Linux

PDF Manipülasyon Aracı PDF Düzenleyici Yeni Kullanıcı Arayüzüne Sahiptir, Artık Flathub’da Kullanılabilir


PDF Düzenleyici, PDF dosyalarını işlemek için bir uygulama olan 1.5.0 sürümüne güncellendi, yeni bir kullanıcı arayüzü ve diğer çeşitli geliştirmeler yapıldı. Ayrıca, uygulama Flathub’da flatpak paketi olarak da mevcuttur.

PDF Shuffler’ın çatalı olarak başlayan PDF Düzenleyici, PDF belgelerinin birleştirilmesine, bölünmesine, döndürülmesine ve kırpılmasına izin veren bir GUI uygulamasıdır. Ayrıca PDF dosyalarındaki sayfaları yeniden düzenlemek ve başlık, içerik oluşturucu, yapımcı ve içerik oluşturucu aracı gibi bazı temel PDF meta veri bilgilerini düzenlemek için de kullanılabilir.

Bu Python3-GTK uygulaması esas olarak pikepdf için bir ön uçtur ve son sürümlerde PyPDF2 için destek bırakır. Linux ve Windows için kullanılabilir.

PDF Düzenleyici 1.5.0

En son PDF Düzenleyici 1.5.0 başlık çubuğu ve sembolik simgeler kullanan yeni kullanıcı arayüzü. Yeni başlık çubuğunda, PDF dosyasını açma, PDF’yi kaydetme (ve farklı kaydetme), sola / sağa döndürme ve yakınlaştırma ile birlikte bunları bulabileceğiniz bir menü düğmesi ve diğer işlemler bulunur. Üstbilgi çubuğunda, açılan PDF dosyasındaki toplam sayfa sayısını gösteren yeni bir öğe de vardır.

PDF Arranger 1.5.0 ayrıca bazı yeni özelliklerle birlikte gelir. Bunlardan biri PDF sayfalarını bir PDF Düzenleyici örneğinden farklı, boş bir örneğe sürükleyip bırakma yeteneğisürükle bırak özelliğini kullanarak başkalarından yeni bir PDF dosyası oluşturmak için yararlı olabilir.

Bu sürüm ayrıca çift ​​taraflı taranmış belgeleri birleştirme desteği. Bu, bir belgenin tüm sayfalarının bir tarafını PDF’ye taramanız, ardından aynı sayfaların diğer tarafını başka bir PDF belgesine taramanız durumunda yararlıdır – daha sonra bunları PDF Düzenleyicisini kullanarak birleştirebilir ve sayfaların düzgün sıralanmasını sağlayabilirsiniz.

Mükemmel PDF Düzenleyici aracının bu sürümüne yeni bir ek kesme / kopyalama / yapıştırma işlemleri. Bu sayede artık seçilen PDF sayfalarını kesebilir / kopyalayabilir ve bunları belgenin herhangi bir yerine (veya boş olsa bile yeni bir PDF Düzenleyici örneğine) kolayca yapıştırabilirsiniz.

PDF Aranjör 1.5 ayrıca şunları içerir:

  • Sürüklenen sayfaları düşürürken seçimi koru
  • Geliştirilmiş imleç görünürlüğü ve dnd bırakma reddi
  • Pikepdf <1.7.0 ve Gtk <3.12 için düşme desteği

Daha ne, PDF Düzenleyici şimdi (inanıyorum yaklaşık bir hafta var) Flathub’dan yüklenebilir. Bu, çok sayıda Linux dağıtımına yüklenmeyi kolaylaştırır. Örneğin, 20.04’ten daha eski Ubuntu sürümleri için Linux Uprising Apps PPA’da PDF Düzenleyiciyi artık güncelleyemiyorum, çünkü eski Ubuntu sürümlerinde bulunmayan pikepdf 1.7.0 veya daha yenisine ihtiyaç duyuyor. Ancak Flatpak paketini kullanıyorsanız bu bir sorun değildir, bu nedenle hangi Ubuntu sürümünü kullanırsanız kullanın (ve tabii ki diğer Linux dağıtımlarında da) PDF Arranger 1.5.0’ı yükleyebilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

PDF Düzenleyicisini İndir

PDF Düzenleyici Linux ve Windows için kullanılabilir.

Uygulama Arch Linux, Manjaro, Debian / Ubuntu, Fedora ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok Linux dağıtımı için depolarda mevcuttur. Yine de en son 1.5.0 sürümüne güncellenmedi (Arch Linux, Manjaro Unstable ve Parabola’da zaten güncellendi).

PDF Düzenleyicisini kullanarak en son sürümü birçok Linux dağıtımına yükleyebilirsiniz Flathub paketi. Yapmanız gerekecek Flatpak ve Flathub kurulumu (bir kez işlem), sonra PDF Düzenleyici’yi aşağıdakileri kullanarak yükleyebilirsiniz:

flatpak install flathub com.github.jeromerobert.pdfarranger

Ben de güncelledim Linux Ayaklanması Uygulamaları PPA Ubuntu 20.04 için PDF Arranger 1.5.0 ile (eski Ubuntu sürümlerinde bulunmayan pikepdf 1.7.0 veya daha yenisine bağlıdır).

Daha Fazla Göster
Kapalı