Linux

Programa Dayalı Otomatik Masaüstü Kaydı ile Güncellenmiş SimpleScreenRecorder, Yüksek DPI Desteği


Basit Ekran Kaydedici 0.4.1

SimpleScreenRecorder Linux için bir masaüstü (sadece Xorg) ve OpenGL uygulamalarını doğrudan kaydedebilen bir Qt uygulamasıdır. Yaklaşık 3 hafta önce büyük bir yeni sürümü (0.4.0) vardı, ancak değişiklik günlüğünün güncellenmesini beklediğimden (bugüne kadar değildi), bugüne kadar bir hata düzeltmesi 0.4.1 sürümü çıktı.

En yeni ScreenRecorder 0.4.0 / 0.4.1, yüksek DPI monitör desteği, bir kayıt programı, stdin üzerinde komut satırı kontrolü ve diğer iyileştirmeleri getiriyor.

Ama önce size SimpleScreenRecorder hakkında biraz bilgi vereyim. Uygulama, kodlama için libav / ffmpeg kullanır ve OpenGL uygulamalarını doğrudan, tüm ekranı, ekranda çizdiğiniz bir dikdörtgeni veya düzgün senkronize ses ve video içeren bir pencereyi kaydedebilir; araçlar. Video, bir tıklamayla veya klavye kısayoluyla herhangi bir zamanda duraklatılabilir ve devam ettirilebilir. Ayrıca destekler canlı yayınancak bu özellik deneyseldir.

Diğer SSR özellikleri:

 • iyi temerrütler
 • tamamen çok iş parçacıklı olduğundan, çeşitli bileşenleri diğerlerini engellemez ve düzgün bir video kaydı sağlar
 • kayıt sırasında bir önizleme gösterir
 • bilgisayarınız çok yavaşsa video kare hızını azaltır
 • kayıt sırasında bir önizleme gösterir
 • kayıt sırasında dosya boyutu, bit hızı, kayıt süresi vb. istatistikleri gösterir.
 • Her şeyin ne olduğunu tam olarak anlayabilmeniz için her şey için araç ipuçları


Yeni SimpleScreenRecorder 0.4.0 / 0.4.1, yüksek DPI monitör desteği getiriyor. Böyle bir monitöre sahip değilim, bu yüzden yüksek DPI monitörlerle ne kadar iyi davrandığını söyleyemem. Bir deneyin ve kendiniz görün.

En yeni SimpleScreenRecorder ayrıca önemli bir yeni özellik içerir: kayıt programı. Bu kayıt programını kullanarak, uygulamayı belirli bir tarih ve saatte kaydı başlatacak ve duraklatacak şekilde ayarlayabilirsiniz; böylece, kullanıcıdan daha sonra herhangi bir girdi girmeden ekranı yakalayabilir. Bu, örneğin bazı TV şovlarını (TV alıcısı ile birlikte) kaydetmek için harikadır.

SimpleScreenRecorder kayıt programı

Kayıt programı son ekranda (kayda başlayabileceğiniz yerden) bulunabilir. Kullanmak için tıklayın Edit schedule, sonra Add kayıtları başlatmak veya duraklatmak için tarih / saat eklemek için. Seç Start veya Pause Her tarih / saat için işlem yapıyorsunuz ve hazırsınız. Şimdi yapmanız gereken tek şey Activate schedule.

Yine başka bir değişiklik stdin üzerinde komut satırı denetiminin eklenmesi, aşağıdaki olası komutlarla: record-start, record-pause, record-cancel, record-save, schedule-activate, schedule-deactivate, window-show, window-hide ve quit. Bu, komut dosyalarında kullanım için yararlıdır. Bunu gör ayrıntılar ve bunu zaten çalışan bir örnekle nasıl kullanacağınız için.

SimpleScreenRecorder 0.4.0 / 0.4.1’de daha fazla değişiklik:

 • Maksimum video boyutu 20000×20000’e artırıldı
 • Karşılama ekranını atlama seçeneği ekle
 • Daha fazla komut satırı seçeneği ekleyin (sistem tepsisini göstermeme ve diğerleri arasında gizlenmeye başlama seçeneklerini zaten destekliyordu):
  • --settingsfile=FILE: Program ayarlarını yükleyin ve FILE dosyasına kaydedin. Atlanırsa, ~/.ssr/settings.conf kullanıldı
  • --start-recording: Hemen kaydetmeye başlayın
  • --activate-schedule: Kayıt programını hemen etkinleştirin
  • --syncdiagram: Senkronizasyon diyagramını göster (hata ayıklama için)
  • --benchmark: Dahili ölçütü çalıştırın
 • Wayland kullanıcıları için uyarı ekleyin – SimpleScreenRecorders Wayland ekran kaydını desteklemiyor
 • Birçok hata düzeltmesi


İlgili: 2020’de Linux Masaüstünüzü (Screencast) Kaydetmeniz İçin 4 Araç

SimpleScreenRecorder’ı indirin

Yukarıda bağlanan SimpleScreenRecorder indirme bölümünde, Linux dağıtımınızın depolarından yükleme talimatlarını bulacaksınız (örneğin Arch Linux için 0.4.1 olarak güncellendi, ancak bazı Linux dağıtımları hala Debian gibi eski 0.3.11 sürümüne sahip) ve Ubuntu) veya Ubuntu / Linux Mint için bir PPA gibi, SimpleScreenRecorder 0.4.1 (daha önce 0.3.11’e sahipti) ile güncellenen üçüncü taraf bir kaynaktan geliyordu.

32bit’i yükleyemeyeceğinizi belirtmek gerekir. simplescreenrecorder-lib PPA yalnızca 64 bit paketleri oluşturduğu için Ubuntu 20.04’te. Bu, 64bit sistemlerde 32bit OpenGL uygulamalarını kaydetmek için kullanışlıdır.

Daha Fazla Göster
Kapalı