Linux

Web Siteleri Engelini Bazı Ülkelerde ISP’ler Tarafından GreenTunnel İle Sınırlı


GreenTunnel birçok İnternet Hizmet Sağlayıcıları tarafından, belirli web sitelerini engellemek için kullanılan (DPİ), derin paket inceleme atlar özgür ve açık kaynak anti-sansür bir araçtır. Uygulama bir grafik kullanıcı arayüzü komut satırı ile kullanılabilir ve Microsoft Windows, macOS ve Linux için kullanılabilir.

GreenTunnel soldan sağa GUI CLİ ve

Bu engelini nasıl web sitelerine mu? GreenTunnel aşağıdaki localhost HTTP proxy sunucusu olarak çalışır.

HTTP için, GreenTunnel 2 bölümden istekleri gönderir GET / HTTP/1.0 n Host: www.you ilk olarak, ve tube.com n ... ikinci bölümü gibi. (ISP) İnternet Servis Sağlayıcı paketleri bloke kelime “youtube” uymuyor bu şekilde, ve sonuç olarak veri kısıtlanmış veya engellenmiş değildir.

HTTPS durumunda, uygulama küçük parçalar halinde ilk CLİENT_HELLO paket böler, böylece ISS o paket ayrıştırma ve SNİ bulmak (Sunucu Adı Göstergesi, asıl hedef ana bilgisayar adı, istemci gösteren TLS uzantılı alan HTTPS üzerinden erişim girişimi) olabilir.

(Etki alanı Adı Sistemi) DNS olarak, GreenTunnel gerçek IP adresini almak için DNS ele geçirilmesini engellemek TLS HTTPS ve DNS üzerinden DNS kullanır.

Bu her yerde işe yaramaz olduğunu fazlalaştı. Geliştirici bir söz Reddit yorum bu İran’daki en ISS’ler için çalışır, ve aynı zamanda, Türkiye ve Rusya insanlardan olumlu tepkiler var. Güney Kore’de KT ISS ile, ve geniş Bant Hindistan’da çalışır HN bazı kullanıcılar da yorumladı.

GreenTunnel Çin web siteleri engelini kaldırmak için çalışmaz. Ayrıca, ben Netflix, Pandora, Hulu, vb engellemesini değil örneğin bazı ülkelerde erişimi web siteleri engelini kaldırmak değil. ülkeniz için kullanılamaz eğer.

Ayrıca GreenTunnel ben VPN gibi trafiği şifrelemek değil bu söz çok önemlidir, ve IP adresinizi gizlemek değil, yani İnternet Servis Sağlayıcısı hala tüm trafiği görebilirsiniz. Eğer başını belaya eğer bu kullanma!

Ayrıca ISS’ler, web sitelerini bloke etme bir ülkede yaşadığımı da eklemek istiyorum, bu yüzden kendimi bu yazılımı deneyin edemedim.

İndir GreenTunnel

GitHub bültenleri sayfasında (Ubuntu, Linux Mint, Pop Linux dağıtımı tabanlı macOS için GreenTunnel GUI ikili, Microsoft Windows ve Debian bulabilirsiniz._OS, Zorin OS, vb.). Ayrıca bir şey AUR paketi Arch Linux, Manjaro kullanıcıları için.

GreenTunnel komut satırı arayüzü yüklemek için, (75 88, Ek ve Docker ile yüklenebilir) GitHub https://github.com/SadeghHayeri/GreenTunnel#command-line-interface-cli onun üzerine yükleme talimatlarına bakın.

ISP’ler tarafından kısıtlanmış web siteleri engelini kaldırmak için GreenTunnel kullanma

GreenTunnel bir komut satırı veya GUI aracı olarak kullanılabilir. GUI kullanımı daha kolaydır ama bazı ayarlar eksik, örneğin DNS sunucu değiştirmek için bir seçenek yok, IP ve port, vb değiştirmek için bir yolu var.

GUI kullanmak için, yapmanız gereken tüm çalıştırmak, sonra web tarayıcınızı yeniden başlatın. Uygulama otomatik olarak sistem proxy ayarlar 127.0.0.1:8000 (yani 8000 port üzerinde çalışan başka bir şey olmadığından emin olun). Sistem proxy GreenTunnel kapattığınızda otomatik olarak devre dışı bırakılır.

Tarayıcılar otomatik olarak (en azından Linux) sistem proxy kullanımı web tabanlı krom, eğer Krom, Krom, vb “Google” dan başka bir şey değiştirmeye gerek yok. Firefox için, onun için git Network Settings ve ayarlayın Use system proxy settings.

(Bu bir örnektir) GreenTunnel komut satırı arayüzü, çalışma kullanmak için parametreleri değiştirebilirsiniz:

gt --ip 127.0.0.1 --port 8000 --dns-server https://mozilla.cloudflare-dns.com/dns-query

Bu kullanılabilir komut satırı seçenekleri şunlardır:

$ gt --help
Usage: green-tunnel [options]
Usage: gt [options]

Options:
 --help, -h   Show help                      [boolean]
 --version, -V  Show version number                 [boolean]
 --ip      ip address to bind proxy server[string] [default: "127.0.0.1"]
 --port     port address to bind proxy server   [number] [default: 8000]
 --dns-type   [string] [choices: "https", "tls"] [default: "https"]
 --dns-server  [string] [default: "https://cloudflare-dns.com/dns-query"]
 --silent, -s  run in silent mode         [boolean] [default: false]
 --verbose, -v  debug mode               [string] [default: ""]
 --system-proxy automatic set system-proxy      [boolean] [default: true]

Sadece GUİ gibi, komut satırı yardımcı programını (sistem HTTP proxy ayarlar --ip ve --port bağımsız değişkenler) olarak belirtin. Firefox Set Use system proxy settingsbu Firefox mevcuttur Network Settings tarayıcılar web tabanlı Krom için bunu yapmak için (gerek yok), web tarayıcısı yeniden başlatın ve bitirdiniz.