Linux

Yeni Işık Ve Karanlık Temalar İle Serbest KeePassXC 2.6.0 Ücretsiz Parola Yöneticisi, Şifre Kontrolleri


2.6.0 KeePassXC

KeePassXC 2.6.0 son zamanlarda yeni bir ışık ve karanlık temalar, yeni çevrimdışı parola sağlık kontrolü ile yeniden elden geçirilmiş bir kullanıcı arayüzü gibi iyileştirmeler ile serbest bırakıldı, online hizmet Yenildik olmadım da Var karşı şifreleri kontrol edin.

KeePassXC bir ücretsiz ve açık kaynak şifre yöneticisi aktif olarak korunur olmayan (KeePass çatal kendisi) KeePassX, ortak bir çatal olarak başladı. Uygulama Linux, Windows ve macOS üzerinde çalışır ve Qt kullanılarak inşa edilmiştir.

Uygulama 2 KeePass kullanır.x (.kdbx) parola veritabanı biçimi sürümlerinde yerel dosya biçimi olarak 3.1 ve 4 anahtar 256 bit AES şifreleme kullanarak; veritabanı 2 sürümü açılabilir, ama açıldığında yeni bir biçime yükseltilmiş, 1 KeePass zaman oldu.x (.kdb) veritabanları içine alınabilir .kbdx tek yönlü bir süreç olarak dosya.

Kolayca bir web tarayıcı şifreleri girmek için, KeePassXC (Google Chrome, Krom, Vivaldi) tabanlı web tarayıcıları Mozilla Firefox ve Chrome için tarayıcı uzantıları ile birlikte gelir.

Eksik olan bir özelliği-şifre bulut senkronizasyon oluşturabilir. Bu hala kolayca elde olsa, sadece paylaşılan bulut klasöründe KeePassXC veritabanında depolayarak Nextcloud, Dropbox, Google Drive, OneDrive, vb gibi üçüncü parti bulut depolama ve senkronizasyon servisi kullanarak olabilir.

Hayır KeePassXC mobil istemci ya, ama 2 KeePass ile uyumlu çeşitli uygulamalar vardır.x (.kdbx) parola veritabanı biçimi, Android ve KeePassXC geliştiricileri tarafından tavsiye ediliyor iOS için Kasa için KeePass2Android ile.

Bir şifre jeneratör, uygulamalar, şifreler türü ve yeteneği otomatik gibi temel özelliklerin yanı sıra, KeePassXC da-yanıt desteği, SSH Ajan, ve daha fazla CSV ve HTML biçimleri, TOTP depolama ve üretimi, giriş tarihi ve veri restorasyon, YubiKey/OnlyKey meydan veritabanı ihracat gibi bazı gelişmiş özellikleri ile birlikte geliyor. Ayrıca mevcut bir komut satırı arayüzü var.

KeePassXC karanlık tema kompakt modu
KeePassXC 2.6.0 karanlık tema ve kompakt modu

2.6.0 en son KeePassXC kullanıcı arayüzü elden geçirilmesi ile birlikte geliyor. Yeni tek renkli tepsi simgeleri ile birlikte uygulama boyunca 2 yeni ışık ve karanlık temalar, yeni kompakt modu ve yeni simgeler vardırve daha fazlası. Ayrıca bir şey yeni görünüm menüsü hızlı temalar, etkinleştirmek kompakt modu arasında geçiş yapmak için Göster veya araç çubuğu ve önizleme panelini gizle.

KeePassXC parola sağlık kontrolü
KeePassXC parola sağlık kontrolü

Bu sürümde önemli bir değişiklik bir ektir veritabanı parola sağlık kontrolü çevrimdışı yapılır. Bu entropi, yeniden kullanım ve son kullanma, bir şifre nesi açıklar, daha ayrıntılı bilgi araç ipucu mevcut olmakla birlikte kısa bir açıklama gösteren göre (kırmızı / turuncu / sarı / yeşil) şifre bir değerlendirme yapar. Çift düzenlemek için bir girişi tıklatın.

şifre Yenildik oldum onay

Yerleşik şifre Yenildik Oldu ben karşı (HİBP) çevrimiçi hizmet de bu sürüm ile birlikte kullanılabilir kontrol.

Her iki parolayı sağlık kontrolü ve HİBP altında bulunabilir Database Reports... (bu Database menü).

İnternet bağlantısı, HİBP özelliği gibi, gerektiren özellikler KeePassXC Appİmage Linux ikili kullanırken çalışmıyor burada not etmek istiyorum.

İlgili: Bitwarden: aradığınız Güvenli, Açık Kaynak Şifre Yöneticisi

2.6.0 KeePassXC birçok diğer değişiklikler de dahil olmak üzere:

İndir KeePassXC

KeePassXC Microsoft Windows, macOS ve Linux için kullanılabilir.

Linux üzerinde, mevcut ikili çok sayıda, herhangi bir Linux dağıtımı, Ubuntu / Linux Mint / bir Pop çalışması gerektiğini genel bir Appİmage dahil!_OS / Elementary OS / Zorin OS PPA, Ek bir paket, ve benzeri. Bu en son 2.6.0 versiyonu henüz güncellenmedi ama KeePassXC ayrıca birçok Linux dağıtımı için resmi depoları, Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, SUSE Linux ve Gentoo da dahil olmak üzere mevcuttur.