Linux

Takılı Sürücüleri Ubuntu 19.10 Üzerindeki Dock'tan Gizleme (ve Daha Yeni)


Monte edilmiş birimler Ubuntu 19.10

Ubuntu 19.10 ile, takma birimi varsayılan olarak takılı birimi ve aygıt simgelerini gösterir. Bu makalede, bu takılı aygıtların Ubuntu Dock'ta, Ubuntu 19.10 ve daha yeni sürümlerde gösterilmesinin nasıl devre dışı bırakılacağı açıklanmaktadır.

USB ve diğer aygıtlar gibi, takılı sürücü simgeleri, özellikle birden fazla sürücü olduğunda veya küçük bir ekrana sahip olduğunuzda Ubuntu Dock'u bozabilir. Dahası, bu monte edilmiş birimler yine de Dosyalar uygulamasında (Nautilus) gösterilir, bu nedenle zaten bunlara kolayca erişmenin bir yolunu bulursunuz.

Takılı birimi ve aygıt simgelerini Ubuntu Dock'tan (Dash to Dock'un bir çatalı olan) gizlemek için Dconf Editor'ı yükleyerek başlayın:

sudo apt install Dconf Editor

Ubuntu Dock show-mount'lar monte edilmiş birimi ve cihaz simgelerini gizle

Ardından Dconf Editor'ü açın, / org / gnome / shell / extensions / dash-to-dock / show-mounts, ve değerini false.

Bu komutu kullanarak takılı sürücüleri Ubuntu 19.10 yuvasından da gizleyebilirsiniz:

gsettings set org.gnome.shell.extensions.dash-to-dock show-mounts false

Benim durumumda, çift ekranlı bir kurulumda Ubuntu 19.10 kullanılması durumunda, Ubuntu Dock ikonlarının ikinci (birincil olmayan) monitördeki doktan kaybolduğunu belirtmek gerekir. Bu, GNOME Kabuğunu yeniden başlattıktan sonra düzeltildi, bu nedenle, bu sorunu yaşıyorsanız, tuşuna basarak GNOME Kabuğunu yeniden başlatın. Alt + F2, yazıyor r, sonra tuşuna basın. Enter tuşuna basın. Eğer Wayland'deyseniz oturumu bir logout / login ile tekrar başlatın.

Bir Ubuntu Dock alternatifi mi arıyorsunuz? Etkinleştirildiğinde Ubuntu Dock'u otomatik olarak devre dışı bırakan ve hem yatay hem de dikey panel modlarında kullanılabilen Dash to Panel'i deneyin.

Değişiklikleri geri almak ve Ubuntu Dock'ta takılı USB aygıtları ve diğer sürücüleri görmek ister misiniz? Bu komutu kullanın:

gsettings set org.gnome.shell.extensions.dash-to-dock show-mounts true

Daha Fazla Göster
Kapalı