Linux

REAPER Digital Audio Workstation 6.0 FX Eklentisi Katıştırma, Geliştirilmiş HiDPI Desteği Ekler


REAPER DAW Linux

REAPERWindows, macOS ve Linux için dijital bir ses iş istasyonu ve MIDI sıralayıcı yazılımı kısa süre önce 6.0 sürümüne güncellendi ve bazı eklentilerin küçük sürümlerini parçalara ve mikser panellerine gömmek için destek sağladı, yeni otomatik uzatma zaman tabanı, Retina / HiDPI görüntüler ve daha fazlası.

İlk olarak 2005 yılında piyasaya sürülen REAPER (Ses Üretimi, Mühendislik ve Kayıt için Hızlı Ortam) Winamp ve Gnutella eşler arası ağ şöhretinden Justin Frankel tarafından kurulan Amerikan dijital ses teknolojisi şirketi Cockos tarafından geliştirilmiştir.

Müzik prodüksiyonu uygulaması, ilk yerli deneysel Linux sürümünü Temmuz 2018’de yeniden yayınladı ve o zamandan beri hala Linux'ta deneysel olarak kabul edilir.

REAPER'ın tescilli bir yazılım olduğunu da not etmek önemlidir. REAPER'ı 60 gün boyunca ücretsiz olarak değerlendirebilirsiniz. Deneme sona erdikten sonra hala kullanabilirsiniz, ancak uygulama başladığında bir nag ekranı birkaç saniyeliğine görünecektir. Bir lisans ticari kullanım için 225 $, indirimli bir lisans için 60 $ (kişisel kullanım dahil)
ayrıntılar burada).

Müzik prodüksiyon uygulaması 64 bit dahili ses işleme ile donanım ve yazılım MIDI desteğine sahiptir. Uygulama, ses ve MIDI'yi işlemek için yüzlerce stüdyo kalitesinde efektin yanı sıra, yeni efektler oluşturmak için yerleşik araçlara sahip ve VST, VST3 gibi efektler ve sanal araçlar için kullanabileceğiniz binlerce üçüncü taraf eklenti de var. , AU, DX ve JS. Ayrıca makroları / komut dosyalarını, özel düzenleri ve kaplamaları ve çok daha fazlasını destekler.

REAPER 6.0’daki yenilikler:

 • FX Eklentisi Yerleştirme: eklenti kullanıcı arayüzlerini parçalarınıza ve mikser panellerinize yerleştirin (ReaEQ, ReaFIR, ReaXcomp, grafik JSFX eklentileri ve daha fazlası tarafından desteklenir)
 • MIDI CC Zarfları: MIDI CC verilerini ayrı olaylar yerine sürekli veri zarfları olarak ele almak; pürüzsüz, müzikal eklemlenme ve efektler oluşturma
 • Otomatik uzatma Timebase: karmaşık tempo değişikliklerini otomatik olarak genişletmek ve yeniden düzenlemek için yeni “Beats (tempo değişikliklerinde otomatik uzatma)” timebase eklendi; tempo eşlemeli ve canlı oynatılan kayıtlarla birlikte kolayca çalışın
 • Yönlendirme Şeması: yüksek seviyeli bir grafiksel patchbay öykünmesi kullanarak proje yönlendirmesini görüntüleyin ve düzenleyin
 • Retina / HiDPI: HiDPI ve Retina ekranlarına otomatik görüntü oluşturma; Yeni Varsayılan tema, yerel olarak% 100,% 150 ve% 200 ölçek faktörlerini destekliyor
 • Büyük Proje İyileştirmeleri: yüksek (200+) iz sayısı olan projeler için oldukça optimize edilmiş davranış; Yeni macOS ekranlarda çok daha hızlı ekran çizimleri için metal ekran desteği
 • Tweaker betiği ile kapsamlı özelleştirilebilir yeni tema
 • Dinamik Bölme iyileştirmeleri: önceden ayarlanmış destek eklendi, algoritma ve kapı işlemeyi elden geçirdi ve geliştirdi
 • Geçici geçici bilgileri içeren medyaları içe aktarın ve işleyin
 • Parça başına pozitif veya negatif çalma ofseti
 • Ortak oranlar arasında dönüşüm için optimize edilmiş ve büyük ölçüde geliştirilmiş örnekleme kalitesi
 • Değişikliğin tamamını oku

Linux'ta, REAPER ALSA, JACK ve Pulseaudio ses arka uçlarını ve ayrıca ALSA (raw) ve JACK midi'yi destekler. Desteklenen eklenti formatlarına gelince, bunlar ReaPlugs (yerleşik) ve Linux VST 2/3'tür. DSSI, LADSPA ve LV2 henüz desteklenmemektedir.

Linux'ta çalışan REAPER ile Windows VST eklentilerini kullanmak istiyorsanız, bkz. LinVst.

Kullanıcı yapılandırması, uzantılar, Swell temalarını kullanma, test edilmiş eklentilerin listesi ve daha fazlası dahil olmak üzere Linux'taki REAPER hakkında daha fazla bilgi için bkz. REAPER Linux wiki sayfa.

Bunları da beğenebilirsiniz: Icecast Ve Mixxx Kullanarak Ubuntu / Debian Veya Fedora ile Kendi İnternet Radyo İstasyonunuzu Nasıl Yaratabilirsiniz.

Windows, macOS veya Linux için REAPER indir

Linux'ta, REAPER i686, x86_64, armv7l (ARM 32-bit, örneğin Raspberry Pi 2+) ve aarch64 (ARM 64-bit) mimarileri için mevcuttur. Linux arşivi, REAPER'ı yüklemek için kullanabileceğiniz bir komut dosyasıyla veya mevcut klasörden yüklemeden çalıştırmayı (yapılandırma aynı klasörde, taşınabilir bir uygulama olarak kullanmanızla birlikte) birlikte gelir. Betik aynı zamanda REAPER'i sisteminize entegre etme seçeneğine de sahiptir (bu yüzden uygulamalar menüsünde, vb.

REAPER Linux paketini çıkartın ve install-reaper.sh Kullanılabilir tüm seçenekleri görmek için bir terminalde komut dosyası.

Reaper, Flathub veya Snapcraft Store'daki Linux kullanıcıları için mevcut değildir, bu yüzden resmi olarak verilen ikili dosyayı kullanmak onu kurmanın tek yoludur. Arch User Repository'i (AUR) kullanabileceğiniz Arch dışında REAPER paketi (hala resmi ikiliyi kullanıyor).

Daha Fazla Göster
Kapalı