UZAY

Özel bir Astronot hayatında bir Gün


Sabah rutin

İSS zaman UTC (Eşgüdümlü Evrensel Saat) olarak ayarlanır ve günde 6 saat aynı Dünya’da olduğu gibi, herkes tazelenmiş ve temizlenmiş başlarken gün başlar başlar. Ağırlıksız bir ortamda olmanın bir musluk ya da güzel sıcak bir duş akan su, ıslak havlu ve bir sürü no-durulama şampuan yapmak gerekir diye bir şey yoktur.

Fen Deneyleri

İSS temelde fiziksel ve yaşam bilimleri, Uzaktan Algılama ve teknoloji geliştirme gibi çeşitli alanlarda yürütülen deneyler ile bilim bir laboratuvar. Mürettebat bile insan vücudu uzayda uzun süre yaşamak için nasıl tepki vereceğini görmek için bir deney yapılır. Müşterilerimiz, devam eden bu çalışmalar bazı katılmak için zaman almış. Ayrıca (elbette tam ve doğru eğitim aldıktan sonra)İSS ekipmanları kullanarak kendi bilim deneyleri yürütülen var!

Kullanarak NASA iletişim

ISS iletişim varlıkları gerçekten çok iyi. ISS Wi-Fi TEDRİS Uydu Sistemi üzerinden (600 Mbps) yüksek hızlı internet bağlantısı sağlayan Fi donatılmış. NASA ile özel bir anlaşma sayesinde, müşterilerimize ses, video ve e-posta iletişimi bu sistemi kullanmak mümkün olmuştur. Ayrıca zemin radyo ve video iletişim sistemleri, yani hiç dokunma çıktın doğrudan vardır!

Yemek hazırlama

Herkesin yemesi lazım! Ve sadece Dünya gibi uzayda yemek zamanları telafi etmek ve sosyalleşmek için bir zaman vardır. İSS mutfak İSS ortaklık yapmak, böylece her zevke için yiyecek ve içecek olabilir farklı ülkelerden yiyecek bir dizi vardır.

Ancak ağırlıksız hiçbir doğal taşınım olduğu için, anlam yiyecek biraz daha farklı bir şekilde, ya da sıcak su ile ısıtılmış fırın ya da zorla hava Kongre kullanıyor olmalı.

Son deneyler başarıyla uzayda marul ve lahana gibi karışık yeşillik büyüdü. Bu astronotlar yemek için henüz mevcut olmasa da, gelecekte olacaklar.

Bu Özel Astronot bir blog hayatında Gün bizim ilk bölümü sona eriyor. İkinci bölümde, özel astronotlar Dünya’ya fotoğraflarını çekmek olabilir, ve uzayda nasıl uyuyorlar eski bir okul “jambon-radyo” kullanacağız.