Linux

Resim Ve Müzik Dizinleri İçin Küçük Resimler Klasörü Kapak Thumbnailer Gösterir (Nautilus, Caja, Thunar)


Kapak Thumbnailer Nautilus, Caja ve Thunar dosya yöneticisi müzik ve resim klasörleri klasör küçük resimler göstermek için bir araçtır.

Kapak thumbnailer
Caja dosya yöneticisi ~/Resimler dizin içindeki klasörlerin üstüne küçük gösteren Thumbnailer kapak

Müzik klasörleri (kapak olması gerekir.ve eğer mozaik ya da değil izin vermek için klasör içindeki jpg/png), uygulama (ürün veya korumak) küçük resim yeniden boyutlandırma yöntemi seçmenize izin verir. Resimleri klasör için küçük resim gösterilecek resim sayısını seçebilirsiniz. Varsayılan Resim ve Müzik klasörleri yanı sıra, ekstra klasörler ekleyin ve isterseniz klasörler yok sayabilirsiniz.

~/Müzik dizin içinde müzik klasörleri için küçük gösteren (Nautilus dosya yöneticisi)Thumbnailer kapak

0.10.0 kapak Thumbnailer dün serbest bırakıldı ve bazı önemli değişiklikler de içeriyor. Uygulama 2 Python Python 3 için alındığını ve onun GUI GTK2 GTK3 için çevrildi. Uygulama ayrıca (varsayılan Türkçe bir masaüstü dosya yöneticisi Thunar için destek kazandı (varsayılan MATE masaüstü dosya yöneticisi) Caja; (varsayılan GNOME masaüstü dosya yöneticisi) daha önce sadece Nautilus desteklenmiştir.

Bu sürüm ile, Kapak Thumbnailer aslında Nautilus yerine Thunar ve Caja ile daha iyi çalışır. Nautilus şimdi kutudan bu dosya yöneticisi ile çalışmak için Kapak Thumbnailer engelleyen küçük, sanal çünkü.

Kapak Thumbnailer GUI

Nautilus ile bu kullanmak için, şimdi GUI açmak için, Çeşitli sekmesine gidin ve bir klasör Seçin “ve küçük resimler oluşturmak var”. Güncelleme yapmak istediğinizde bir sonucu olarak, Nautilus küçük bir klasörün içeriği değiştiğinde otomatik olarak yeniden değil, ve bu düğmeye tıklamanız gerekir.

Küçük nesil Kapak Thumbnailer kullanarak yavaş olduğunu fazlalaştı. Daha sonra bazı resimlerin kopya ben yeni oluşturulmuş bir klasör başlangıçta küçük almazsa da, bazı klasörleri küçük resimler Bazen (benim zamanımda) bu kullanılarak oluşturulan olabilir, fark ettim – bu gibi durumlarda, (örneğin dosya yöneticisi yeniden başlatın thunar -q ya caja -q) veya Kapak Thumbnailer GUI küçük resim önbelleğini Temizle.

(Flozz) aynı geliştirici tarafından başka bir araç Nautilus gömülü Nautilus Terminal, bir terminal. Buradan kontrol ediniz.

Kapak Thumbnailer yükleme

Kapak Thumbnailer GObject İçgözlem, GTK 3.0 ve GNU gettext için İçgözlem dosyaları için aşağıdaki bağımlılıklar: Python3 PİL / yastık, Python bağlantıları vardır. Ayrıca uygulamanın Gıt deposundan en son kod kapmak için Gıt gerekir.

Bunlar şöyle kurun:

  • Linux Nane, Pop gibi dağıtımları Linux tabanlı Debian / Ubuntu ve Ubuntu._OS, vb.:

sudo apt install git gettext python3-pil python3-gi gir1.2-gtk-3.0
sudo dnf install git gettext python3-pillow python3-gobject
sudo pacman -S git gettext gtk3 python-pillow


Düzeltme eksik ~/.cache/thumbnails/normal klasörü eksik Bu klasör Manjaro üzerinde eksik olduğunu fark ettim, küçük resim oluşturma, başarısız olmasına neden olabilir:

mkdir -p ~/.cache/thumbnails/normal

Şimdi git Thumbnailer depo Kapağı klon ve uygulamayı yükleyin:

git clone https://github.com/flozz/cover-thumbnailer.git

cd cover-thumbnailer

sudo ./install.sh --install

Nautilus için küçük nesil otomatik değil, gitmek gerekir Miscellaneous sekmesini tıklayın Select a folder and generate thumbnails. Caja veya Thunar dosya yöneticisi için, üzerlerine nesil otomatik, Müzik ve varsayılan olarak Resimler klasörler dahil olmalı, ama aynı zamanda Kapak Thumbnailer GUI (uygulamalar menüsünden başlatma) diğer klasörler ekleyebilirsiniz.

Durumda küçük resimler görünmüyor, dosya yöneticisi, yeniden dene:

Nautilus:

nautilus -q

Caja:

caja -q

Thunar:

thunar -q

Kapak Thumbnailer kaldırma

Kapak Thumbnailer kaldırmak istiyor musunuz? Bu komutu kullanın:

sudo /usr/share/cover-thumbnailer/uninstall.sh --remove

Orijinal görünümlerini klasörü küçük resimler dönmek için ~/Kaldır.önbellek/küçük/normal klasör:

rm -r ~/.cache/thumbnails/normal