Teknoloji

Neden akış servislerindeki web dizileri yeni bir eğlence biçimi haline geliyor?


Teknoloji dünyasında geçen yüzyıldan bu yana birçok şey değişti, WhatsApp'a ayarlanmış SMS mesajları, TV şovları ve TV dizileri web şovları ve web dizileri haline geldi. Hey Google, “Yatak odasında televizyonda en sevdiğim yayın hizmetinden en sevdiğim web gösterimi yayınla” teknolojinin deneyimlerimizi bütünsel olarak nasıl değiştirdiğidir. Favori şovunuzu ve akış servis sağlayıcınızı uygun olanlarla değiştirin. Bu seviyeye eller serbest bırakmak için sofistike olmasanız bile, en sevdiğiniz şovu en sevdiğiniz yayın hizmetinde görebilmeniz eğlence saatinde gelmiş geçmiş en iyi duygulardan biridir.

10 yıl öncesine geri sarılan eğlence, televizyonda daha sınırlıydı; en sevdiğimiz şovlar bu kara kutuya yayınlandı; CRT, bir fosfor ekranına elektron attı. Filmlerden günlük sabun eğitimi kızlarına benzetilmiş bir feminizm egemenliği dünyasında kayınvalideleriyle nasıl başa çıkacaklarını, TV şovları kadınları ve erkekleri ofisten dönmeye ve ev işlerini tamamlamaya zorlayan bir şeydi. TV'nin önüne oturun. Ancak web şovları ve web dizileri en azından genç nesiller arasında popüler hale geliyor. Eh, sebepler var! Nefesini tut! Bu makalede, bu olağandışı geçişin arkasındaki nedenleri tartışacağım.

Öyleyse başlayalım.

TV dizisi ile Web dizisi arasındaki fark nedir? Ve neden web dizileri popüler?

TV dizisi ile Web dizisi arasındaki fark nedir ve Neden web dizileri popülerdir?

Daha düşük veri maliyeti ve gerçek zamanlı servis aboneliği

İlk önce web şovları ve çevrimiçi akış hizmetlerinin en azından Hindistan'da gelişmesi için atılım yaratan faktör hakkında konuşalım. Hint telekom operatör Jio bozuldu telekomünikasyon endüstrisini son derece ucuz fiyatlarla internet sunarak ve diğer şirketler de bu adımları takip etti. Bu, hem telkolar hem de yayın servis sağlayıcıları için kazan-kazan durumu yarattı; bu da izleyicilerin lezzetini yeni bir eğlence biçimiyle değiştirmesini sağladı.

Akış servislerinin abonelik maliyetlerine gelince, bunlar en azından telekomünikasyon regülatöründen sonra, kablo ve DTH servislerinden çok daha azdır. TraI Son zamanlarda izleyicilerin izlemek ve aynı parayı ödemek istedikleri kanalları nasıl seçebilecekleri konusunda yeni kurallar getirdi. Yeni tarife planları yapısının yürürlükte olmasıyla birlikte, çoğu kullanıcının aynı kanallara erişebilmesi için önemli miktarda ekstra para ödemesi gerekecek ve eğer R'leri ayırabilirseniz. DTH bağlantınız için ayda 250 kez, plaka üzerinde en sık kullanılan öğelere sahip olacaksınız. Ancak senaryo akış hizmetleri için tamamen farklıdır. ödeme Rs. 2.000 Bir yıl kadar bir süredir ve çoğu kullanıcının ilgilendiği ulusal ve uluslararası kanalları hemen hemen bulabilirsin, bahsetmiyorum bile, günlük sabunlardan daha iyi olan bazı web orijinallerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kendi şartlarına göre izle

Şimdi, sanmıyorum ki, bu üzerinde çalışmam gereken bir nokta! İşyerinde sıkışıp kalmışsanız ve şovlarınızı yalnızca TV’nizde seviyorsanız, kaçırılan bölümü izlemenin tek yolu, aynı bölüm tekrarlandığında, genellikle olağandışı bir zamanda çok ertesi gün, bir zaman bulmaktır. Bunu özlüyorsanız, ortasında olanları hayal etmek için düşüncelerinizi artırın ve bir sonraki bölüme geçin! Senaryo akış servisleri için farklıdır.

Gösterilerinizi izleyin, nerede olursanız olun, saat kaç! İşe giderken, yatmadan önce veya iş yerinizdeki küçük molalarda, gösterileriniz hangi cihazı kullanıyorsanız kullanın daima yanınızda. Bugünlerde oldukça uygun fiyatlı bir veri planına ihtiyacınız var. Ayrıca, bazı yayın servis sağlayıcıları, premium bir aboneliğiniz varsa, bölümleri TV’de yayınlanmadan önce kullanılabilir hale getirebilir. Eh, şimdi ayrıcalıklı hissedebilirsiniz!

Çok az veya hiç reklam yok

Şaşırtıcı bir bölümün ortasındayken, harika bir şeyin olacağı sinir bozucu reklamların ne kadar olduğunu biliyorum! Anladığım kadarıyla reklamlar önemlidir ve bizi eğlendirmeye katılan her küçük ve büyük kişi için gelir kaynağıdır. TV şovlarının çoğu, 30 dakika ve 1 saat boyunca yayınlanan ortalama 22 ila 45 dakika içeriğe sahiptir. Bu yüzden reklamların% 25’ini görüyoruz. Böylece, hem DTH ya da kablo servisi için para ödüyorsunuz, hem de sunduğunuz reklamlar! Platform ne olmalı! Hizmet için ödeme yapın veya reklamları görün. Can sıkıcı biliyorum. Bu uzun zamandır devam eden bir gelenektir ve ne yazık ki yakın zamanda hiçbir zaman değişmeyecek. Ancak, ücretsiz seçilebilecek bazı FTA kanalları var.

Ancak akış hizmetlerine gelince, isterseniz reklamları yok sayabilirsiniz. Bunun için premium bir aboneliğe ihtiyacınız var ve çevrimiçi olarak TV şovları ve web şovları izlemeye çok zaman harcıyorsanız, size keyifli bir reklamsız deneyim kazandıracak premium bir aboneliğiniz olabilir. Birinci sınıf bir üye olmasanız ve en sevdiğiniz şovların ortasında reklamlar görseniz bile, iyi olan şey, çoğu atlanabilir ve sürenin TV şovlarındaki kadar değil. Bu nedenle, zaten TV şovları izlemek için para ödüyorsanız, akış hizmetinden premium bir abonelik almak için reklamı ödeyin ve reklamsız bırakın.

Küçük melodram ve yeni fikirler

Daha önce de söylediğim gibi makalenin başında! Günümüzde çoğu TV şovu, gerçek dünyayla pek bağlantısı olmayan gereksiz melodram ile renklendirilmektedir. Şey, televizyon şovlarına dönüşen biopikleri ve romanları resimden uzak tutuyorum. Ancak, dayandıkları gerçek hikayelerden önemli sapmalar var! Şimdi, gençler ve çoğu yaşlı insanlar da, gerçekliğe dayanmayan, hiçbir şey olabilen bir şeye ilgi duymuyorlar! Önceleri, garip Saas Bahu dizilerini izlemek için gözlerini salak kutulara yapıştırmaktan başka bir seçeneğin yoktu!

Bugün birçok web şovu gerçeklere dayanıyor ve işler çok daha fazlası! Gösteriler ilgi çekici ve yapımcılar da izleyicilerin buna bağlı kalması için yeni fikirler üzerinde durmaya devam ediyor. Web şovları ayrıca ortada daha az reklamı olan veya hiç olmayan kısa bölümlere sahiptir, böylece onları herhangi bir zamanda, herhangi bir zorluk yaşamadan izleyebilmenizi sağlar. Bazı yeni ve ayrıcalıklı fikirlerin peşine düşmek, izleyicileri TV şovlarından yeni eğlence manzaralarına, yani web şovlarına ve web dizilerine doğru sürükleyen bir şeydir.

Daha çok eğlenceye götüren daha az bölüm

En sert bükülmelere sahip en yüksek dağı olan motorlu yol bile sayısız bükümün önünde utanır ve günlük sabunda döner. Evet! Hepimiz bükülmeyi severiz! Ancak alakalı olmalılar. Günlük sabunlardaki bükümler, bölüm sayısını gereksiz yere genişletmek için kullanılan benzersiz yöntemlerdir. Yıllarca bitmeden önce yıllarca yayılan çok sayıda günlük sabun görmüştüm ve bunların her birinin birden fazla gereksiz yere kıvrılması ve gösterinin asıl konusundan veya hikayesinden sapan dönüşler oldu. Bölüm sayısı arttıkça, sponsorlardan daha fazla kazanabilirler.

Web şovlarında aynı değildir. Çoğu web şovunda 15 ila 20 bölüm sayılabilir ve birkaç tanesinde birden fazla oturum olabilir ve maksimum bölüm sayısı tüm oturumları toplayan 100'e yakın olacaktır. Daha az sayıda bölüm, işleri daha ilginç hale getirir, özel olan ve sizi mavi ay içinde ziyaret eden misafirleri önemseme şekli.

Sınırsız eğlence için aşırı izlemek

En sevdiğimiz günlük sabunun durgunluk dolu bölümünü bekliyoruz, bu ödevini yaptıktan sonra patronumuzdan pahalı bir freebie alacağız! Ve karşılığında ne alırsın? Evet, endişen belli bir dereceye kadar gider ama tamamen değil. Bazen hikayenin diğer tarafında gösteriliyor ve beklediğimiz kısım son birkaç dakika içinde yayınlanıyor ve tam olarak ne olduğunu izlemek için bir gün daha beklemek zorundayız.

Günümüze hızlı ilerleyerek, birkaç saatimiz varsa, arka arkaya istediğimiz kadar çok bölüm izleme özgürlüğümüz var. Ne kadar serin! Olursa olsun, uzun bir yolculuk olsun, her tarihte geç gelen eşinizi bekliyorsunuz, bölümler her zaman yanınızda ve her şeyi unutmasını izleyebiliyorsunuz. İlk kez kanama izlemeyi duyduysanız, bir şovun birden fazla bölümünü arka arkaya izliyor. Böylece, TV karşısında oturmak için düzenli olarak yarım saatten bir saate kadar zaman bulmanıza gerek kalmaz, hepsini izleyebileceğiniz gibi, kendiniz rahatlamanız için çok fazla zaman ayırırsınız.

Cehennem türlerini keşfedin ve ruh halinize göre seçin

Günlük TV şovlarından bahsetmişken, sadece yayınlananları izleyeceğiz. Çoğu aile tarafından izlenebilir ve bir avuç tür var. Bu konuda inkar edecek bir şey yok. Fakat geceleri romantik şovlar, akşamları ise bazı gerilim gösterileri izlemek isteyebiliriz. Ancak, belirli bir şov yayınlayacakları zaman yayıncılara kalmıştır. Gösterileri bireysel izleyiciler için belirli bir zamanda yayınlamak neredeyse imkansızdır ve nedenini anlamak için roket bilimine ihtiyacınız yoktur.

Öte yandan, ruh halinize göre izlemek için herhangi bir program bulabilirsiniz. Sadece bu değil, çok çeşitli türlerden izlemek istediğiniz web şovunu bile seçebilir ve istediğiniz zaman bir şovdan diğerine geçme özgürlüğüne sahip olabilirsiniz. Böylece artık yayıncıların hizmet vermesi gerekenleri tüketerek boş zamanlarınızda uzlaşmanıza gerek kalmayacak.

Gösterinizi birden fazla dilde izleyin

Kendi dilinizde bölgesel TV şovlarının ya da Hintçe yayın yapan TV şovlarının hayranı olabilirsiniz. Her iki durumda da, ses ile ilgili bölümleri bölgesel dilde veya Hintçe olarak, hangi dilde mevcutsa, hangi dilde kullanmanız gerektiğini izlemelisiniz. Bazı durumlarda yararlı olabilecek İngilizce altyazıları alabilirsiniz.

Ancak bugün, birkaç yayın servisi, tümü olmasa da, sesi birkaç dilde farklı dillerde sunar. Hindistan'ın en popüler yayın hizmeti sağlayıcısı olan Hotstar hakkında konuşurken, yalnızca premium aboneler için bir dizi olan Hotstar Specials'ın sesi, en önemli olanı olan tüm ana Hint dillerinde mevcuttur. Çoğu kullanıcının buna ihtiyacı olmasa da, iddiaya girerim ki, onu kullanışlı bulabilecek büyük bir grup insan var.

Peki, web dizileri, web şovları ve akış hizmetleri aracılığıyla eğlence, en azından söylemek gerekirse, sadece çok uygundur. Ancak, Hindistan'daki internet penetrasyonunun uzun bir yol kat etmesi gerektiğinden TV şovları yakında kullanılmayacak. Ancak, zaten yüksek hızlı bir internet bağlantısı için para ödüyorsanız, ana menüye geçmenizi ve yeni eğlence biçimine geçmenizi tavsiye ederim. Bu küçük kararla mutlaka masrafları kısabilirsiniz.

Umarım bilgi sizin için yararlı oldu ve ilginç bir okuma oldu! Web şovlarının, web dizilerinin ve akışlı yayın hizmetlerinin neden gelecek yıllarda TV şovları aldığını başka bir yolla biliyor musunuz? Aşağıda aynı yorum yapmaktan çekinmeyin.

Diğer makaleler: