Linux

Öncesinde “Tür 20.04 Ubuntu Üzerinde Yamalar Bul” Nautilus Yükleme, 19.10 Veya 18.04


Nautilus türü önceden arama
Nautilus türü önceden arama işlevselliği

Birçok versiyonu şimdilik Nautilus (Dosya)varsayılan GNOME dosya yöneticisi, Kullanıcı yazmaya başladığında geçerli klasörde bir özyinelemeli arama kullanıyor.

Bundan önce, (klavye kullanarak alt dizinleri birinde bulunan bir şey dahil değil), dosya / klasör adı yazın başlatarak geçerli dizindeki dosya veya klasör seçmek için kullanıcı; bu yazılan karakterleri eşleşen ilk dosya veya klasör seçim sıçrama yapacak sağladı önümüzdeki bul, tipi, Nautilus. Eğer birden fazla dosya veya klasörleri sorgu maçı olsaydı, ok tuşları bir önceki veya sonraki eşleşmeye gitmek için kullanılabilir

Öncesinde (dosya türü için 20.04 Ubuntu, 19.10 veya 18.04 davranış atlamak için), Arch Linux Kullanıcı deposundan bir yama dayalı bir PPA kullanarak bulmak eski tip yamalı Nautilus dosya yöneticisi-yüklemek için, bu makalede anlatılmaktadır.

Burada Nautilus 0,33 türü ile yamalı öncesinde arama özelliği, bir GİF olarak kullanabilirsiniz:

Nautilus türü önceden gif

Nautilus için ileri arama özelliği eski tip geri getirmek için, dosya yöneticisi yamalı oldu. Albert Vaka bir tutar AUR paketi kolayca kullanabileceğiniz tip install Nautilus-Haydi Arch Linux ve Manjaro üzerinde işlevsellik arama.

Lubomir Brindza bu AUR paketinden 20.04 Ubuntu, 19.10 veya 18.04 kullanılabilecek bir PPA oluşturmak için yamalar kullanılır. Yamalı Nautilus yüklemek için aşağıdaki PPA kullanacağız.

Özyinelemeli arama özelliği bu yamalı Nautilus çalışmaya devam ettiğini fazlalaştı. Ancak, arama simgesini Nautilus araç çubuğundan tıklayın veya basın gerekir Ctrl + Farama için. Bu yama sadece dosya listesi ile Nautilus yazın inildiğinde başlayan arama işlevselliği etkiler.

Önümüzdeki tür 20.04 Ubuntu, 19.10 veya 18.04 bulmak Nautilus yükleyin

1. 1001 öncelik PPA Pin

PPA dan Nautilus sürümü Ubuntu güncelleştirme tarafından yazılabilir. Örneğin 20.04 Ubuntu şu anda PPA (Önerilen depoyu bir daha ama daha eski Güncelleştirmeler depoyu daha yeni sürüm) 3.36.2-0ubuntu2ppa1 Nautilus varken Önerilen depodaki Güncellemeleri Depo ve 3.36.3-0ubuntu1 in-0ubuntu1 3.36.2 sürüm Nautilus vardır. Önerilen deposundan sürümü Güncellemeleri için itti olacak, bu sürümü (bakım günceller kadar) PPA içinde bir üzerine Nautilus.

Bunu önlemek için, pın Nautilus Typeahead PPA (500 Ubuntu varsayılan olmak, ve > 1000 eğer bir geçiş olsa paketlerini yüklemek için anlamı) 1001 bir önceliğe sahip paketler için, böylece PPA paketleri herhangi bir Ubuntu güncelleştirmeleri tarafından yazılır ve sistemde sürümü daha yeni ise bile yüklü olabilir miyiz. Bunu yapmak için, (root olarak) bir dosya oluştur /etc/apt/preferences.d ile lubomir-brindza-nautilus-typeahead-pin-1001 dosya adı olarak sadece bu konumda yeni bir dosya açmak için bu Nano komutu çalıştırabilirsiniz:

sudo nano /etc/apt/preferences.d/lubomir-brindza-nautilus-typeahead-pin-1001

Dosyasında bu yapıştırın:

Package: *
Pin: release o=LP-PPA-lubomir-brindza-nautilus-typeahead
Pin-Priority: 1001

Şimdi (Nano dosya kaydetmek, kullanarak Kaydet Ctrl + oo zaman çıkın Ctrl + x).

2. PPA ekleyin ve önde 20.04 Ubuntu üzerinde tür ile install Nautilus-baba da dahil olmak üzere bu Ubuntu sürümleri (temel 19.10 ve 18.04, ya da Linux dağıtımları!_OS):

sudo add-apt-repository ppa:lubomir-brindza/nautilus-typeahead

sudo apt upgrade

nautilus -q

Bu yamalı sürümünü PPA dan Nautilus dosya yöneticisi yükseltir. Zaten koşuyordu durumunda son komut yeniden Nautilus, şimdi bir tür kullanabilirsiniz-önde Nautilus özelliğini bulabilirsiniz.

Ayrıca 3 Nautilus Terminal İle Nautilus Dosya yöneticisinde Gömülü Bir Terminal Almak gibi olabilir.

Değişiklikleri geri almak için nasıl

Varsayılan Nautilus geri yazarken özyinelemeli arama ile gitmek ister misin? Ppa-tasfiye yükleyin ve Nautilus Typeahead PPA temizleme:

sudo apt install ppa-purge

sudo ppa-purge ppa:lubomir-brindza/nautilus-typeahead

Artık bir şey yapıyor, çünkü aynı zamanda bu PPA pin yaptığımız APT tercihler dosya kaldırmak edelim:

sudo rm /etc/apt/preferences.d/lubomir-brindza-nautilus-typeahead-pin-1001

Ayrıca gibi olabilir: Dosya İndirme Yöneticisi Veya Komut satırından Sağ tıklamayla opensubtitlesdownload.py Altyazı