Linux

VirtualBox 6.1 3D İyileştirmelerle Çıktı, Linux 5.4 Desteği


VirtualBox 6.1

Yeni bir büyük VirtualBox Yeni VBoxSVGA ve VMSVGA grafik denetleyicileri için geliştirmeler, paylaşımlı pano yoluyla dosya aktarımı için deneysel destek, Linux 5.4 desteği ve daha fazlası için sürümler yayınlandı.

VirtualBox, Windows, Linux, macOS ve Solaris'te çalışan ve Windows Linux, Solaris, OpenSolaris, OS / 2 ve OpenBSD dahil olmak üzere birçok konuk işletim sistemini destekleyen bir x86 ve AMD64 / Intel64 sanallaştırma yazılımıdır.

Yeni VirtualBox 6.1 getiriyor Oracle Cloud Infrastructure'dan sanal bir makine alma yeteneğiCihazı İçe Aktar özelliğini açarak. Ayrıca, Oracle Cloud Infrastructure şimdi sanal makineyi Oracle Cloud Infrastructure'a dışa aktarmak için geliştirilmiş destek, yeniden yüklemeden birden fazla VM oluşturulmasına izin vermek.

Bu sürümdeki bir diğer önemli gelişme ise iç içe donanım sanallaştırma için gelişmiş destek. Bu, bir VirtualBox konuğuna VirtualBox veya KVM gibi bir hipervizör kurmanıza izin verir, böylece konuk sanal makinede sanal makineler oluşturabilir ve çalıştırabilirsiniz.. Bu sürüm, 5. nesil Core i (Broadwell) ile başlayan Intel işlemcileri desteklemektedir. İç içe sanallaştırma VirtualBox 6.0 ile tanıtıldı ve başlangıçta yalnızca AMD işlemcileri çalıştıran ana bilgisayar sistemlerini destekledi.

Yeni stil 3D desteği (VBoxSVGA ve VMSVGA) ayrıca daha da geliştirildi ve eski 3D desteği (VBoxVGA) bu sürümde kaldırıldı.. VBoxSVGA ve VMSVGA artık, OpenGL (macOS ve Linux) kullanan ana bilgisayarlarla YUV2 ve ilgili doku formatlarını destekliyor.

Bu grafik denetleyicileri arasındaki farkı bilmek ister misiniz? Bu sayfaya bakınız.

Bir yandan not olarak, eski VBoxVGA, Linux masaüstündeki VirtualBox GUI’sinde, hala ne dediğine rağmen seçilebiliyor, ancak makine çalışmıyor, bu yüzden VirtualBox 6.1+ kullanırken bu grafik denetleyicisini seçmediğinizden emin olun.

VirtualBox 6.1 ayrıca, paylaşılan pano aracılığıyla dosyaların aktarılmasına izin veren yeni bir deneysel özellik içerir.. Bu, yalnızca Windows konuk / ana bilgisayarıdır, varsayılan olarak devre dışıdır ve VBoxManage kullanılarak etkinleştirilebilir (--clipboard-file-transfers enabled|disabled – pano dosya aktarımlarına ana bilgisayar ve konuk işletim sistemleri arasında izin verilip verilmeyeceğini belirtir).

Yine bir başka gelişme de ilavesidir. En son kararlı Linux 5.4 desteği (şu anki Ubuntu 20.04 geliştirme ve Debian deneysel sürümlerinde mevcuttur).

VirtualBox ile ilgili: Ubuntu, Linux Nane, Debian, Fedora ve openSUSE’de VirtualBox Konuk Eklemeleri Kurulumu (Nasıl Yapılır)

VirtualBox 6.1'deki diğer önemli değişiklikler:

 • GUI:
  • Sanal makine ayrıntıları bölmesi, seçilen VM özellikleri için yerleşik düzenleyicilerle genişletildi ve kullanıcının VM ayarları iletişim kutusunu açmadan ilgili köprüleri tıklatarak bunları anında düzenlemesini sağladı
  • fare işaretçisini geliştirmeleri
  • Gelişmiş Sanal Makine Grupları
  • VM depolama ayarları sayfası kullanılabilirlik açısından biraz ayarlandı. Kullanıcının şimdi denetleyici veriyolu türünü değiştirmesine izin verilir ve sürükle ve bırak özelliğini kullanarak denetleyiciler arasında ekleri taşıyabilir
  • VISO oluşturma ve dosya yöneticisi iletişim kutularını geliştirdi
  • multimedya tuşları da dahil olmak üzere konuklara keyfi klavye girişi sağlayan yeni bir yumuşak (sanal) klavye eklendi
  • durum çubuğunun CPU göstergesinin bir parçası olarak VM CPU yükünü göster
 • EFI: Firmware güncellendi, NVRAM desteği, APFS dosya sistemi desteği, standart olmayan SATA / NVMe cihazları desteği, Legacy OS X sürümleri için destek
 • Sanallaştırma çekirdeği: Bırakma yeniden derleyicisi (çalışan VM'lerin artık donanım sanallaştırmasını destekleyen bir CPU'ya ihtiyacı var)
 • Çalışma Zamanı: Artık birçok CPU'ya sahip ana bilgisayarlarda çalışır (sınır şimdi 1024'tür)
 • vboximg-mount: Bir disk görüntüsündeki NTFS, FAT ve ext2 / 3/4 dosya sistemlerine ana bilgisayar desteği gerekmeden doğrudan salt okunur erişim için deneysel destek; vboximg-mount artık Linux ana bilgisayarlarında da mevcut

Tam changelog bulunabilir VirtualBox web sitesi.

VirtualBox indirin

VirtualBox indirme sayfası Windows, macOS, Linux ve Solaris için en son VirtualBox 6.0'a sahiptir. Ubuntu, Debian, openSUSE, Fedora, Oracle Linux, Red Hat Enterprise Linux ve CentOS 7 için Linux paketleri ve depoları vardır.

Eğer varsa VirtualBox deposu sisteminizde etkin, yapmanız gereken tek şey yüklemek virtualbox-6.1 En son sürümü almak için paket.

Ayrıca VirtualBox 6.1.0 sürümünü indirmek ve kurmak isteyebilirsiniz. Uzatma paketi (VirtualBox indirme sayfasında bulunur ve yüklemek için dosyayı çift tıklayıp talimatları izleyin.) Bu, USB kartları / 3.0 desteği, VirtualBox RDP, disk şifrelemesi, Intel kartları için NVMe ve PXE önyüklemesi için gereklidir. Eklenti paketi ikili dosyalarının, VirtualBox Kişisel Kullanım ve Değerlendirme Lisansı kapsamında tescilli bir yazılım olduğunu unutmayın.

Daha Fazla Göster
Kapalı