Linux

Scrcpy, Android Masaüstü Ekran ve Uzaktan Kumanda Aracı İçin Yardımcı GUI


scrcpy gui Linux

guiscrcpy PyQt5 GUI scrcpyLinux, Windows veya Mac gibi, USB üzerinden veya masaüstünüzden kablosuz olarak bağlanan Android cihazlarını görüntülemek ve kontrol etmek için ücretsiz ve açık kaynaklı bir uygulama.

scrcpy 30 ~ 60 FPS, yüksek çözünürlük ve düşük gecikme süresi sunan performans ve kaliteye odaklanır. Scrcpy özelliklerinin hızlı listesi:

 • yapılandırılabilir ekran çözünürlüğü ve bit hızı
 • kırpma (eğer istersen Android cihaz ekranının sadece bir kısmını gösterebilirsin)
 • tam ekran Android yansıtma
 • yansıtma yaparken ekranı kaydedebilir
 • Fiziksel dokunuşlar gösterebilir (cihazdaki parmağınızla)
 • salt okunur mod (giriş tuşları, fare olayları vb. gibi tüm kontrolleri devre dışı bırakın)
 • Android cihaz panosunu bilgisayara ve bilgisayardan Android'e kopyalayın
 • Klavye kısayolları
 • aynı anda birden fazla Android cihazla birkaç örneğin başlatılmasını destekler

scrcpy sadece komut satırı seçenekleri ve sadece klavye kısayolları ile kontrol edilebilir. Guiscrcpy'nin girdiği yer burasıdır – scrcpy cli bayrakları ve klavye kısayollarını grafiksel bir kullanıcı arabirimine maruz bırakır, böylece uzak Android cihazında hızlı bir şekilde işlem yapmak için düğmeleri kullanabilirsiniz, bir cihazdan diğerine kopyalayıp yapıştırmak gibi, tam ekrana girin, dikey ve yatay yönlendirme arasında geçiş yapın ve çok daha fazlası.

Ayrıca bakınız: Scrcpy ile Masaüstünden Android Cihazları Kontrol Edin (Ubuntu, Fedora, Debian, Linux Mint Installation)

guiscrcpy Windows ve Linux'ta çalışır ve macOS'ta da çalışabilir, ancak geliştirici bunu test edemez veya bu cihazda derleyemez, bu nedenle bir Mac’e sahipseniz, kaynaktan çalıştırmanız gerekir.

Guiscrcpy kullanıcı arayüzü 3 bölümden oluşur:

 • scrcpy komut satırı içeren ana UI denetleyicisi, scrcpy'yi başlatmadan önce etkinleştirebileceğiniz veya devre dışı bırakabileceğiniz seçenekler olarak işaret eder, her zaman en üstte olduğu gibi, ekranı kapalı, tam ekran, ekran kaydı, bit hızını veya ekran çözünürlüğünü değiştir ve scrcpy'i başlat
 • Android bildirim çekmecesini açma veya kapatma, panoyu bir cihazdan diğerine kopyalama, ses açma veya azaltma, giriş, geri ve benzeri tuşlar gibi yalnızca klavye kısayolları olarak kullanılabilen scrcpy özelliklerini gösteren kayan bir panel olan araç takımı UI denetleyicisi Menü vb.
 • alt panel denetleyicisi başka bir yüzen paneldir, ancak bu yalnızca temel Android denetimlerini gösterir: Güç, Menü, Ev, Geri ve Sesi Yükseltme veya Düşürme

Bu scrcpy yardımcısı GUI, scrcpy'yi kendi ayrı penceresinde başlatır; bunun yanında hızlı erişim için 2 kayan (her zaman üstte) paneli hareket ettirebilirsiniz.

Guiscrcpy kullanmak, yerleşik scrcpy klavye kısayollarını kullanamayacağınız anlamına gelmez – bunları kullanmaya devam edebilirsiniz, guiscrcpy, tüm klavyeyi hatırlamak istememeniz durumunda, farenizi kullanarak bu özelliklere erişmeyi kolaylaştırır desteklediği kısayollar.

Guiscrcpy kullanarak

Başlamak için scrcpy'nin sisteminizde kurulu olması ve üzerinde çalışmanız gerekir. Linux'a scrcpy'yi snap paketinden ve kaynaktan (Debian, Ubuntu, Linux Mint veya Fedora) yüklemeyi çoktan anladım, bu nedenle sisteminizde scrcpy kurulu değilse lütfen bu makaleleri ziyaret edin. Ayrıca resmi ziyaret scrcpy kurulumu Talimatlar.

Scrcpy'nin masaüstü bilgisayarınız ve Android cihazınızla çalıştığından emin olduktan sonra guiscrcpy komutunu çalıştırın. Bir ana pencere ve 2 değişken panel göreceksiniz. Ana guiscrcpy arayüzünden istediğiniz herhangi bir seçeneği etkinleştirin veya devre dışı bırakın, ardından START SCRCPY buton.

Bu, scrcpy penceresini, guiscrcpy'den bağımsız olarak başlatır. Hızlı erişim için ekran resminde olduğu gibi, 2 guiscrcpy hareketli panelini scrcpy penceresinin yanına taşımak isteyeceksiniz. Yüzer paneldeki her düğme, ne yaptığını açıklayan bir araç ipucuna sahiptir; araç ipucunu göremiyorsanız, fare imlecini o kayan panelden bir düğmenin üstüne getirmeden önce panelin odaklandığından emin olun.

Scrcpy başlatıldıktan sonra, artık gerekmediği için ana guiscrcpy penceresini kapatabilirsiniz (daha sonra tekrar scrcpy başlatmak istemiyorsanız), ve 2 hareketli panel çalışmaya devam edecektir.

Ubuntu 19.04 sistemimde, sol fare panelini sürükleyerek guiscrcpy panellerini farenin sol düğmesini kullanarak sürükleyemedim (paneller onları kolayca hareket ettirmek için kullanabileceğiniz 4 noktalı bir alana sahip). Bunun yerine, Süper düğmesine basıp basılı tutmak zorunda kaldım (bazı sistemlerde bunun yerine Alt kullanmanız gerekir), ardından farenin sol düğmesini kullanarak panelleri sürükleyin. Bu benim yapılandırmam için özel bir şey olabilir, bu yüzden sadece bazı durumlarda olabilir.

Bahsetmesi gereken başka bir şey, önceden oluşturulmuş guiscrcpy binaries kullanıyorsanız pano kopyalama işlevinin çalışmadığıdır (kaynaktan çalıştırıyorsanız çalışır). Ayrıca, kısma giriş / çıkış düğmeleri şu anda hem önceden oluşturulmuş ikili dosyalarda hem de kaynaktan guiscrcpy çalıştırırken çalışmaz.

Guiscrcpy indir

Unutmayın: işlevsel bir ihtiyacınız var scrcpy guiscrcpy kullanmadan önce masaüstünüze yükleme yapın.

Guiscrcpy binary'inin Linux'ta çalıştırılması için çalıştırılabilir hale getirilmesi gerekir: right click -> Properties -> Permissions -> Allow executing file as program (veya benzer; bu dosya yöneticinize bağlıdır). Şimdi çalıştırmak için guiscrcpy binary dosyasına çift tıklayın. Veya bir terminalden çalıştırın.

Yukarıdaki indirme linki guiscrcpy GitHub proje sayfasının (Linux ve Windows için ikili dosyalara sahip olan) önceden oluşturulmuş ikili dosyalar bölümünü gösterir. guiscrcpy kaynağından çalıştır.

Ayrıca okumak isteyebilirsiniz. olası sorunlar ve çözümler bölümü.