WEB TEKNOLOJİ

Skype Kurumsal ve Yakınlaştırma'yı Karşılaştırma | Ağ Wrangler


Des Nnochiri tarafından

Küreselleşme ortalama ofisden çok daha geniş çalışma alanları yarattığından, video konferans yazılımı birçok işletme sahibi, işveren ve çalışan için günlük bir araç haline gelmiştir. İki veya daha fazla taraf arasında video, ses ve metin yoluyla canlı video konferanslarını kolaylaştıran yazılımları kullanmak, aynı zamanda dosyalar üzerinde paylaşım ve işbirliğini sağlamak, ülkenin veya dünyanın farklı yerlerinde çalışan ortaklar ve çalışanlarla bağlantıda kalmak için uygun maliyetli bir yoldur. .

Toplantılardan iş görüşmelerine kadar video konferans yazılım çözümleri, zamanın para olduğu ve işe gidip gelmek için harcanan her anın ortaklarla iletişim kurmak veya projeler üzerinde işbirliği yapmak için kullanılabileceği hızlı tempolu bir dünyada talep görmektedir. Piyasada çok sayıda farklı video konferans yazılımı çözümü bulunmaktadır, ancak maliyetleri azaltmak ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmak istediğinizde karşılaştırma için en popüler ve ilginç seçeneklerden ikisini seçtik.

Zoom ve Skype Kurumsal'ı Yakınlaştırma

Uygun fiyatlandırma ve çekici özelliklerle, yakınlaştırma ve İşletmeler için Skype Video konferans yazılımı pazarında her ikisi de prestijli oyunculardır ve her biri çeşitli fiyatlandırma modelleri ve özellik setleri ile çeşitli planlar sunmaktadır. Çoğu kullanıcı, Zoom Temel ve Skype Kurumsal Ücretsiz planlarında bulunan özelliklerden memnun olacaktır. Bununla birlikte, özellikle de şirketiniz yoğun bir şekilde video konferans yazılımı kullanıyorsa veya daha gelişmiş özelliklerden bazılarını kullanmak istiyorsanız, diğer seçeneklere bir göz atmaya değer.

Hem Zoom Basic hem de Skype Kurumsal Ücretsiz'nin fiyat etiketi yoktur. Ancak, söz konusu olduğunda yüksek kaliteli HD video net ve net bir ses olan Zoom Basic, video konferans yazılımının ücretli planları ile aynı yüksek kalite standartlarına sahip olduğu için ilk sırada yer alıyor. Microsoft, bir video konferans yazılımının bu oldukça önemli özelliği ile bir miktar geride kaldı, ancak Skype Kurumsal kullanıcıları için hepsi kaybolmadı ve biraz daha düşük bir arama kalitesi elde ederseniz, diğer özellikler kesinlikle bunu telafi edebilir.

Her iki video konferans yazılımı çözümü de Video konferans boyunca beyin fırtınasına izin veren interaktif bir beyaz tahta ücretsiz planlarında. Yakınlaştırma ile 40 dakikaya kadar 100 katılımcıyla bir video konferans düzenleyebilir ve bire bir toplantıların Temel pakette zaman kısıtlaması yoktur. Öte yandan, Skype Kurumsal, 300 kullanıcı sınırına sahiptir, ancak kullanıcı başına 2 GB depolamaya ve toplam 10 GB paylaşılan depolamaya izin vermektedir.

Benzer şekilde, ekranınızı tüm katılımcılarla her iki video konferans yazılımı çözümü ile paylaşma seçeneği de vardır. Yakınlaştırma ile her katılımcı kendi ekranını açabilir ve katılımcıların bazılarını sessize alma olanağına sahip olabilir. Bununla birlikte, Skype Kurumsal'ı kullanmanın asıl yararı, diğer Microsoft Office paketi ürünlerinin entegrasyonu ve yazılımlar arası dosya paylaşımı ile birlikte gelir.

Temel pakette de bulunan Zoom'daki ilginç bir özellik, toplantı sırasında daha küçük grup tartışmaları için katılımcıları sözde ara odalarına bölme imkanı. Kullanıcılar ayrıca toplantılarınızı MP4 veya M4A dosya biçimlerinde kaydedebilir ve saklayabilir. Yakınlaştırma ile güvenli Güvenli Yuva Katmanı (SSL) ve AES 256 bit güvenlik şifrelemesini, ancak bazılarının özellikle hassas şirket verilerini kullanırken daha iyi güvenlik sağlamak için daha fazlasını yapabileceğini iddia ediyor.

Burada dikkat edilmesi gereken diğer bir husus, Skype Kurumsal'ın artık Microsoft Teams ve Office 365 paketlerine entegre olduğu için bağımsız bir ürün olarak bulunmamasıdır. Ancak Misafir Erişimi gibi özellikler, konukların bir plana kaydolmadan aramalara katılmalarına olanak tanıyan, örneğin serbest çalışanlarla çalışırken harika olabilecek bir içeriğe sahiptir.

Daha Fazla Ödediğinizde Daha Fazla Alın

Zoom Pro, tüm toplantı boyutlarında sınırsız toplantı süresi olan toplantı başına aylık 14,99 ABD Doları tutarındadır. Ayrıca, küçük ve orta ölçekli işletmelerin takdir edemeyeceği video konferansları yönetmeniz için eksiksiz bir kontrol seti sağlar. Zoom İş ve İşletme, ayda 19,99 ABD Doları fiyatlandırılır. İş planında, en az 10 ana bilgisayara sahip olmanız gerekirken, Kurumsal için en az 100 ana bilgisayar gerekir. Her ikisi de Pro ile aynı özelliklere ek olarak, özel e-postalar ve şirket markalaması gibi bir dizi ek bileşen içerir. Enterprise ile sınırsız bulut depolaması dahil olmak üzere biraz daha fazlasını elde edersiniz.

Microsoft Office Business Essentials, kullanıcı başına aylık 5,00 ABD doları, Business Premium ise kullanıcı başına aylık 12,50 ABD Doları fiyatla gelir. Video konferans yazılımının her iki planı da aboneliğe yıllık taahhüt verilmesini gerektirir. Business Essentials paketi, kullanıcıların toplantıları planlamasına ve kaydetmesine, Exchange e-postalarına ev sahipliği yapmasına ve kullanıcı başına 1 TB depolama alanı sağlarken e-posta etki alanlarını özelleştirmesine olanak tanır. Business Premium paketi ayrıca Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Outlook'un web ve masaüstü sürümlerini içerir.

Son düşünceler

Zoom, özellikle küçük işletmeler için bir video konferans yazılımı seçerken, tüm eklentiler ve özelliklerle – Google Takvim ve Outlook ile entegrasyon gibi – daha büyük kuruluşlar için de şık ve uygun fiyatlı bir seçimdir. Ancak hem Zoom hem de Skype Kurumsal, kullanımı kolaydır, zengin özelliklere sahiptir ve benzer fiyat noktalarına sahiptir. Yakınlaştırma daha fazla özelleştirilebilir kılan ek işlevselliğe sahiptir. Ancak, basit dosya paylaşımı, anında mesajlaşma, harika bire bir görüntülü sohbet ile bir çözüm arıyorsanız ve tüm ziller ve ıslıklarla ilgili endişeleriniz yoksa, Skype Kurumsal size ihtiyacınız olan her şeyi sağlayacaktır.