Linux

Qt Bulut Müzik Çalar MellowPlayer Güncellenmiş Uzaktan Kumanda Desteği, Pandora Radyo Eklentisi


MellowPlayer son zamanlarda uygulamayı başka bir cihazdan uzaktan kontrol etme desteği, Pandora desteği ve daha fazlası ile güncellendi.

MellowPlayer, bulut müzik hizmetlerini (ve daha fazlasını) masaüstünüzle kullanmak ve Linux ve Windows için mevcut olan ücretsiz ve açık kaynaklı Qt tabanlı bir masaüstü uygulamasıdır.

MellowPlayer bulut müzik çalar 3.6

Apple Music, Deezer, Mixcloud, Soundcloud, Spotify, TuneIn, 8 parça, Google Play Müzik, YouTube ve YouTube Müzik, Tidal, Jamendo, Radionomy, Plex, Netflix, Yandex Müzik ve daha birçok hizmeti destekler; web sitesinin desteklenen tüm hizmetleri listelemediğini unutmayın; büyük olasılıkla bunların tümü Windows ve Linux’ta AppImage kullanılırken desteklenmemektedir.

Her çevrimiçi müzik akışı hizmeti, bir eklenti olarak entegre edilmiştir, bu da gelecekte daha fazla hizmet için destek eklemeyi kolaylaştırır.

Masaüstü entegrasyonları bir sistem tepsisi simgesi, özelleştirilebilir kısayol tuşları / multimedya tuşları desteğinden oluşur, MPRIS v2 (örneğin çeşitli masaüstü ortamlarındaki ses menüsü) ve bildirimler kullanılarak kontrol edilebilir.

Bu, Linux Mint Cinnamon ses uygulamasıyla entegre en son MellowPlayer’dır (YouTube eklentisi ile):

MellowPlayer Linux Mint ses menüsü

Diğer MellowPlayer özellikleri:

 • Özelleştirilebilir tepsi simgesi ve uygulama teması (7 yerleşik tema ile birlikte gelir ve kendi temalarınızı oluşturmanıza olanak tanır)
 • Otomatik veya manuel HiDPI ölçeklendirme
 • Şarkı geçmişi: yapılandırılabilir bir zaman dilimi ile her servisi kullanarak çaldığınız şarkıları takip edebilir. Dinleme geçmişi varsayılan olarak etkin değildir
 • Ağ proxy’si ve kullanıcı komut dosyaları desteği
 • Birkaç hizmet için hizmete özgü seçenekler:
  • Netflix için kredi atlama seçeneği
  • reklamları otomatik olarak atla ve sessize al ve YouTube ve YouTube müziği için alt banner reklamları kapat


MellowPlayer 3.6.0 (birkaç hatayı düzeltmek için hızla ardından 3.6.1 ve 3.6.2 gelir) uzaktan kumanda desteği ile birlikte gelir, böylece oynatmayı herhangi bir cihazdan kontrol edebilirsiniz. Bunun için yüklemeniz gerekir
MellowPlayer.Connect (ve Mellow Player ayarlarında uzaktan kontrolü etkinleştir), MellowPlayer’ı uzaktan kontrol etmek için basit bir web arayüzü görüntüleyen bir web sunucusu uygulamasıdır.

KDE Connect’in (ve GSConnect) kullanıcılar, MPRIS eklentisini etkinleştirerek Mellow Player’ı kontrol edebilir – bu eklenti etkinken, Android cihazınızda KDE Connect uygulamasını açın, Multimedya Kontrolüne tıklayın ve MellowPlayer için çalma kontrollerini, çalmakta olan şarkı başlığıyla birlikte bulacaksınız ve albüm sanatı. Bu, yalnızca MellowPlayer ile değil, tüm MPRIS v2 uyumlu medya oynatıcılarla çalışır.

MellowPlayer’ın yeni sürümü, bozuk eklentilerin otomatik algılanmasını da ekledi (müzik hizmetleri). Uygulama bir eklentinin bozuk olduğunu algıladığında, kullanıcıyı bilgilendirir ve sorunun önceden bilinip bilinmediğini bildirir.

MellowPlayer Pandora radyosu

MellowPlayer 1.6 da ekliyor Pandora için destekPandora Radyo olarak da bilinir. Bu, yalnızca ABD’de bulunan ücretsiz bir müzik akışı ve otomatik müzik önerisi internet radyo hizmetidir.

MellowPlayer 1.6’da (ve 1.6.1 + 1.6.2) daha fazla değişiklik:

 • Ana MellowPlayer görünümünün üstüne bir filtre çubuğu ekleyin (kullanılabilir hizmetleri listeler) ve favori servislere göre filtreleme. Bu, MellowPlayer’ın çok büyüdüğü ve aradığınız bulut müzik hizmetini bulmanızı kolaylaştırıyor ve birçok hizmeti destekliyor
 • Günlük kuralları ve ilgili komut satırı argümanlarında değişiklik. Konsol günlükleri varsayılan olarak bilgi iletileriyle sınırlı kalırken, All.log her zaman tüm hata ayıklama iletilerini içermelidir. Ayrıca değiştirin --log-level/-l seçenek --verbose/-V & --very-verbose/-W. Ayrıntılı seçenek konsolda hata ayıklama iletileri sağlarken, çok ayrıntılı seçenek ek olarak izleme iletilerini etkinleştirir
 • MellowPlayer’ın yüklenen web siteleri (web müzik hizmetleri) için sistem diline saygı duymasını sağlayacak “ Accept-Language ” başlık desteği ekleyin
 • İçerik çubuğundan oynatıcı çubuğunu (gizli olması durumunda) gösterme özelliğini ekleyin
 • Sabit Mixcloud eklentisi
 • KDE Plazma eklentisinden kontrol etmeye çalışırken Spotify eklentisi bozuk düzeltildi
 • Diğer düzeltmeler

Related -> Olivia: YouTube Destekli ve 25.000’den Fazla Çevrimiçi Radyo İstasyonlu Bulut Tabanlı Müzik Çalar

MellowPlayer indir

MellowPlayer, Microsoft Windows ve Linux için kullanılabilir. Linux’ta Debian, Ubuntu ve openSUSE için yerel ikili dosyaların yanı sıra bir Flatpak paketi ve genel AppImage bulabilirsiniz.

Bazı MellowPlayer eklentilerinin (web müzik hizmetleri) flaş, özgür olmayan HTML kodekleri ve / veya Widevine gerektirdiğini belirtmek çok önemlidir. Bu liste, bir süre güncellenmezken (bu nedenle Apple Music veya Pandora gibi daha yeni eklentiler içermez), bazı eklentilerin ne gerektirdiğini gösterir. Liste ayrıca bazı paketlerde hangi eklentilerin eksik olduğunu da gösterir (örn. Windows veya Linux AppImage’da). Bu sayfa bazı eklentilere ihtiyacınız olması durumunda Widevine’nin (drm) nasıl kurulacağını gösterir (kısaca libwidevinecdm.so dosyasını / usr / lib / chromium’a kopyalamanız gerekir).

Ayrıca MellowPlayer’ın AppImage Ubuntu 20.04 masaüstümde çalışmıyor.

MellowPlayer belgeleri ayrıca MellowPlayer’ın Fedora, ArchLinux (AUR) ve KaOS’a nasıl kurulacağını açıklar.

Daha Fazla Göster