Linux

TV'ye Yayınla v10 GNOME Uzantısı, Diğer Linux Aygıtlarına Yayın Yapmak İçin Destek Ekler


TV Gnome Shell eklentisine yayın

TV’ye yayın GNOME Shell eklentisi v10, kullanıcıların medya dosyalarını aynı ağdaki diğer Linux cihazlarına GNOME Kabuğundan uzaktan yayınlamalarını sağlayan Playercast uygulaması desteği sunar.

TV'ye yayın, Chromecast'e veya yerel bir ağ üzerinden diğer cihazlara video, müzik ve resim yayınlamak için bir GNOME Kabuk uzantısıdır. Anında video dönüştürmeyi (doğrudan cihazda oynatamayan videolar için), özelleştirilebilir altyazıları destekler, müzik yayınlarken bir müzik görselleştiricisi gösterebilir ve çok daha fazlasını sağlar. Cihazı kontrol etmek için, Gnome Shell uzantıları, üst panelde oynatma kontrolleriyle birlikte yeni bir düğme ekler.

Cast to TV eklentisinin en son v10 sürümü Chromecast'ler için heyecan verici özelliklerle birlikte gelmiyor, ancak Playercast uygulamasını destekliyor.

Playercast arka planda çalışan, aynı ağdaki herhangi bir Linux bilgisayarını, başka bir Linux masaüstü, Ahududu Pi, vb., Cast to TV alıcısına dönüştüren, küçük, basit bir uygulamadır.. Hangi masaüstü ortamını kullanırsanız kullanın, Playercast'i bir Linux cihaza yükleyin; böylece ana bilgisayarınızda yüklü TV’ye Cast kullanarak medya dosyalarını yayınlayabilirsiniz.

Ayrıca yüklemeniz gerekecek
mPV Uzak cihazda, çünkü GNOME Shell'den yayınladığınız medyayı oynatmak için Playercast'in kullanacağı budur. VLC'nin gelecekteki bir sürümde desteklenmesi planlanmaktadır.

Playercast, Cast to TV tarafından desteklenen tüm medya türlerini destekler: videolar (isteğe bağlı altyazılı), müzik ve resimler. HDMI-CEC özellikli bir cihazla (örneğin bir Raspberry Pi) ve TV ile kullanmanız durumunda, TV'nizin uzaktan kumandasını kullanarak kontrol edebilirsiniz (Raspbian'da bunun için cec-utils paketini kurduğunuzdan emin olun).

Related: Linux'tan Chnomecast'e Gnomecast İle Videolar Dökmek

TV uzantılı uzaktan kumandaya yayınla

Medyayı TV'ye kullanarak başka bir Linux bilgisayara yayınlamak, uzaktan medya oynatımını da kontrol edebileceğiniz anlamına gelir. Müzik veya video oynatmayı duraklatabilir, arayabilir veya durdurabilir ve birden fazla görüntü yayınlarken sonraki görüntüye geçebilirsiniz.

GNOME Kabuğu için Cast to TV v10 uzantısındaki diğer birkaç değişiklik:

  • Arkaplan servisini açma / kapama yeteneği eklendi: Cast Media menüsünde “Kapat” yeni bir öğe var
  • Uzantı ayarları, nodejs veya npm kurulu olmadığında kullanıcıları bilgilendirir
  • Artık uzantı, seçilen müzik parçalarıyla aynı klasöre yerleştirilen cover.jpg (veya png) adlı harici dosyadan müzik kapağını doğru şekilde algılamalı ve görüntülemelidir

Cast to TV GNOME eklentisini kurma

TV’ye Oyuncular extensions.gnome.org, henüz en son sürüme güncellenmedi. Uzantı ayrıca bazı bağımlılıkların el ile yüklenmesini gerektirir. Adım adım yükleme yönergeleri için bu makaledeki adımları izleyin (“Nasıl kurulur …” bölümüne gidin).

Yeni Playercast uygulamasını kurmak ve onu TV’ye Cast için alıcı olarak kullanmak için, adresini ziyaret edin. özel sayfası. Playercast'in Cast TV v10 veya daha yenisini gerektirdiğini belirtmekte fayda var. Playercast'i yüklemek istediğiniz uzak makineye npm'yi yüklemeniz gerekir (Playercast'i yükleyebilmek için) ve mPV yayınladığınız içeriği oynatmak için.

Daha Fazla Göster
Kapalı