Linux

scrcpy 1.11 İndirme Yapılabilir (Android Telefonunuzu Linux, Windows veya macOS Masaüstü'nden Görüntüleme ve Kontrol Etme)


scrcpy 1.11 linux

scrcpyBir Linux, macOS veya Windows masaüstünden Android cihazlarını kontrol etmek (ve göstermek) için bir araç, sürüm 1.11'e güncellendi. Bu sürüm, diğer değişiklikler ve bazı önemli hata düzeltmeleri ile birlikte, başlangıçtaki pencere boyutunu ve konumunu ayarlamak için bir seçenek olan dokunmatik ekranlar / çoklu dokunma desteği (kenarları olmayan bir pencereyle scrcpy başlatmak için destek dahil) içerir.

scrcpy, Android, Windows veya Linux ya da macOS çalıştıran bir masaüstünden USB ya da kablosuz olarak çalışan bir masaüstünden Android aygıtlarını görüntülemek ve kontrol etmek için kullanılan ücretsiz ve açık kaynaklı bir araçtır. Uygulama düşük gecikme süresi, yüksek performans ve akılda kalite ile geliştirilmiştir ve Android 5.0 veya çalışması için daha yeni gerektirir.

Scrcpy hakkında daha fazla bilgi için, bkz. Scrcpy ve scrcpy proje sayfası.

En son scrcpy 1.11 ekler dokunmatik ekran girişi ve çoklu dokunma hareketleri için destek (bir resmi veya haritayı yakınlaştırmak gibi). Önceleri, dokunmatik ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar kullananlar, Android cihazlarını scrcpy kullanarak kontrol etmek için sadece bir fare kullanıyordu., dokunmatik girişi tamamen göz ardı edildi.

Bu scrcpy sürümü, başlangıçta penceresini değiştirmek için bazı yeni komut satırı seçenekleriyle de geliyor. Şimdi yapabilirsin scrcpy'yi kenarlıksız bir pencere ile başlat (--window-borderless – Bu makalenin başındaki ekran görüntüsüne bakın), ilk pencere genişliğini ve yüksekliğini belirtin (kullanarak --window-width ve --window-height), Hem de pencerenin konumu (--window-x ve --window-y).

Örneğin, scrcpy'yi kenarlıksız bir pencere (pencere dekorasyonları olmadan) ile başlatmak için, şu şekilde başlatın:

scrcpy --window-borderless

İlgili: Anbox: Google Play Store Nasıl Yüklenir ve ARM (libhoudini) Desteğini Etkinleştirin, Kolay Yol

Linux'ta sınırsız pencereyi tuşunu basılı tutarak hareket ettirebilirsiniz. Super veya Alt tuşuna basıp, ardından farenizi kullanarak scrcpy penceresini sürükleyin.

Android 10 kullanıcıları için, yansıtma kare hızını sınırlandırmayı sağlayan yeni bir seçenek var. Bu yeni seçeneği kullanmak için --max-fps komut satırı parametresi ve ardından scrcpy için ayarlamak istediğiniz maksimum FPS.

Scrcpy 1.11'deki daha fazla değişiklik:

  • Eklemek --prefer-text seçenek
  • Scrcpy'ye bir manpage ekleyin (bir not olarak, scrcpy'ı snap'dan yüklerken kullanılamaz), en azından şimdilik
  • Android 10 cihazlarda kopyala-yapıştır düzeltildi
  • Android 10 cihazlarda “ekranı kapat” düzeltildi
  • Bazı oyunlarda çalışmayan tıklamaları düzeltin
  • Pencere büyütüldüğünde cihazın dönüşünü düzelt
  • HiDPI desteğini düzelt (1.8'den beri kırıldı)
  • Eski FFmpeg sürümleriyle kayıt sırasında segfault'u düzeltin
  • Bazı cihazlarda (Meizu gibi) birkaç çökme sorunu giderildi


Android ile ilgili: KDE Connect / GSConnect: Bir Android Aygıt Kullanarak Linux Masaüstünü Kilitleme / Kilidini Açma

Scrcpy indir

scrcpy Android 5.0 veya daha yenisini gerektirir ve Android cihazda etkin ADB hata ayıklaması kullanılır.

Yalnızca Microsoft Windows için scrcpy ikili dosyaları vardır. MacOS ve Arch Linux ve Gentoo dahil olmak üzere bazı Linux dağıtımlarına nasıl yükleneceği hakkında bilgi için, bkz. scrcpy kurulum bölümü.

Linux'ta, scrcpy en son scrcpy 1.11 sürümüne güncellendi, ek bir paket olarak kullanılabilir.

Scrcpy'yi Ubuntu, Debian, Linux Mint veya Fedora'ya kaynaktan nasıl kuracağınız hakkında Linux Ayaklanması (scrcpy v1.11 ile çalışmak üzere güncellendi) hakkındaki bu makaleye göz atın.

Ayrıca mevcut scrcpy komut satırı seçenekleri için düğmeler ve klavye kısayolları ekleyen scrcpy için yardımcı bir GUI olan guiscrcpy'yi denemek isteyebilirsiniz, bu nedenle kullanımı daha kolay ve daha hızlı olur.

Daha Fazla Göster
Kapalı