Linux

RipMe Toplu Resim Downloader (GUI Ve CLI) Kullanımı Kolay


RipMe toplu indir resim galerileri

Tüm resimleri çevrimiçi bir albümde indirmeniz mi gerekiyor ve bilgisayarınıza kaydetmek için her resmi tıklamak istemiyor musunuz? Deneyin Öldümçeşitli grafiklerden indirilmiş görüntüleri indirmek için hem grafik hem de komut satırı arayüzlerine sahip bir Java aracı.

RipMe macOS, Linux ve Windows üzerinde çalışır, ve sadece albüm linkine girerek bir albümdeki tüm görüntüleri indirebilir. Gibi popüler web sitelerini destekler Imgur, Instagram, Reddit (bir subreddit'in tüm resimlerini veya bir kullanıcı tarafından gönderilen tüm resimleri indirebilirsiniz), Flickr, Twitter, Tumblr, DeviantArt ve Daha.

RipMe özellikleri:

 • Yapılandırılabilir indirme başlıkları, zaman aşımı ve yeniden deneme sayımı ile çevrimiçi bir albümdeki tüm resimleri indirir
 • Yeni içerik almak için albümleri kolayca yeniden kopyalayın
 • Zaten indirilmiş görüntüleri varsayılan olarak atlar (bu, uygulama yapılandırmasında değiştirilebilir)
 • Bir url aralığı indir
 • Yalnızca URL’leri kaydedebilir
 • Panodan otomatik komut dosyası
 • URL’lerdeki görüntüleri bir dosyadan indirin

Araç, kullanıcı arayüzünde bir indirme günlüğü gösterir, böylece indirilemeyen veya atlanan (önceden indirilmiş) görüntüleri kolayca fark edebilirsiniz. Bir de var History önceden kullanılan albüm URL'lerini bulacağınız sekme – oradan seçilen URL'leri yeniden kopyalamayı veya geçmişten kaldırmayı seçebilirsiniz.

Toplu olarak indirmek istediğiniz görüntülerin tümü, aynı web sayfası URL’sinden bağlandıkları sürece, kendi başlarına bir “albümde” olmak zorunda değildir. Örneğin, tüm görüntüleri https://www.reddit.com/r/wallpapers, bu bir subreddit ve tam olarak bir resim albümü değil. Bu URL'yi RipMe'ye girin, uygulama / r / wallpapers sayfasından tüm duvar kağıtlarını indirmeye başlayacaktır.

RipMe'nin TÜM görüntüleri bir galeride indirmeye çalışacağını unutmayın, bu nedenle bu örnekte çok sayıda duvar kağıdı olabilir. Yani bir noktada manuel olarak durdurmak isteyebilirsiniz. İndirilecek görüntü sayısını sınırlama seçeneği yoktur.

Bu araç aynı zamanda bir GUI olmadan da çalışabilir, komut satırından, çevrimiçi resim galerilerinin indirilmesini otomatikleştirmek istemeniz durumunda, örneğin belirli bir aralıktaki bir albümdeki görüntüleri toplu indirme ve diğer kullanım durumlarında yararlı olabilir. Bu, mevcut komut satırı seçeneklerinin bir listesidir:

usage: java -jar ripme.jar (OPTIONS)
-4,--skip404         Don't retry after a 404 (not found) error
-a,--append-to-folder  Append a string to the output folder name
-d,--saveorder        Save the order of images in album
-D,--nosaveorder       Don't save order of images
-f,--urls-file      Rip URLs from a file.
-h,--help           Print the help
-H,--history       Set history file location.
-j,--update          Update ripme
-l,--ripsdirectory    Rips Directory (Default: ./rips)
-n,--no-prop-file       Do not create properties file.
-p,--proxy-server    Use HTTP Proxy server
((user:password)@host(:port))
-r,--rerip          Re-rip all ripped albums
-R,--rerip-selected      Re-rip all selected albums
-s,--socks-server    Use socks server
((user:password)@host(:port))
-t,--threads       Number of download threads per rip
-u,--url         URL of album to rip
-v,--version         Show current version
-w,--overwrite        Overwrite existing files

Ayrıca resim galerileri ve koleksiyonlar indirmek için bir komut satırı aracı olan gallery-dl'ye göz atmanızı tavsiye ederim.

RipMe'yi indirme ve çalıştırma

RipMe'den Salıverme sekmesini indir ripme.jar dosya. Çalıştırmak için sisteminizde Java 8 veya daha yeni bir sürümünün yüklü olması gerekir.

Linux'ta Linux dağıtımınızın depolarından OpenJDK 8 veya daha yeni bir sürümünü kurabilir veya diğer bazı JDK yapılarını kullanabilirsiniz. AdoptOpenJDK, ZuluJDK veya Oracle Java.

Koşabilmek ripme.jar, Linux'ta çalıştırılabilir hale getirin. Örneğin. Gnome veya Tarçın'da: Bu dosyaya sağ tıklayın, tıklayın Properties, sonra Permissions sekme etkin Allow executing file as program or similar (Bu kullandığınız masaüstü ortamına bağlıdır).

Bundan sonra sadece çift tıklamak ripme.jar Bir tıklama ile resim galerileri indirmenize izin veren, RipMe grafik kullanıcı arayüzü çalıştırmak gerekir.

Bu dosyanın çift tıklanması işe yaramazsa, sağ tıklamayı deneyin ve başka bir uygulamayla açmayı seçin ve bir Java çalışma zamanı seçin. Veya bir terminal kullanarak RipMe GUI'yi çalıştırın:

java -jar /path/to/ripme.jar

değiştirmek /path/to/ripme.jar kaydettiğiniz yere ripme.jar dosya.

Ayrıca, varsayılan olarak (değiştirmezseniz), RipMe'nin indirilmiş görüntüleri kaydettiği klasörün ./rips (geçerli dizinde bir “rip” klasörü, komutu koyduğunuz yer).

Daha Fazla Göster
Kapalı