunlaşıyor ve daha iyi durumda, orta korucular kadar erken değil.

Çoğu kullanıcı herhangi bir donanım sorunu nedeniyle eski akıllı telefonlarını hendeklemiyor, ancak temelde en son uygulamalarla gecikmeye başladıkları için en son oyunlar artık desteklenmiyor ve bu akıllı telefonlar günlük kullanım için aynı performans seviyesini sunmuyor. Diğer taraftan, bayrak gemileri bir veya iki yıl daha iyi performans sunmaya devam edebilir, ancak en son oyunların ve uygulamaların satın aldığınız zamanki gibi sorunsuz çalışmasını beklemeyin. Kısacası, her 2-3 kullanımdan sonra yeni bir akıllı telefon aramanız gerekiyorsa, neden bu ekstra paraları bir amiral gemisi için harcayın!

Bütçede mevcut bazı özellikler

Görünüş ve en iyi SoC önemli değilse, ancak çoğu insanın bayrak gemilerinde aradığı bir amiral gemisi sınıf kamerası arıyorsanız, her zaman mükemmel ve amiral gemisi dereceli bir akıllı telefona gidebilirsiniz. kamera, en son SoC kullanılarak elde edilebilecek mükemmel bir performans dışında. Bütçede 48 + 5 MP'lik çift arka kamera kurulumu sunan Xiaomi Redmi Note 7 Pro'ya bakın. Ancak, bütçede harika depolama, amiral gemisi seviyesinde kamera sunan çok sayıda el cihazı var.

Öyleyse, iyi bir kamera arıyorsanız veya amiral gemisi almanıza gerek yok. Biliyorum, Megapiksel bir kameraya geldiğinde önemli olan tek şey değil, bayrak gemilerindeki kamera da en iyisi değil.

Mükemmel bir kamera en çok ihtiyaç duyduğunuz bir şeyse, her zaman harika optikler ve daha fazla işlevsellik sunacak olan bir DSLR'ye gidebilirsiniz, en azından yaklaşık 50.000 civarında fiyatlanan bir akıllı telefondan daha iyi. Bir DSLR kameranın Facebook ve Instagram'daki fotoğrafları ve videoları tek bir dokunuşla paylaşmanıza yardımcı olmayacağını biliyorum. Ancak, profesyonel bir kişiyseniz ve gerçekten iyi fotoğraflar çekmek için özlem duyuyorsanız, daha iyi fotoğraflar sunan bir DSLR fotoğraf makinesinde daha az harcayarak bu lüksten ödün verebilirsiniz.

Daha fazla depolama her zaman önemli değildir

Beni yanlış anlama! Akıllı telefon üreticilerinin çoğu, bellek kartı yuvalarını bayrak gemilerinden çıkarmaktadır ve bu durumda, günümüzde çoğu yerde akıllı telefonlarımıza bağlı kalırken ek dahili depolamaya ihtiyacımız olabilir. Ancak, bir sınır var. Ekstra gigabaytlık depolama alanı olan bir amiral gemisinin aynı sürümü yüksek fiyatlıdır ve bazı ekstra gigabaytlık depolama alanı için her zaman ekstra para ödemeye değmez.

İnternet Hindistan'da cep dostu olduğunda, bulut, belgelerinizi, fotoğraflarınızı ve diğer gerekli dosyalarınızı saklamak için her zaman kullanabilirsiniz. Uygulamalar ve oyunlar hakkında konuşmak, oyun oynamak için çok fazla bağımlı olmadığınız sürece 256 GB'lık bir depolamaya ihtiyacınız yoktur.

Fotoğrafları ve videoları arka arkaya kaydetme alışkanlığınız yoksa ve Google Foto, Google Drive veya benzeri bir bulut hizmetini kullanmadığınız sürece, 2019’da neredeyse 128 Gigabayt depolama alanına sahip bir akıllı telefon Bu tür gizlilik veya ne nedenle olursa olsun.

Bir amiral gemisi telefona gitseniz bile, telefon ömründe asla kullanmayacağınız bazı dahili depolama için paralarınızı sıkmadığınızdan emin olun. Üstelik, yalnızca depolama alanı için amiral gemisi bir telefon satın alıyorsanız, bunun sizin için yanlış bir anlaşma olduğuna bahse girerim. Daha iyi bir harici sabit disk sürücüsü edinin ve depolama gerçekten önemliyse paranın karşılığını en iyi şekilde alacaksınız.

Günlük kullanım için ekstra değer yok

Akıllı telefonlarını günlük kullanım için kullanan kişiyseniz, bir akıllı telefondan en çok ihtiyacınız olan şey, arama yapmak, fotoğraf çekmek veya özçekim yapmak, belgeleri e-postayla veya başka bir hizmetle göndermek için taramak, sosyal ağlara göz atmak ve bazen işe giderken biraz rahat oyun.

Akıllı telefonunuzu kullanmanın amacı buysa, bir amiral gemisi telefona gitmek sizin için pek iyi değil. Neredeyse aynı kolaylık seviyesinde aynı işlevleri sunan birinci sınıf bir akıllı telefon seçebildiğinizde, amiral gemisi bir telefon için bu ekstra paraları harcamaktan hemen pişman olacaksınız.

Açıkçası, özçekimler yapmak için profesyonel fotoğraf çekmeye, göndermek için belgeleri taramanıza gerek yok. Oyunlar hakkında konuşurken, bugünlerde orta sınıf akıllı telefonlardaki popüler oyunların çoğunu kolayca çalabilirsiniz. Fortnite gibi bazı başlıklar olduğunu biliyorum, örneğin şu an sadece bayrak gemileri için mevcut, ancak sadece tek bir başlık için ekstra paralar ödüyor ve geliştiricilerin biraz daha fazla ayrıcalıklı olması pek mantıklı gelmiyor.

Modern orta sınıf akıllı telefonlar bugün çok değerli

On yılın başında geriye baktığımızda, orta sınıftaki akıllı telefonlar o kadar güçlü olmadıklarında ve o zamanlar mevcut olan amiral gemisi telefonların süslü küçük canavarlar olduğunu düşünüyorlardı. Bu zamanlardaki bayrak gemilerinin çoğu Rs civarındaydı. 20.000 ila 25.000. Günümüze hızlı iletme, akıllı telefonlar ve Android ekosistemi uzun bir yol kat etti ve bugün bile orta rangers günlük kullanım, Google ve üreticilerin övgüleri için bile harika bir şekilde optimize edildi ve çoğu insan akıllı telefonlarını bir yedek olarak kullanabilir. 2019’daki bilgisayarları, yol boyunca gelen her iş için değil.

Bayrak gemileri hala fena değil

Asla bayrak gemilerine gitmemelisin demiyorum. Sonuçta, amiral gemisi almak için fazladan para ödüyorsanız, hak ettiğiniz bazı ayrıcalıklar vardır. Ancak bu, bu ayrıcalıklar olmadan yaşayamayacağınız anlamına gelmez. Bir amiral gemisi telefon almanın ayrıcalıklarına ve avantajlarına bir göz atalım.

Uygulama geliştiricilerin münhasırlığı

Daha önce de bahsettiğim gibi, bazı amiral gemisi telefonlar için özel olarak kullanılabilen bazı uygulamalar ve oyunlar var ve çoğu durumda, geldikleri güçlü işlemci nedeniyle ortaya çıkıyor ve çoğu orta sınıf el cihazı bu seviyede performans sunmayabilir Bu oyunlar için gerekli. Bunun yanı sıra, orta menzilli bir akıllı telefondaki en iyi grafikleri ve en iyi oyun deneyimini sunamayan bazı oyunlar var, açıkçası orta rangerın düşük teknik özellikleri yüzünden. Ancak akıllı telefonlarda oyun oynamak çok eğlenceli değil ve bu nedenle kendi oyun PC'nizi kurmak ya da bir amiral gemisi telefona sahip geliştiricilerin bazı ayrıcalıklarına ekstra para ödemek yerine bir oyun konsolu edinmek daha iyi.

Üreticiden daha iyi hizmet

Müthiş müşteri hizmeti sunmadığı için ünlü bazı üreticiler var. Ancak, amiral gemisi bir telefona giderseniz, daha iyi bir hizmet alabilirsiniz, ancak bu her zaman garanti edilemez. Müşteri hizmetleri ve satış sonrası desteğin yanı sıra, yazılım güncellemeleri ve güvenlik düzeltme ekleri, güvenliğin büyük bir endişe olduğu günümüzde de önemli bir unsurdur. Böyle bir durumda, bayrak gemilerinin çoğu orta sınıf telefonlarınkine kıyasla daha uzun bir süre boyunca destek alıyor. Ancak her 2-3 yılda bir akıllı telefonunuzu değiştirme alışkanlığınız varsa, bu sizin için büyük bir avantaj olmayabilir.

Şimdi, amiral gemiye mi yoksa orta sınıf bir akıllı telefona mı gideceğinize karar verebileceğinizi düşünüyorum. Arkadaşınızın veya iş arkadaşınızın kullandığı amiral gemisi telefona takıntılı değilseniz, iki ya da üç yıl boyunca kullanmak üzere orta sınıf bir akıllı telefona gidin ve bu sizin için en iyi anlaşma olabilir.

Çok fazla oyun oynamadığınız ve bir sonraki amiral gemisi piyasaya sürülmeden önce sadece birkaç ay boyunca en iyi oyunun ve en iyi performansın tadını çıkarmak istemediğiniz sürece, bir amiral gemisi akıllı telefonuna gitmek çoğu zaman sadece para kaybıdır. Mükemmel bir kamera arıyorsanız veya daha iyi bir oyun performansı istiyorsanız, DSLR kamera veya oyun konsolu gibi belirli cihazlara gitmek amiral gemisi bir akıllı telefon almaktan daha iyi olacaktır.

Bu yüzden, amiral gemisi akıllı telefonların neden değmediği ile ilgili. Söyleyeceğin bir şey var mı? Aşağıdaki aynı yorum yapmaktan çekinmeyin.