Wordpress

WordCamp US 2019'da SpinupWP: İlk Sponsor Stand Deneyimimiz


Birkaç hafta önce, ekip WordCamp US 2019'a katılmak için Missouri, St. Louis, Missouri'ye uçtu. Amacımız SpinupWP'nin farkındalığını arttırmak ve mevcut müşterilerle şu ana kadar ürün hakkında ne düşündüklerini konuşmaktı.

Bir WordCamp’a sponsor olarak ilk kez katılıyorduk ve müşterilerimizden aldığımız olumlu geribildirimler ekipten ayrıldı ve SpinupWP'nin geleceği için daha da heyecanlı ve heyecanlı hissettiler!

Bu, yılın Haziran ayında Berlin'deki WordCamp Europe'a katılan ekibin ikinci WordCamp'ımızdı.

Ama gerçek olaya daha fazla dalmadan önce, sadece birkaç şeye dokunmak istedim.

İlk buluşma

WordCamp'a ilk kez katıldım. Ve heyecanı eklemek için, aynı zamanda herhangi bir Delicious Brains ekibiyle tanıştığım ilk zamandı.

Bilmeyenler için ekibimiz dağınık ve tamamen uzak. Ve eğer belli değilse, uzaktan çalışma çok sayıda avantaj ile birlikte gelir. Örneğin, yoğun nüfuslu Londra kentinde yaşayan biri olarak, bir saat soğuk olan kışlarımı soğuk bir kış sabahı şehre getirmediğimi güvenle söyleyebilirim.

Homer dansı

Olduğu söyleniyor, şahsen tanışana kadar birini “tanıyormuşum” gibi hissetmek çok zor. Bu nedenle, ekibin bir kültür oluşturma ve kişisel ilişkiler kurma konusunda uzun bir yol kat ettiği için yıllık geri çekilme ve etkinlikler için bir araya gelmesinin harika olduğunu düşünüyorum.

İş arkadaşlarınızdan biriyle ilk kez tanışmak garip, kısaca söylemek gerekirse.

Tahmin ettiğinizden daha uzun boylu olabilirler. Ya da el sıkışmak için içeri girebilirler ve bunun yerine bir kucaklama için girebilirsiniz. Evet, bu havaalanında Ash ile ilk tanıştığımda oldu… Awks. ?

Konaklama ve Mekan

Ash ve ben 12 saatlik uçuştan sonra St. Louis'e ulaştık ve hemen İngilizlerin sıfırın altındaki hava koşullarından şikayet ettiğini yaptık. Takım, beklenen soğuk havaları önceden tartıştı, çünkü şort ve tişört giymeyi ve Missouri güneşinde güneşlenmeyi planlıyordum.

Courtyard by Marriott otel kontrol ve bizim için rezervasyonu oda oldukça harikaydı. Kolayca 5 kişi uyuyacak kadar büyüktü.

Ayrıca, bu otel tam anlamıyla konferansın yapıldığı Amerika Merkez Kongre Kompleksinden bir taş atışıydı. Bu, otel odamızdan çıkabileceğimiz ve sadece birkaç dakika içinde standımızda olabileceğimiz harikaydı.

otel odası

otel lobisi

Beklediğiniz gibi, Courtyard by Marriott otel WordPress yağma içinde katlı WordCampers doluydu. Ayrıca, bu yolculukta düzenli aralıklarla tüketilecek oldukça iyi bir Whiskey seçkisi ile çalışmak için geniş bir bar alanı vardı.

Kabini Kurmak

konferans salonu

Lojistik olarak, bir stantın düzgün bir şekilde kurulması, önceden çok fazla çalışma yapılmasını gerektirir.

Yanınızda taşımayı planladığınız her marka veya ürün WordCamp organizatörleri tarafından tasarlanmış, onaylanmış ve daha sonra konferansa gönderilmiş / sürüklenmiş olmalıdır. Bundan çok daha sık, bu oldukça uzun bir süreç.

Neyse ki, ekip iyi hazırlanmış ve son derece uygun olan caddenin karşısında yerel bir FedEx'e göndermemiz gereken tüm SpinupWP ürün ve ekipmanlarına sahipti.

Standımız, diğer üç sponsor arasındaydı ve her noktadaki masalar, beklediğimizden çok daha kalabalıktı. Bu, büyük, ayakta toplanan afişlerimizin, Delicious Brains logosunu gizleyerek masamızın arkasına yerleştirilmesi gerektiği anlamına geliyordu. Buna sonra geleceğim…

SpinupWP kredilerinde 1000 dolar kazanma şansının yanı sıra t-shirtler, çıkartmalar ve web kamerası gizlilik kılıfları da sağladık! Masamızın sonucu şöyle oldu:

WCUS'taki SpinupWP standı

Standında SpinupWP gömlekleri

WCUS 2019'a sponsorluk yaparken asıl amaç SpinupWP için farkındalık yaratmaktı. İnsanların bizi duyup duymadığını veya markayı tanıdığını ölçmek istedik.

Ayrıca, mevcut müşterilerimizden, üründe neyi sevdiklerini, ağrı noktalarını ve en çok hangi özellikleri istediklerini öğrenmek istedik.

SpinupWP için genel resepsiyon harikaydı! Artık onsuz yaşayamayacaklarını söyleyen birçok müşteri vardı ve bu doğrulamayı şahsen yapmak harikaydı.

Ayrıca bazı müşterilerimiz bize SpinupWP'den eksik olduğunu düşündüklerini anlattı. Neyse ki, belirtilen özelliklerin çoğu, ekibin şu anda tek tıklatma aşamalı siteleri ve etki alanı yönlendirmeleri gibi üzerinde çalıştığı özelliklerdir.

Beni en çok şaşırtan şey, sadece SpinupWP'nin gelişimini uzun süre izlediklerini, ancak kullanma şansına sahip olmadıklarını söylemek için bize yaklaşan insanların sayısıydı. Bunun nedeni, mevcut yönetilen ev sahiplerinde 100'den fazla siteye sahip olmalarıydı ve onları her yere geçirme zamanını ayıramadılar. Yardım edememize rağmen, tek bir siteyle başlamalarını önerdiğimiz halde, bu yeterince adil.

SpinupWP'nin Delicious Brains Inc tarafından yaratıldığını kaç kişinin bilmediğini görmek de ilginçti. Bu yazıda daha önce de belirttiğim gibi, sponsor masaları oldukça sıkışıktı, yani etkinliğin yarısı için büyük, ayakta toplanacak bannerımız tablonun arkasına yerleştirilmek üzere Delicious Brains logosu gizlendi.

Standımızdaki yoldan geçenlerle konuşurken, SpinupWP'nin Lezzetli Beyinlerden bir yaratım olduğunu her zaman söyleyeceğim, tipik cevap “Ohh. Siz Migrate DB Pro adamlarısınız! ”

Aslında, WP Offload Media ve WP Migrate DB Pro tişörtleri giyen birkaç müşteri gördük.

Müşterilerimizle konuşmak ve bazı yenileri ile tanışmak harika bir deneyimdi! Yine de itiraf etmeliyim ki, bütün gün ayağa kalkıp konuşmak oldukça yorucudur (özellikle önceki gece içecekleri karıştırıyorsanız).

Kazananımız Var

SpinupWP kredilerinde 1.000 dolar kazandığınız için Lew A. tebrikler! Önümüzdeki yedi yıl boyunca SpinupWP'yi ücretsiz kullanabilirsiniz! ?

Gelecek Sefere Ne Öğrendik?

Ne kadar alanla çalışmak zorunda kalacağınızı önceden boşaltmak çok zor. Gelecekte, bunu hesaba katacağım ve pankartlar üzerindeki tagline'lerin ve çağrılara yapılan çağrıların görünür olduğundan ve bir tablo veya başka bir nesne tarafından gizlenmeyeceğinden emin olurdum.

Ayrıca hediye yağma için daha fazla seçenek keşfedebiliriz. Birkaçımızın mini bir beyin fırtınası vardı ve bir dahaki sefere fidget iplikçiler, frizbiler ve topaçlar gibi marka “spin” kavramında oynayabileceğimiz bazı fikirler düşündük.

Son olarak, bütçeye sahipseniz, standınız etrafında toplanıp insanlara ulaşmanın en etkili yolu en son iPhone'u ve hatta nakit parayı vermektir.

Görüşmelerde

WordCamp sponsoru olduğumuz için pek çok oturuma katılmak için fazla zamanımız olmadı.

Tarafından bir konuşma yakalamayı başardım Maddy Osman “Bütçe Kalitesinde UX Denetimi Nasıl Gerçekleştirilir?”. Bu oldukça bilgilendirici bir konuşmaydı ve ondan aldığım en büyük şey şu Pro ipucuydu:

Bir müşteri için bir web sitesi tasarlarken, kullanıcıların neyi beğenip neleri beğenmediklerini görmek için ana rakip sitede küçük bir kullanıcı testi turu ve UX incelemesi yapın.

Konuşmadan biraz sonra Maddy ile sohbet ettim ve kullanıcı test önyargılarıyla ilgili deneyimlerimizi tartıştım.

Asıl olay şüphesiz Matt Mullenweg'in WordPress'in geleceği ile ilgili “Sözcüğün Durumu” konuşmasıydı. Tahmin edebileceğiniz gibi, Gutenberg, klasik editörün sona ermesi gibi ana tartışma konusu oldu.

Konuşmayı aşağıda tam olarak izleyebilirsiniz:

Önemli

Şahsen benim için en büyük vurgu nihayet bazı ekip üyelerinin yüz yüze buluşmasıydı. Birkaç içki ve akşamları gülerek de harikaydı.

Bir diğeri, otantik St. Louis barbekü yemeklerinin tadına bakmak için Sugarfire Smokehouse'a gidiyordu. Oldukça iyi olan bir tavuk bisküvisi vardı ve Ash'in ünlü St. Louis rafından ev yapımı füme kaburgalar vardı (ne yazık ki, başka bir yerde daha iyi kaburgalar olacağına emin olarak söyledi).

pirzola

hamburger ve patates kızartması

Şehir Müzesi'ndeki resmi partiden sonra büyük bir olay oldu. Burası sadece yetişkinler için dev bir oyun alanı olarak tanımlanabilir. Şahsen, oldukça güzel olduğunu düşündüm ama düzen biraz kafa karıştırıcıydı ve o kadar ki çatıdaki dev Ferris Wheel'i tamamen kaçırdık!

Şehir müzesi

Birkaç slayt aşağı indik, bazı balıklara baktık (Piranhas sanırım !?) ve eski bir kırık piyanoda çubukla oynadık. Ayrıca… bu fisk tank olayı:

Lewis and Ash City Müzesi

Caillie şehir müzesi

Küçük Önemli Noktalar

  • St. Louis Galleria alışveriş merkezini ziyaret ederek Banana Republic'te (yüzlerce kişi) birkaç yüz dolar harcamak.

  • Bir spor barda shuffleboard oynamak.

  • Gateway Arch'ı ziyaret etmek ve Mississippi Gölü'nü görmek. Bu büyük bir vurgu olurdu ama, son bir dakika oldu ve asla Arch'ın tepesini ziyaret etmemeliydik.

St. Louis kemeri

St. Louis eski adliye sarayı

Son düşünceler

WordCamp ABD gezisi, kısa ama harikaydı. Sonunda ekibin bir kısmıyla tanışmak ve WordPress ekosistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek muhteşemdi. Topluluğun ne kadar arkadaş canlısı ve coşkulu olduğunu özellikle sevdim.

Etkinliğin sonunda, hemen hemen her sponsorla ve düzinelerce başkalarıyla WordPress dünyasına katılmaları hakkında konuştum. Böyle bir şeyden uzaklaşmak ve ilham hissetmek zor.

Bu yıl WordCamp ABD'ye katıldınız mı? Önemli anlar neydi? Veya belki de gezimiz hakkında bilmek isteyeceğiniz başka bir şey var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Şimdilik hoşçakal! ?Daha Fazla Göster
Kapalı