Linux

Rclone Tarayıcı (Çatal) 1.8.0 Proxy Desteği Alır, Genel Bağlantı Oluşturma Seçeneği


Rclone Tarayıcı çatal GUI Linux

Rclone Tarayıcı (çatal), bir Qt5 GUI Rclone, proxy desteği, uzaktan kumandanın tüm dizin ağacını görüntüleme seçeneği ve dosyaları kolayca paylaşmak için genel bir bağlantı oluşturma yeteneği elde edilerek 1.8.0 sürümüne güncellendi.

Rclone Tarayıcı, Google Drive, OneDrive, Nextcloud, Dropbox, Amazon Drive ve S3 gibi uzak bulut depolama hizmetlerinden dosyaları senkronize etmek (ve bağlamak) için bir komut satırı aracı olan Rclone için bir çapraz platform (Windows, macOS ve Linux) Qt5 GUI, Mega ve diğerleri.

Bu GUI, bir dosyayı bir bulut deposundan diğerine veya yerel sürücüye kopyalamak, bir tıklamayla sisteminize bulut depoları yüklemek ve sekmeli bir arayüzde çeşitli bulut depolama uzaktan kumandalarının içeriğine göz atmak gibi işlemleri basitleştirmek için kullanılabilir.

Rclone Tarayıcı Proxy ayarları
Rclone Tarayıcı proxy ayarları

En son Rclone Tarayıcı 1.8.0, proxy desteği ekler. Tercihlerinden proxy için sistem ayarlarını veya manuel proxy yapılandırmasını kullanabilirsiniz. http_proxy, https_proxy ve no_proxy (bu sonuncusu alan adlarının atlaması içindir).

Rclone Tarayıcı genel bağlantısı
Rclone Tarayıcı'da genel bir bağlantı oluşturma

Bu Rclone Tarayıcı sürümünün bir başka yeni özelliği debir dosyanın genel bağlantısını alma yeteneğikullanıcıların kolayca paylaşmasına olanak tanır. Bu yeni bir Public Link düğmesi araç çubuğunda bulunur (uzaktan kumandaya göz atarken).

Rclone tarayıcı dizin ağacı
Uzak dizin ağacı

En son 1.8.0 sürümü de tam bir dizin ağacına genel bakış oluşturma seçeneği, her dizin ağacını el ile genişletmek zorunda kalmadan uzaktaki tüm dizinleri görmek için yararlıdır.

Şimdi uzak araç çubuğunda (bu sürümde 2 yeni) oldukça birkaç düğme var, bu da pencere genişliğini iyi bir boyuta küçültmeyi imkansız kılıyor, geliştiricinin gelecek sürümlerde bu konuda bir şeyler yapacağını umuyorum.

Rclone Tarayıcı (çatal) hakkında daha fazla bilgi için ayrıca bkz: Düzeltmeler ve Geliştirmelerle Rclone Tarayıcı Çatalı

Rclone Tarayıcı 1.8.0'daki diğer değişiklikler:

  • Uzaktan kumanda simge boyutunu ayarlamak için yeni seçenek (küçük, orta veya büyük)
  • İndirmeler için ekstra seçenekler belirlemek üzere Varsayılan indirme seçenekleri alanı eklendi
  • DÜZELTİLDİ: gizli dosya ve klasörleri gösterme seçeneği her zaman beklendiği gibi çalışmadı
  • DÜZELTİLDİ: sftp uzak varsayılan ana kullanıcı dizini için (normal sftp gibi)
  • DÜZELTİLDİ: yol boşluk içerdiğinde rclone ve rclone.conf kullanma sorunu
  • Diğer hata düzeltmeleri ve küçük değişiklikler

Rclone Tarayıcısını İndir

Rclone Tarayıcı sürümleri sayfasında Windows, macOS ve Linux için ikili dosyalar (i386, x86_64 ve armhf için AppImage) bulacaksınız.

Linux'ta Rclone Tarayıcı AppImage ikili dosyasını çalıştırmak için çalıştırılabilir yapmanız gerekir: right click -> Properties -> Permissions -> Allow executing file as program (veya benzeri; bu dosya yöneticinize bağlıdır). Şimdi masaüstü ortamınız / dosya yöneticiniz izin veriyorsa, çalıştırmak için AppImage dosyasına çift tıklayın. AppImage dosyalarının çalıştırılmasını çift tıklatmaya izin vermeyen masaüstü ortamlarında, bir terminal açın ve AppImage dosyasını terminal penceresine sürükleyin ve ardından düğmesine basın. Enter. Ayrıca yazabilirsiniz ./rclone-browser-1.8.0-a0b66c6-linux-x86_64.AppImage AppImage'ın bulunduğu klasörden çalıştırın.

AppImage dosyalarını Linux masaüstünüze kolayca entegre etmek için AppImageLauncher'a bakın.

Daha Fazla Göster
Kapalı