Linux

Touche Linux İçin (Multi-touch Jest tanıyıcı)Touchegg Yapılandırmak İçin Yeni Bir GUI


Touche Touchegg GUI

Touche yeni masaüstü uygulaması yapılandırmak için ToucheggLinux için bir multi-touch jest tanıyıcı.

Yaklaşık 5 yıldır herhangi bir güncelleme aldıktan sonra, Touchegg tamamen oldukça son zamanlarda artık Linux masaüstünde kullanılabilir, yeni özellikler eklemek gibi yeni teknolojiler ile çalışmak için yeniden yazıldı.

Uygulama arka planda çalışır ve dönüştürme multi-dokunmatik yüzey üzerinde çeşitli masaüstü eyleme yaptığınız jestler dokunun. Tokatlamak ve tutam multi-touch jestleri ve ayrıca çimdik, tokatlamak ve dokunun hareketlerini sağlayan dokunmatik ekran desteği vardır. Örneğin, vb yakınlaştırmak için iki parmak kullanarak 3 parmak, tutam kullanarak aşağı kaydırarak bir pencere en aza indirebilirsiniz.

Touchegg yapılandırmak için, kullanıcıların yapılandırma dosyasını düzenlemek gerekir. Touche, yeni Touchegg GUI, (aynı geliştirici tarafından oluşturulan) giriyor.

Bu yeni masaüstü uygulamasını kullanarak, uygulama hareketleri başına küresel dokunmatik ekranlar için kullanılabilir ikincisi ile tokatlamak, çimdik ve tab () hareketleri, yanı sıra özel yapılandırabilirsiniz. Yani, örneğin, web tarayıcı, dosya yöneticisi, vb için özel hareketleri kullanabilirsiniz.

Mevcut hareket:

 • 3 veya 4 parmak ile kaydırma: Yukarı / Aşağı / Sol / Sağ
 • 2, 3 veya 4 parmak ile / Çıkış Pinch:
 • (Yalnızca dokunmatik ekran)2, 3, 4 veya 5 parmak ile dokunun

Kullanılabilir eylemler:

 • Bir pencereyi büyütmek ya da geri yükleyin
 • Bir pencere en aza indirmek
 • Bir pencere kiremit
 • Toggle tam ekran modunda
 • Bir pencereyi kapatmak
 • Masaüstü Switch
 • Masaüstünü göster
 • Klavye kısayol
 • Bir komut Çalıştır
 • Fare tıklatın

Belirli bir uygulama için özel hareketler eklemek için tıklayın + uygulama penceresinin sol alt simge taraftaki köşe. Bir başladın mı, fare imlecinizi bir değişiklik + imleç. Şimdi hangi özel multi eklemek istediğiniz uygulamayı tıklayın-Dokunma hareketlerini ve uygulama Touche Kenar Çubuğu eklendi, özel hareketleri ayarlamanızı sağlar.

Bu yeni Touchegg GUI sakın ayarları ile birlikte gelir, böyle bir simge ya da bir şey tepsisi yok. Sadece özellikle yapılandırma dosyalarını düzenlemek için kullanılır olmayan kullanıcılar için işler çok daha kolay yapmak gerekir hangi bir grafik kullanıcı arayüzü kullanarak Touchegg yapılandırma sağlar.

Touche de sistem ayarlarında doğrudan entegrasyon muhtemelen daha iyi olurdu, ancak daha kolay Linux dağıtımları için varsayılan olarak Touchegg eklemek için yapar. Bu arada, Elementary OS zaten Touchegg dahil gelecek sürümünde varsayılan olarak.

İndir Touche

Touche şu anda sadece paket üzerinde Flathubbu yüzden onu yükleyin (Bkz. Flathub Hızlı Kurulum bu işlemi zaten) yoksa. Bazı Linux dağıtımları, Linux Mint gibi, varsayılan olarak Flathub entegre, bu yüzden Yazılım uygulaması Touch için – sadece arama herhangi bir ekstra adımları takip etmek ve oradan yüklemek gerekmez.

Eğer Flathub paket kullanmak istemiyorsanız, kaynaktan onun bu bina için talimatları bulabilirsiniz hack sayfası. Bu (DEB paketini kendin ve Red Hat / Fedora / CentOS ve türevleri oluşturmak için de dahil olmak üzere) Debian / Ubuntu için yönergeler içerir.

Touche kullanmak, ayrıca yüklemeniz gerekir Touchegg (şu anda DEB ve RPM paketlenen; ayrıca parti üçte biri- AUR paketi Arch Linux / Manjaro) için.