Linux

Pixelorama 2D Sprite Editor v0.6 Renk Paletleri, Çoklu Temalar için Destek Ekler

Pixelorama 2D Sprite Editör

Pixeloramaücretsiz ve açık kaynaklı bir 2D sprite editörü, 0.6 sürümüne güncellendi. Bu sürümde, uygulama renk paletleri, çoklu temalar, renk ters çevirme veya desatürasyon gibi görüntü düzenleme araçları ve daha fazlası için destek aldı.

Pixelorama, piksel sanatı oluşturmak için ideal olan GDScript kullanılarak Godot Engine (çapraz platform, ücretsiz ve açık kaynaklı 2D ve 3D oyun motoru) ile yapılan oldukça yeni bir hareketli grafik editörüdür. Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışır.

Eylül 2019'da ilk kez piyasaya sürüldü, ancak gelişimi oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor, zaten bir kurşun kalem, silgi, dolgu kovası, renk seçici vb.Gibi bir animasyon zaman çizelgesi (
Soğan Zarı), cetveller, katmanlar, resim içe ve dışa aktarma ve daha fazlası.

En son Pixelorama 0.6 sürümünde uygulama renk kazandı paletler desteği, varsayılan olarak 6 renk paleti mevcuttur: varsayılan, tek renkli, sakız16, gölgeler, tamamlayıcı ve üçlü; varsayılan paletler arasından seçim yapabilir (ve bunları düzenleyebilirsiniz) veya kendi paletlerinizi oluşturabilirsiniz.

Bu Pixelorama sürümündeki bir başka önemli ek, ölçek, kırpma, yatay ve dikey çevirme, renkleri ters çevirme, desaturat ve anahat gibi yeni seçeneklere sahip bir görüntü menüsüdür.

Pixelorama 0.6 aynı zamanda tema desteğive içerir Varsayılan olarak 5 tema: koyu, gri, Godot, altın ve aydınlık.

Pixelorama 0.6'daki diğer değişiklikler:

  • Daha iyi bir daire, dolu daire ve rastgele fırçalar eklendi
  • Katmanların alfa değerlerini değiştirmenize olanak tanıyan bir katman opaklık kaydırıcısı eklendi
  • Matris sprite sayfalarını içe ve dışa aktarmak artık mümkün
  • Ctrl tuşuna basarsanız düz çizgiler artık sınırlandırılmış açılara sahiptir (15 açı adımıyla)
  • CPU kullanımını iyileştirmek için düşük işlemci kullanımını etkinleştirdi ve Canvas ve cetvellerde “update ()” çağrısının azaltılması

Pixelorama indir

İndirilen ZIP arşivini çıkararak, Pixelorama.x86_64 dosyasını yürütülebilir hale getirerek ve bu yürütülebilir dosyayı çalıştırarak Linux'ta çalıştırın. Pixelorama için bir uygulama menüsü girişi oluşturmak için MenuLibre gibi bir araç kullanabilirsiniz.

Pixelorama ayrıca Linux'ta şu adresten yüklenebilir: FlatHub.

Daha Fazla Göster
Kapalı