UZAY

Uzaya uçmanız gereken sebepler


Uzay Maceraları'nda bize özel vatandaşların neden uzaya uçmaları gerektiği sorulur. Bu yüzden, önceki uzay uçuşu müvekkilimiz olan ve 2008'de 12 gün süren Uluslararası Uzay İstasyonunda Richard Garriott'ı sordum. İşte cevabı.

——————-

Richard Garriott tarafından
Özel Alan Gezgini

Dünyadaki zamanımızın başlangıcından beri insanlık gökyüzüne baktı ve evrenin gizemlerini düşündü. Gezegenlere baktık, yıldızları haritaladık ve babam gibi insanların çevremiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için dünyamızın dışına çıktıklarını izledik. Bugün, uzay artık uzak ve imkansız bir yer değil. Uzay Maceraları sayesinde babamın ayak izlerini takip edebildim ve dünyayı sadece astronotların yıllarca gördüğü gibi gördüm. Şimdi yaşamda bir kez uzaya uçma fırsatından yararlanmanın zamanı geldi ve bunlar bunun birkaç nedeni:

Deneyim

Hayat bir hikaye ve tecrübe koleksiyonudur. Yaşamlarımıza tekrar baktığımızda, zamanımıza biriktirdiğimiz anılara ve onlarla paylaştığımız insanlara dayanarak değer veriyoruz. Uzay uçuşum sonsuza dek benimle yaşayacak bir şey. Deneyimi, aylar boyunca yaşadığım mürettebat arkadaşlarımla ve uzayda geçirdiğim zamanla paylaştım ve bu dünya dışı deneyimin bağını her zaman paylaşacağız. Şimdi, deneyimimi okullar ve konuşma sözleşmeleri gibi resmi ortamlarda ve ayrıca sosyal ve profesyonel ortamlarda tanıştığım yeni insanlarla paylaşmaktan büyük zevk duyuyorum.

Meydan okuma

Önümüzdeki birkaç yıl içinde özel bir uzay uçuşu düşünebilecek konumdaysanız, muhtemelen kariyerinizin zirvesindesiniz. Spaceflight, daha önce bir süredir karşılaşmadığım yollardan bana meydan okudu. Eğitim beni fiziksel, teknik, entelektüel ve psikolojik olarak güçlendirdi, bedenimi ve zihnimi birçok yönden kullandı. Ayrıca her üyenin güvenliğinin başkalarının performansına bağlı olduğu bir ekibin parçası oldum. Ekip çalışmamızın ve güvenimin yoğunluğu, bana hayatımın her alanına uygulanabilir dersler verdi.

İlham

Uzay her yaştan insan için bir hayranlık kaynağı ve merak kaynağıdır. Dünya'yı uzay perspektifinden gören elit birkaç kişiden biri olarak, hayallerini gerçekleştirmeleri için başkalarına ilham verme ve motive etme fırsatım var. Hikayemi bilenleri hiçbir şeyin hedeflerinin önüne geçmesine izin vermemesi ve kelimenin tam anlamıyla yıldızları vurması için teşvik etmek istiyorum.

Öncü Kenar

İnsanlık ancak bireyler ayağa kalktıklarında ve ilk olmaya cesaret ettikleri zaman ilerleme gösterir. Özel uzay uçuşu, bir örnek oluşturmak ve tarih yazmak için öncülere ihtiyaç duyulduğu aşamadadır. Şimdi ayağa kalkıp uzay uçuşuna katılmaya karar vererek, sürdürülebilir bir pazar olduğunu göstermemize yardımcı olacak ve izleyenler için daha kolay ve daha uygun hale getirecek zaman, para ve beyin gücü yatırımını haklı göstermeye yardımcı olacaksınız. İlerleme için bir katalizör olabilirsiniz.