WEB TEKNOLOJİ

Ping ve Windows DNS Önbelleği | Ağ Wrangler


Son zamanlarda bir sorunu takip ediyorduk ve birkaç şey öğrendik, bu yüzden onları gelecek için belgeleyeceğimizi düşündük.

Windows ping komut satırı yardımcı programını kullandığınızda, ona bir IP adresi veya ana bilgisayar adı verirsiniz, gerekirse ana bilgisayar adını çözümler, adresi siler ve sonuçları verir. Basit değil mi?

Ayrıca mümkünse bir IPv4 adresine ana bilgisayar adını çözümlemek için ping kullanacaklarını söyleyen, biri -4 olan birkaç seçenek de vardır. Aşağıdaki örnekte bir ‘çıplak’ ping IPv6 adresiyle gelir ve ping -4 bize bir IPv4 adresi verir. Güzel!

Ama bu hikayenin tamamı değil. Arasında bir fark daha ortaya çıkıyor ping ve ping -4 -4 sürümü yerel Windows DNS önbelleğini kullanacaktır. Bu, çalıştırdığın zaman temizlediğin önbellek. ipconfig / flushdns

Görünüşe göre önbelleğin içinde ne olduğuna bakabiliyorsun. ipconfig / displaydns

Bu önbellek, sorunların gizlenebileceği yerdir. Bazen bu önbellek bir DNS arama hatası kaydeder, bu nedenle önbellek bir ana makinenin bir süre bulunamayacağını söyler (Time To Live girişi ne kadar süreceğini belirler). Bunun anlamı ping myhost iken işe yarayabilir ping -4 myhost ana bilgisayarın bulunamadığını gösterir.

PA Sunucu İzleyicisi'ndeki Ping İzleyicisi, Windows API'sini kullanır WSAStringToAddress ping -4 gibi çalışan adresleri çözümlemek için iç Windows DNS önbelleğini kullandığı anlamına gelir. Bu nedenle, bir adın DNS ile çözüldüğünü test etmek istiyorsanız, Ping monitörü yerine DNS Monitörü kullanmak en iyisidir.